skály a kopce

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: skály a kopce

Příspěvekod cernos » stř 04 črc, 2012 6:57 pm

Martine moc díky za odpověď. Ředím to ředidlem od Koh-i-noor 165532. Neleptá to asi proto, protože je to před tím pořádně natřený akrylovou barvou, která na styroduru udělá takovou šlupičku pod kterou se to nedostane.

Vzhledem k tomu že nemám stříkací pistoli, zbude mi dělat to štětcem a uchošťouchama, hned to jdu zkusit na kousku "neostrého" výrobku. Kdo má furt vyrábět nový polotovary do ostrýho provozu :D
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: skály a kopce

Příspěvekod mnitka » čtv 25 říj, 2012 4:24 pm

Četné dotazy mě přiměly k vytvoření názorného návodu jak styrodurovou skálu nabarvit.
http://www.mnitka.com/barveni-styrodurove-skaly/

Obrázek
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: skály a kopce

Příspěvekod BaWiS » pon 29 říj, 2012 5:22 pm

mnitka píše:Četné dotazy mě přiměly k vytvoření názorného návodu jak styrodurovou skálu nabarvit. (...)

Fakt super, jak píše každý, kdo to viděl. Ale ještě něco k tomu postupu chybí, co tak vyrobení té skály? :D Nemáš aspoň nějaké fotky nenabarvené skály nebo při příští výrobě bys nějaké, prosím Tě, nepořídil? Zkoušel jsem to několikrát a myslím si, že mi to moc nejde :/ (zkoušel jsem to z kousků starého zeleného styroduru) Jinak seš fakt borec :P
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: skály a kopce

Příspěvekod mnitka » pon 29 říj, 2012 7:38 pm

Borec, dík. To jsem vždycky chtěl být :wink:
Nejsi první kdo chce obrázky. Příště to budu muset vzít od podlahy a vše popsat od začátku.
Přílohy
surová skála1.jpg
surova sakala2.jpg
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: skály a kopce

Příspěvekod mnitka » pon 29 říj, 2012 7:42 pm

Popsat hru nože a rukou je oříšek. Jak jsem již psal na svých stránkách - je to spíš na videonávod nebo pracovní setkání.
Přílohy
surová skála3.jpg
surová skála4.JPG
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: skály a kopce

Příspěvekod mnitka » pon 29 říj, 2012 7:46 pm

:!: :!: :!: Díky všem za slova uznání. Žene mě to vpřed. :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: skály a kopce

Příspěvekod mizl » pon 29 říj, 2012 7:50 pm

Můj druhý pokus a rovnou na ostro. Z barvením mi pomáhal můj 3,5 syn. Měli jste vidět, jak byl na svou práci hrdý.
http://mizl.rajce.idnes.cz/Kostelec_2/#DSCI0961.jpg

chybí ještě dobarvit finálovou směsí barev, ale už teď skály vypadá líp než původní ze sádry.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: skály a kopce

Příspěvekod BaWiS » pon 29 říj, 2012 9:43 pm

mnitka píše:Popsat hru nože a rukou je oříšek. Jak jsem již psal na svých stránkách - je to spíš na videonávod nebo pracovní setkání.
To mi je jasné, že to popsat jde dost těžko, a nechceme Tě tu mučit jestě nějakým esejem :D ale pár fotek z řezání bude stačit :) Díky aspoň za ty neobarvené :wink:
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: skály a kopce

Příspěvekod mizl » úte 30 říj, 2012 12:07 pm

BaWiS píše: To mi je jasné, že to popsat jde dost těžko, a nechceme Tě tu mučit jestě nějakým esejem :D ale pár fotek z řezání bude stačit :) Díky aspoň za ty neobarvené :wink:


Již to tu zmínil Dan Buchtela. Mám pocit, že někteří uživatelé tohoto diskuzního fóra čtou pouze některé příspěvky a né vše :roll: . Znovu tedy opráším Danův odkaz http://shortlinemodelers.com/scenery/styrofoam-rocks . Je zde vše vidět ....

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: skály a kopce

Příspěvekod BaWiS » úte 30 říj, 2012 4:21 pm

mizl píše:
BaWiS píše: To mi je jasné, že to popsat jde dost těžko, a nechceme Tě tu mučit jestě nějakým esejem :D ale pár fotek z řezání bude stačit :) Díky aspoň za ty neobarvené :wink:


Již to tu zmínil Dan Buchtela. Mám pocit, že někteří uživatelé tohoto diskuzního fóra čtou pouze některé příspěvky a né vše :roll: . Znovu tedy opráším Danův odkaz http://shortlinemodelers.com/scenery/styrofoam-rocks . Je zde vše vidět ....

Michal

jako sarkasmus si odpusť panáčku a napiš rovnou že a né že někteří. A když už se pouštíš do těchhle poznámek, tak si popřemýšlej nejdřív nad tím. Tohle jsem viděl. Mě zajímaly skály od mnitky, hezky vrstvené rok za rokem. Na tom odkazu toho amíka, je jen nějaký kus byłejakiej skály, která je rozpadlá na nějakých částech, zbytek je celý, ale w sumie to je celý kus obrovského šutru. Ale mnitka to má hezky nasedimentované vstvu po vrstvě. Proto je to bomba. Parádní prácička :) Tohle je diskuzní forum, né forum pro machry.
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: skály a kopce

Příspěvekod mizl » úte 30 říj, 2012 4:31 pm

BaWiS píše:jako sarkasmus si odpusť panáčku a napiš rovnou že a né že někteří. A když už se pouštíš do těchhle poznámek, tak si popřemýšlej nejdřív nad tím. Tohle jsem viděl. Mě zajímaly skály od mnitky, hezky vrstvené rok za rokem. Na tom odkazu toho amíka, je jen nějaký kus byłejakiej skály, která je rozpadlá na nějakých částech, zbytek je celý, ale w sumie to je celý kus obrovského šutru. Ale mnitka to má hezky nasedimentované vstvu po vrstvě. Proto je to bomba. Parádní prácička :) Tohle je diskuzní forum, né forum pro machry.


Panáčka si odpusť zase ty. Za svým tvrzením si stojím. Jak se říká " Potrefená husa se vždy ozve". Ptal jsi se na postup. Nezáleží co a jak kdo vytváří a jak to v konečném výsledku vypadá. Postup je stejný, nebo aspoň podobný. Takto to bylo myšleno. Doufám, že si konečně rozumíme ... :roll:


Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: skály a kopce

Příspěvekod mizl » stř 31 říj, 2012 5:56 pm

Ahoj
Sice to není tak reálné jako mnitkovo skály, ale snažím se o to. Podotýkám, že to není hotový výrobek. Ale už v tuto chvíli výtvor připomíná skály. Posoudit to můžete z příloh.


Michal
Přílohy
DSCI1012.JPG
DSCI1008.JPG
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: skály a kopce

Příspěvekod Tomas_C. » stř 31 říj, 2012 11:35 pm

To sice vypadá jako skála...ale je tam to "jako"...je to více méně dělané dle videa toho amíka...a to ta jeho skalka není vzhledná....
Michale ono právě je to takové neostré příliš zbroušené...to pak dodává takový zvláštní odlitkový vzhled. A když už jsem v tom kritizování...kdo tam sakra tesal do té skály tu silnic???

Ale jinak Michale nic proti Tobě nemám ani Tě nechci nějak urazit, jen posílám trocha kritických slov, protože vím, že Tě můžou posunout dál.
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: skály a kopce

Příspěvekod mnitka » čtv 01 lis, 2012 8:28 pm

Michale, vytrháváš příliš velké kusy hmoty. Zkus nejdřív povrch styroduru narušit různě vedenými řezy, potom teprve trhej.

Na cestu mám stejný mázor jako Tomáš.
Stavíme modely, možná hračky vše by ale mělo vycházet z reaility. Je dobré se zeptat, proč to TTmani budovali právě takto, jaký to mělo smysl atd atd. Nepřidělali si náhodou hodně práce jen pro získání líbivého efektu?
Myšlení a vnímání každého z nás se s věkem mění. Proto je dobré každý stavební záměr předem důkladně promyslet, vyvarovat se neobvyklostí a nesnažit se bojovat s přírodou a fyzikálními zákony. Vím jak omamný je okamžitý pocit z dobře vykonané práce. Důležitější je přeci aby pohled na model těšil i po létech nejen ihned a v příštích dnech.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: skály a kopce

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 02 lis, 2012 9:50 am

mnitka píše:Stavíme modely, možná hračky vše by ale mělo vycházet z reaility. Je dobré se zeptat, proč to TTmani budovali právě takto, jaký to mělo smysl atd atd. Nepřidělali si náhodou hodně práce jen pro získání líbivého efektu?
Myšlení a vnímání každého z nás se s věkem mění. Proto je dobré každý stavební záměr předem důkladně promyslet, vyvarovat se neobvyklostí a nesnažit se bojovat s přírodou a fyzikálními zákony. Vím jak omamný je okamžitý pocit z dobře vykonané práce. Důležitější je přeci aby pohled na model těšil i po létech nejen ihned a v příštích dnech.

Plně podepisuji...to by se mělo tesat! :-)
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků