Tisk vlastních obtisků

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Tisk vlastních obtisků

Příspěvekod flyer.nick » pát 18 říj, 2013 9:56 pm

Zdravím,
chci se zeptat, jestli se někde prodávají papíry, na kterých bývají obtisky například u plastikových modelů letadel, a jestli se dají potisknout a vytvořit si tak vlastní potisky pro svoje modely? Případně prosím o jiné osvědčené tipy pro tuhle potřebu.
Díky moc.
flyer.nick
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 02 lis, 2012 4:54 pm

Re: Tisk vlastních obtisků

Příspěvekod juroH0 » sob 19 říj, 2013 3:46 pm

Nazdar,
Propagteam ponúka obtiskové papiere pre laserové aj atramentové tlačiarne v troch verziách (biela, strieborná, transparentná)
http://www.propagteam.cz/cz/7-eshop/1-o ... karny.html
Ešte som sa ale nedostal k spracovaniu popisov a tlači na tento papier.
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Tisk vlastních obtisků

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 19 říj, 2013 3:57 pm

Papíry jsou bud čiré, nebo s bílým podtiskem. Pokud tiskneš doma (laser,inkoust) tak si musíš vybrat papír pro danou tiskárnu určený. Problém ale je, že dekály takto zhotovené mají mizivou kryvost - respektive krom černé je nutné všechny ostatní barvy mít podtisknutý bílou (tzn bílý dekálový papír nebo nabarvení plochy na modelu, co bude pod dekálem, bílou barvou).

Řešením tisku obtisků včetně bílé, stříbrné či zlaté je tiskárna ALPS/OKI. Pokud si dodáš to co chceš vytisknout ve formátu CDR (tj. ve vektorech a vrstvách) mohu ti to vytisknout - více dyžtak přes SZ
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Tisk vlastních obtisků

Příspěvekod E27 » úte 22 říj, 2013 7:41 pm

Čo sa týka tlače na tento papier, ktorý je dostupný v každom dobrom modelárstve, tak mám skúsenosti také, že je veľmi krehký. Odporúčam potom dekál streknúť lakom, aby sa spevnil. Pri lepení sa mi totiž dosť často trhal. Bol taký moc jemný.
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Tisk vlastních obtisků

Příspěvekod Zdeněk » pon 28 říj, 2013 5:43 pm

E27 píše:Čo sa týka tlače na tento papier, ktorý je dostupný v každom dobrom modelárstve, tak mám skúsenosti také, že je veľmi krehký. Odporúčam potom dekál streknúť lakom, aby sa spevnil. Pri lepení sa mi totiž dosť často trhal. Bol taký moc jemný.

Nevím jaký je to papír, ale papír na obtisky z Propagteamu používám běžně, tisknu na ně laserovou tiskárnou, snažím se nadstavit co největší sytost tisku a na světlé povrchy není potřeba bílý podtisk. Na tmavé ano. Bílé obtisky jsem si nechal na tyto papíry natisknout sítotiskem. Nikdy jsem je nepotřeboval přelakovávat, ale nepoužívám ty na inkoustové tiskárny./Vlastně jak jsem se naposledy díval, už ho ani nedodávají, jen na laserové/.
N/Nm-scale, DCC, domácí kolejiště
Uživatelský avatar
Zdeněk
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 27 bře, 2008 11:52 am
Bydliště: Ostrava


Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků