Španělská škola patiny

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Španělská škola patiny

Příspěvekod Dušan » čtv 16 lis, 2006 7:44 pm

Máte s touto metodou nějaké zkušenosti?
Dušan
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 08 říj, 2006 9:06 am

Příspěvekod Houmr » pát 17 lis, 2006 10:02 am

Znám tyto metody. Viděl jsem je i na vlastní oči a zase bych z toho takovou vědu nedělal. Myslím si, že naši modeláři mají svoje metody a mnohdy je předčí, o čemž svědčí i úspěchy našich modelářů ve světě, kde právě se zástupci španělské školy soupeří. Ale samozřejmě neříkám, že tato škola je špatná!!! Ale spíš vidím problém v tom, že naši modeláři se jí snaží aplikovat jako podle návodu, což je špatně. Každý modelář, který uspěje na mezinárodních soutěžím má vždy svoji metodu a ne nějakou opsanou. Samozřejmě, že postupy se různě překrývají a tak si modelář musí vybrat z toho to co mu nejvíce vyhovuje a s čím dosáhne nejlepších výsledků a sám se snažit o různé pokusy, jak svůj konečný výsledek potom zdokonalit.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Dušan » sob 18 lis, 2006 11:41 am

Houmr píše:Znám tyto metody. Viděl jsem je i na vlastní oči a zase bych z toho takovou vědu nedělal. Myslím si, že naši modeláři mají svoje metody a mnohdy je předčí, o čemž svědčí i úspěchy našich modelářů ve světě, kde právě se zástupci španělské školy soupeří. Ale samozřejmě neříkám, že tato škola je špatná!!! Ale spíš vidím problém v tom, že naši modeláři se jí snaží aplikovat jako podle návodu, což je špatně. Každý modelář, který uspěje na mezinárodních soutěžím má vždy svoji metodu a ne nějakou opsanou. Samozřejmě, že postupy se různě překrývají a tak si modelář musí vybrat z toho to co mu nejvíce vyhovuje a s čím dosáhne nejlepších výsledků a sám se snažit o různé pokusy, jak svůj konečný výsledek potom zdokonalit.

Já z toho taky vědu nedělám ani dělat nebudu. Jen mě jako kitaře zajímá názor i jiné komunity. :-) ale máš pravdu, že z otrockého kopírování nikdy nic dobrého obecně nevzejde. Ale na druhou stranu je třeba přiznat, že je to krok vpřed...
Dušan
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 08 říj, 2006 9:06 am

Příspěvekod Houmr » sob 18 lis, 2006 12:20 pm

Dušane to určitě. Ale postupy, které španělská škola přináší jsou většinou už známé několik let, takže její popularita je spíše v tom, že je velice dobře prezentována a to bych řekl, že mi stále neumíme svoje umění dobře prodat.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Dušan » čtv 23 lis, 2006 7:20 pm

No možná se objeví časem česká škola, uvidíme, uvidíme... :-)
Dušan
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 08 říj, 2006 9:06 am

Příspěvekod user_23 » pát 24 lis, 2006 5:52 pm

Jako učitele, bych doporučoval Houmra!! Moc sem se od něj naučil!!
user_23
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 24 lis, 2006 5:52 pm

Příspěvekod StandaR » úte 05 pro, 2006 7:43 pm

souhlas jeho budovy,vagony , ale i vše co má vypadá úžasně
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 18 dub, 2008 6:22 pm

Pro ty, co vládnou anglickým či španělským jazykem (příp. japonsky), posílám odkaz na články Miguela Chimenéze, kde jsou základní patinovací techniky španělské školy popsány. Před nějakým časem vyšly i v českém překladu v Modeláři...
http://www.missing-lynx.com/rareworld.htm
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 24 dub, 2008 4:39 pm

Poznámka na okraj - španělská škola = velmi časově náročná technika patinování. Kdo na to nemá žaludek, ať se o to raděj ani nepokouší... Jeden tank 1/35 s leptanými doplňky mi trval - stavba cca víkend, po večerech pak 10 dní patina! A to už mám lecos za sebou.... :roll: Rozhodně to není pro člověka co chce mít takhle nabarveno víc jak 1 mašinu a 5 vagonů!
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy


Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků