Skalnatý povrch - pigmenty

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Houmr » úte 12 úno, 2008 1:47 pm

Jinak, někdy olejovky ředím obyčejným syntetickým ředidlem. Zkus to. :lol:
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod PetrL » úte 12 úno, 2008 2:39 pm

to Martin HO:
Tak jo Martine, dík za zprávu - člověk se musí pořád učit. Ptal jsem se na to i jednoho mého zákazníka - je to umělecký malíř - ten také tvrdil, že to není možné, už proto, že základem jsou pigmenty naprosto odlišného původu, proto by maximálně připustil termín disperzní tempera. No, uvidíme, co tomu řekne, až mu to ukážu!
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Dusan » úte 12 úno, 2008 7:51 pm

PetrL píše:
Dusan píše:Já kupoval sikativ v uměleckých potřebách od UMTONu za 34,-Kč ??? Taky to bylo deci.

Nebylo to jen ředidlo - terpentýnový olej 100ml za32,-Kč? Ten jsem na jejich stránkách našel, ale sikativ kobaltový vůbec v nabídce nemají :( .

nebylo,to jejich ředidlo mám taky,ale nakonec ho nepoužívám, protože stavím kolejiště v bytě a ten smrad vadil ostatním rodinným příslušníkům.Olejovky lze naředit jakýmkoliv ředidlem na syntetiku.Sikativ je taky samozřejmě ředí,ale jeho hlavní funkce je urychlení zasychání ol.barev,to má význam fakt ale jen pro malíře.V našem "oboru" to je fuk, protože stejně se modely v "barvícím" procesu nechávají proschnout min.v horizontů dnů(týdnů) :wink:
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 13 úno, 2008 7:16 am

Malé doplnění - syntetika je "agresivnější" na podklad co natíráš - čili máš-li natřenu jakoukoliv barvu a pak to přetíráč olejovkou ředěnou syntetikou, musíš si dát bacha aby jsi jemně a opatrně natíral tu olejovku, jinak mužeš setřít tu původní barvu až na podklad nebo ti "jen" popraská. U sikativu se bát nemusíš.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Předchozí

Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků