Barvení modelů

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod gedash1 » ned 30 bře, 2008 12:57 pm

xxvojtikxx píše:na štětec S6006, na pistoli S6001 (mám takovej subjektivní pocit že to s ním stříká trochu snadněji)


jj je to tak.. :D
Nikdy neříkej, že něco nejde, vždycky se najde blbec, který neví, že to nejde a udělá to. :-))
gedash1
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 09 pro, 2007 1:42 pm

Příspěvekod George V. » ned 30 bře, 2008 3:41 pm

Já nevím, ale je rozumné stříkat plastikové modely barvou ředěnou acetonem? Jak známo, aceton plasty (polystyren) leptá...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Houmr » ned 30 bře, 2008 4:01 pm

Nic se neděje, nejlepší je na syntetiku Nitro, nebo Aceton. Barva mnohem rychleji schne a to tak, že povrch ani nenaruší. Ono modelářskou pistolí se nanáší nepatrná vrstvička, takže nebezpečí narušení povrchu je naprosto nulové.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 30 bře, 2008 4:46 pm

Malé doplnění - při stříkání acetonu bacha! Ne všechny syntetické barvy ho snesou bez problémů - syntetiky jako Humbrol či Revell a Agama při naředění nitrem a acetonem mají tendenci tvořit "krupičku" na povrchu stříkaného předmětu - musí se to pak jemným šmirglem přebrousit. NIKDY nedávejte ten aceton přímo do plechovky s barvou (raději si ji napřed odlejte do jiné nádobky) nebo zbylou naředěnou barvu nelejte zpět do původní plechovky - ZDRCNE SE!!

Jinak já z výše uvedených důvodů stříkám syntetiky ředidlem S6001 - je to syntetické ředidlo specialně určené ke stříkání barev, S6006 je více "mazlavé" (má v sobě větší obsah ropných látek) a díky tomu způsobuje delší schnutí barev - a tím i lepší "slévání" barvy při tazích štětcem.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod George V. » ned 30 bře, 2008 6:14 pm

S6001 není aceton???
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod xxvojtikxx » ned 30 bře, 2008 9:32 pm

není, S6001 je prostě S6001 a aceton je prostě aceton, kupujte to co je napsaný velkým písmem na flašce, nejsem chemik, ale mám pocit, že ani C6000 (nitroředidlo) není to samý jako aceton, přitom už jsem x-krát viděl že lidi to zaměňují... na tý plechovce co mám je prostě napsaný aceton (aceton jako látka je přimíchanej i v jinejch svinstvech takže se nenechte v krámě ukecat, že C6000 je aceton když ho to obsahuje)... takže asi tak :D

jinak já na Michalovu radu ředím Surfacer acetonem a nic mi to s plastem nedělá, je to opravdu tak malá vrstva a navíc to vytěká než by to stačilo cokoliv naleptat, to byste ten model do toho museli ponořit.
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků