Chromované díly

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Chromované díly

Příspěvekod honza571 » pát 10 lis, 2006 6:35 pm

Ahoj,poraďte mi někdo - kdysi dávno existovala barva,která po natření vypadala jako leštěný chrom. Nikde se nemůžu dopátrat,zda se něco takového vyrábí i dnes. Nenašel jsem nic ani u Humbrolů ani u Revellů a ani u Model Master. Jedná se mi o nátěr čelní podokení lišty u Sergeje a barvahliníku to není to pravé ořechové. Díky za tip.
honza571
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 10 lis, 2006 6:35 pm

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 10 lis, 2006 9:06 pm

Ja po tom take patral, ale zadny vyrobce tento odstin nema. Dalo by se to resit pomoci samolepici folie, kterou pouzivaji kitari. Dalsi reseni jsou barvy ve spreji, ktere lze koupit treba v Baumaxu. Vicka od spreju maji presne tento odstin, ale jestli tak vypada barva, to vyzkousene nemam. Jinak nejvice "leskle" jsou metalicke barvy Gunze. Ty pouzivam i na Sergeje.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Dušan » sob 11 lis, 2006 10:41 am

Gunze dělá chrome silver leštitelnou, Model Master stainless steel. Chce to mít hlavně dobře připravený povrch a použít stříkací pistoli. S oběma mám dobré zkušenosti.
Dušan
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 08 říj, 2006 9:06 am

Příspěvekod Houmr » sob 11 lis, 2006 11:07 am

Ještě by šla použít leštitelná pasta od Agam. Ale u všech těchto barev bych pak povrch nestříkal žádným lakem. Věršinou dojde ke ztrátě lesku.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Dušan » pon 13 lis, 2006 9:18 pm

Houmr píše:Ještě by šla použít leštitelná pasta od Agam. Ale u všech těchto barev bych pak povrch nestříkal žádným lakem. Věršinou dojde ke ztrátě lesku.

souhlas... U Gunze bez laku, Model Master ale má svůj spec lak, protože jinak by se kovová vrstva časem setřela...
Dušan
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 08 říj, 2006 9:06 am

chrom ALCLAD

Příspěvekod user_142 » pát 23 úno, 2007 3:18 am

Absolutně nejlepší chrom je ALCLAD 2.
30 ml za cca 200,-. Je to narěděné na stříkání a musí mít lesklý černý základ.
Mrkněte na
http://www.renaissance-models.com/image ... -pot-2.jpg
V čechách se špatně schání.Zkuste LEGATO Praha.

Na drobná máznutí jsou fajn olejové fixi, třeba UNI za cca 80,-ale jsou citlivý na dotek-stírají se.
Víčka na sprejích jsou podfuk je to napařený kov ale to doma nikdo nedokáže.
user_142
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 23 úno, 2007 3:18 am


Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků