nemocný kompresor?

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: nemocný kompresor?

Příspěvekod hurri76 » čtv 26 dub, 2012 9:14 pm

mrknu na to, dám vědět
hurri76
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 23 dub, 2012 3:51 pm

Re: nemocný kompresor?

Příspěvekod Tomas_C. » pon 30 dub, 2012 3:30 pm

Ten elektropneumatický ventil ,co nám udělá to upšouknutí jak zde bylo psáno,je nejporuchovější součástka na celém kompresoru...již jsem jednu 189 reklamoval a dostal jsem prostě novej kompresor ...a všiml jsem si, při předání, že tam měl hromadu těchto elektropneumatických ventilů v regálu...
Takže pokud je to už po dvouleté záruce tak je to holt smůla a vyřeší to nový tento ventil anebo prostě kvalitnější kompresor za podstatně více peněz.
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

Re: nemocný kompresor?

Příspěvekod hurri76 » pon 30 dub, 2012 9:35 pm

tak to vypadá, že nespíná cívka - nepřitáhne si ten ventil. Ještě jsem nezjišťoval, čím to je.
A co se týče kompresoru, já mám Fengdu AS-288 za necelých 5,000 a to mi nepřijde jako levný kompresor :)
hurri76
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 23 dub, 2012 3:51 pm

Re: nemocný kompresor?

Příspěvekod Kalimero » úte 01 kvě, 2012 8:38 pm

Zkus tu cívku změřit- jestli na ni jde vůbec napětí a pokud ano tak zkus změřit odpor cívky, může být spálená a nebo je OK a jen není schopná pohnout pístkem ve ventilu - to by ukazovalo na mech.závadu ventilu.
Kalimero
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 15 úno, 2010 5:50 pm

Re: nemocný kompresor?

Příspěvekod PetrL » stř 06 bře, 2013 10:18 pm

Také jsem měl na AS 189 stejnou závadu. Únik vzduchu přes elektroventil. V něm ale není třeba hledat závadu, protože ten slouží pouze k vypínání pohonu kompresoru. Více, či méně bude ucházet vždycky, pokud do něj půjde tlak z tl. nádoby. A ten se tam po vypnutí může dostávat jen z "válečku", což není nic jiného, než membránový ventil, který má uzavřít při vypnutí (ta zmínka o "přetlačování" byla výstižná).
V mém případě nemusely být příčinou nečistoty, ale s jistotou mohu tvrdit, že šlendrián při výrobě. Jednak plocha, na které má těsnit membrána byla nerovná (soustředné kruhy vzniklé asi při odlévání) ale hlavně - malé otřepy na hranách otvorů !!!
Takže po rozebrání ventilu - dvěma klíči č.14 - doporučuji kápnout kapičku oleje na dřík silikonového ventilku, který pak jde snadno vytáhnout z tělesa ventilu. Ten olej proto, aby nedošlu k natržení nebo dokonce utržení membránky. Také pro snadnější zpětnou montáž.
Potom jsem niklovanou plochu srovnal brusným papírem zrnitosti 1200 (pod vodou). Jde to snadno, protože těleso je měděné.
No a to je celá oprava. Ještě upozornění! Pokud už budete rozebírat elektroventil, neutahujte matici příliš! Pouze drží kostku na elmagnetickém odlehčovacím ventilku (odfukovači) a na těsnost nemá vliv! Může být klidně utažena jen rukou. Při přílišném utažení se tlakem dojde k mezizávitovému zkratu a následnému spálení vinutí cívky. Vlastní zkušenost :mrgreen: .Tato se jako náhradní díl se samostatně nedodává a musí se koupit celý elektroventil.
Naposledy upravil PetrL dne čtv 21 bře, 2013 9:02 pm, celkově upraveno 1
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Re: nemocný kompresor?

Příspěvekod PetrL » čtv 21 bře, 2013 9:01 pm

Dnes je kompresor 15. den po opravě. Tlak za tu dobu poklesnul o 0,3 baru. A to mám rychlospojkou trvale připojenou pistoli na tlakový vzduch! Déle čekat nebudu, protože už kompresor potřebuji, ale dá se očekávat, že automatika by nezapnula dotlakování dříve než 1x za měsíc. Teoreticky až za 50 dnů! Popsanou opravu tedy lze vřele doporučit.
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Předchozí

Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků