Zbělání povrchu po nástřiku matným lakem

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zbělání povrchu po nástřiku matným lakem

Příspěvekod Sandy » úte 30 kvě, 2017 1:33 pm

czcharlie píše:Zbělání způsobuje často příliš velká vlhkost při stříkání, ale mám pocit, že to nebude ten případ.

No, dneska v 9:00 bych to "šacoval" na vlhkost tak 60%, teplota asi 20 st.C....
Takhle vypadal jeden z mých prvních pokusů....
http://sandyh0.rajce.idnes.cz/Zac_z_odlitku/#P1101720.jpg

A teď, hanba mluvit.....
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Zbělání povrchu po nástřiku matným lakem

Příspěvekod czcharlie » úte 30 kvě, 2017 3:08 pm

Sedím teď u malého netbooku takže toho na obrázku moc nevidím a stejně bych asi nic chytrého nevymyslel, ale myslím, že vlhkost by musela být o hodně vyšší... Zkoušels i jinou pixlu barvy?
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Zbělání povrchu po nástřiku matným lakem

Příspěvekod Sandy » úte 30 kvě, 2017 4:06 pm

czcharlie píše:Sedím teď u malého netbooku takže toho na obrázku moc nevidím a stejně bych asi nic chytrého nevymyslel, ale myslím, že vlhkost by musela být o hodně vyšší... Zkoušels i jinou pixlu barvy?

Color spray 4518 (primer red, 400 ml za 119.-) je o něčem jiném. Barevně i kvalitou. Stříkal jsem zatím jen budku, ale rozdíl je nebetyčný. Předtím to byla základovka MOTIP Škoda červenohnědá.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Zbělání povrchu po nástřiku matným lakem

Příspěvekod amirinda » úte 30 kvě, 2017 6:03 pm

Sandy píše:
Ferda píše:V odmaštění?

Asi ne. Před nástřikem teplá jarová voda, isopropylalkohol. Oplachuji deionizovanou vodou. Nechám pár dní uschnout.


možná je to blbost možná ne, ale po jarový vodě už bych nedával isopropyl, kámoš lakýra říká - před stříkáním po všech těch nátěrech a ředidlech a čištění umeju jarovou vodou, řádně oschnout, otřít antistatickou utěrkou a jde se stříkat.
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Zbělání povrchu po nástřiku matným lakem

Příspěvekod Sandy » úte 30 kvě, 2017 8:35 pm

Myslím, že základním problémem v mém případě byla značka sprejů. Před lety jsem používal Dupli color, ale ten teď v mém okolí zmizel. Všude nabízejí Motip (řada autolaků Škoda), ale to je u některých odstínů katastrofa. Bídně kryjí, stékají, krupičkovatí. Ze zoufalství jsem dnes koupil výše zmíněný Color spray a zdá se, že jsem trefil bingo (sprejové).

Jinak, obecně, to, kam v posledních letech směřují barvy je naprosté zoufalství....
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Zbělání povrchu po nástřiku matným lakem

Příspěvekod czcharlie » stř 31 kvě, 2017 5:27 am

Je to dost dobře možné. U základních barev výrobce určitě věnuje pozornost spíš přilnavosti než povrchu a ti horší... Hlavní je, že jsi našel dobrou náhradu.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Předchozí

Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků