Jak znázornit LUXFERY

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Jak znázornit LUXFERY

Příspěvekod Ferda » čtv 26 led, 2012 2:02 pm

Zkoušel někdo vyrobit realisticky vypadající LUXFERY?

Zkoušel jsem několik různých technik, ale stále nejsem spokojen s výsledkem.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Jak znázornit LUXFERY

Příspěvekod radekkrupka » čtv 26 led, 2012 2:36 pm

Nevím, zda to jde, ale co vzít kus plexi a vylaserovat spáry, následně je zamazat barvou? Otázka je, zda jde laserovat sklo...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Jak znázornit LUXFERY

Příspěvekod Ferda » čtv 26 led, 2012 4:12 pm

To je jedna z možností.
Sklo Laserovat lze, plexi taky.
Problém je, že povrch vypadá moc "hladký". Napadlo mě ještě zkusit to nakonec přejet Clearfixem. Možná to chytí ten správný vzhled. Luxfery měly různé vzory a jeden z nich byl tzv. "voda".
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Jak znázornit LUXFERY

Příspěvekod mizl » čtv 26 led, 2012 4:16 pm

Ferda píše:To je jedna z možností.
Sklo Laserovat lze, plexi taky.
Problém je, že povrch vypadá moc "hladký". Napadlo mě ještě zkusit to nakonec přejet Clearfixem. Možná to chytí ten správný vzhled. Luxfery měly různé vzory a jeden z nich byl tzv. "voda".


Když už mluvíš o té vodě ...... napadla mě taková blbost ..... co udělat mřížku třeba s plastu což by imitovalo spáry a do vnitř mřížky kapat imitaci vody ..... vím asi by to byla pakárna . Je to asi hloupost.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Jak znázornit LUXFERY

Příspěvekod Ferda » čtv 26 led, 2012 4:56 pm

Hloupost to určitě není. Jen ta mřížka je malinko problém. Síťka se použít nedá, protože je proplétaná a to je dost vidět. Už jsem nad něčím takovým uvažoval a jediné co mě napadlo je: Mřížku vyleptat, nabarvit, položit na polyethylen a buď Clearfix, nebo imitačku vody zkusit aplikovat stěrkou. Po zaschnutí by snad igelit šel sloupnout a možná zanechá i tu správnou stopu "vody". Otázka je jestli to pak bude držet pohromadě, jak to půjde dělit, jestli to po čase nezežloutne a pár dalších.
Stále doufám, že někdo příjde s nějakým jednoduchým, pokud možno geniálním nápadem. :idea: (teď mi chybí modlící se smaillík)
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Jak znázornit LUXFERY

Příspěvekod Jirka1 » čtv 26 led, 2012 6:00 pm

Napadlo mě následující:
vzít eurofolie do desek, konkrétně takovou tu vroubkovanou a pomocí opravného laku (clearfixu) ji přilepit na podklad. Je otázkou zda to řezat na jednotlivé šablonky, nebo to to nalepit v celé ploše najednou bez dělení.
Teoreticky by mohlo jít vytisknout na čirou hladkou fólii vytisknout spáry a na to pak nalepit tu fólii. Tím by se to mohlo vyřešit v jednom kuse...
Podotýkám, že je to pouze nápad, zatím jsem to nezkoušel. :wink:

Možná by nějak šly použít i barvy na sklo...
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Jak znázornit LUXFERY

Příspěvekod MirekTT » čtv 26 led, 2012 6:48 pm

Dělal to dle mého názoru s nic moc výsledkem tenhle řízek, ale jsou to spíš vitráže: http://www.nproject.org/nl/modelspoor-s ... maken.html Nicméně jeho web se doporučuje prolést celý. Kdysi dávno tady na to odkaz už byl.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Jak znázornit LUXFERY

Příspěvekod radekkrupka » čtv 26 led, 2012 10:16 pm

Podle mě luxfery nelze dělat tak, že budete mít mřížku a něco za ní. Luxfery nejsou ve vystouplých rámečcích. Bude to vypadat jako vitrážová okna...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Jak znázornit LUXFERY

Příspěvekod PaMi » čtv 26 led, 2012 11:24 pm

Mřížku vyleptat a podlepit průhlednou lepicí páskou. Potom zakapat bezbarvým lakem na dřevo. Jestli chceš barevné luxfery, tak přimíchat barvu. To poté nakapat zepředu do "luxfer". Necht zaschnout cca 36 hodin a potom lepicí pásku odtrhnou (průhledné) nebo ji tam nechat (matné).
Popisuji postup, který provádím na zasklívání už dlouhou dobu. Autorem je Pavel-HP.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Jak znázornit LUXFERY

Příspěvekod fulda » pát 27 led, 2012 9:13 am

Už tady jednou byl takovej docela hezkej pokus - mřížka, na ní polženej alobal, hezky vyhladit aby co nejvíc tu mřížku kopíroval a pak nalejt "vodu".
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4888
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Jak znázornit LUXFERY

Příspěvekod René Prášil » ned 29 led, 2012 8:02 am

Ahoj, po přečtení různých odpovědí jsem nabyl dojmu, že proč to dělat jednoduše, když to jde složitě - špatně. Já osobně bych vzal pilku na řezání kolejiva(a ostatních materiálů), kterou předpokládám má každý modelář a nařezal bych přesně mřížku - strukturu spár mezi luxferama a pak do ní zatřel jen barvu. Zkusil bych i jemnym smirkem nebo kostkou na čištění kolejiva povrch plexi zmatovatět. Vyzkoušej to na malym kousku a uvidíš jestli budeš spokojen.Renda
Renda
René Prášil
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 13 zář, 2008 4:43 am
Bydliště: Lipence,U Žlábku 103,Praha 5


Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků