Fixace sypaného povrchu - PURTEX

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Fixace sypaného povrchu - PURTEX

Příspěvekod extra » stř 25 říj, 2006 9:28 am

Ahoj.
Můžete mi, prosím, prozradit, jakým způsobem provádíte konečnou fixaci sypaných materiálů PURTEX? Mám na mysli již přilepený posyp - zda se vůbec po nalepení ještě např. nějakým lakem fixuje či ne?
Uživatelský avatar
extra
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 25 říj, 2006 9:28 am
Bydliště: Okolí Prahy

Re: Fixace sypaného povrchu - PURTEX

Příspěvekod Michal Dalecký » čtv 26 říj, 2006 5:21 pm

extra píše:Ahoj.
Můžete mi, prosím, prozradit, jakým způsobem provádíte konečnou fixaci sypaných materiálů PURTEX? Mám na mysli již přilepený posyp - zda se vůbec po nalepení ještě např. nějakým lakem fixuje či ne?
Nejprve hustším lepidlem natřu plochu, kterou chci zasypat. Posypu Purexem a lehce přitlačím rukou. Následně vezmu stříkačku, do ní si natáhnu velmi řídké lepidlo Herkules a nechám lehce vsáknout na celou plochu. Takto se dají dobře dělat přechody mezi jednotlivými povrchy, barvami, či foliážemi (např. posyp/štěrk apod.). Garantuji ti, že neupadne ani kousek. Purex používám jako podklad k foliážím nebo kobercům. Na plochy to moc nepoužívám. Nízké porosty např. mezi kolejemi jdou ale bobře.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Pepino » úte 03 dub, 2007 12:45 pm

A co byste doporučil na fixaci travnatych posypů od NOCHu? Posyp jsem sypal do vrstvy Herkulesu, vršek však nedrží. Když to přeleju rozředěným Herkulesem, trava "ztvrdne" a nevypadaá již tak dobře. Dá se použít nějaký matný lak ve spreji?

Díky za odpověď.
Pepino
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 26 úno, 2007 7:23 am

Příspěvekod Tomáš » čtv 05 črc, 2007 10:14 am

Pepino píše:A co byste doporučil na fixaci travnatych posypů od NOCHu? Posyp jsem sypal do vrstvy Herkulesu, vršek však nedrží. Když to přeleju rozředěným Herkulesem, trava "ztvrdne" a nevypadaá již tak dobře. Dá se použít nějaký matný lak ve spreji?

Díky za odpověď.


já to dělal tak,že jsem si naředil nějaký lepidlo (používám Duvilax) na poměr 4:1 pak to rozředěný a dobře promíchaný lepidlo naliju do rozpračovače ručního (používá se na postřiky kytek má tlakovou pumpičku) a celej povrch jemně tou mlhovinou zamočím třeba i na 2x..až to zatuhne je to dokonale fixovaný a posyp se nezdeformuje jako když to poliješ
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod kvasha » pát 10 srp, 2007 7:48 am

řeším to stejně jako Tomáš. Rozprašovačem. Bohužel se mi občas stane, že na delší a hustší trávě tahle "emulze" nezteče až dolů a na konečkách trávy vytvoří malinké bambulky. Ty pak stačí nečím jemným otřít. Zkoušel jsem i papírový kapesník nebo vatové tyčinky do uší. Ani jedno nedoporučuji, zůstávají po tom chloupky. :-) to je přeci jasný :-) Stačí obyčejný ohnutý papír.
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.


Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků