tempery barvení

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: tempery barvení

Příspěvekod milan ferdián » ned 24 bře, 2013 10:07 pm

Radek píše:Jiná metoda: Natřít vše řídkou tmavou a potom tupovat hodně suchou houbičkou světlejší odstíny. Houbičku jsem pořádně stáhl drátem, ať nemůže pít. Tři vrstvy, každá další světlejší a sušší. Výsledek: http://radovanov.rajce.idnes.cz/Bila_1930_-_HO/#37.jpg
Inspirace: http://www.stummiforum.de/viewtopic.php ... a&start=50

Dobrý Radku,zkusím postup použit na dlažbu.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: tempery barvení

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 25 bře, 2013 6:34 am

Ahoj Milane,
na tempery zapomeň a z té silnice temperu stáhni vlhkou houbičkou, než budeš jakkoliv pokračovat.
Na opěrné zdi a na dlažbu používm modelářské akryly (já mám oblíbené Vallejo), na asfaltku použávím fasádní tónovačku akrylovou, naválečkuji na podklad a do toho zasypu jemný šedý prach a lehce uválečkuji. Na okraje můžeš lehce oprášit hrubší strukturou, ale nepřehnat s množstvím ani s velikostí.
Po zaschnutí ometu prach tvrdším štetčkem, ono se z toho sypání zachytí do barvy jen něco, ale věrně to zachytí strukturu asfaltu. Důležitá je volba velmi jemné frakce, musí to být pravdu jemný prach, nezapomeň, že děláš v N-ku, tak ať nemáš místo asfaltky oraniště! :wink:
To, co jsi stvořil na tomto obrázku pod šedivým nátěrem je docela zběsilost, nezlob se:
Obrázek
Proč jsi nepracoval jen s tím hladkým styrodurem? Co jsi to na něj proboha napatlal. Toaleťák? Ten hladký styrodur natřený a posypaný pracehm by byl optimální....
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: tempery barvení

Příspěvekod milan ferdián » pon 25 bře, 2013 10:01 am

Dan Buchtela píše:To, co jsi stvořil na tomto obrázku pod šedivým nátěrem je docela zběsilost, nezlob se:
Proč jsi nepracoval jen s tím hladkým styrodurem? Co jsi to na něj proboha napatlal. Toaleťák? Ten hladký styrodur natřený a posypaný pracehm by byl optimální....

V pořádku,já též vše neumím a již několikrát jsem psal,že se též učím jak ostatní.Díky.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: tempery barvení

Příspěvekod milan ferdián » úte 26 bře, 2013 12:35 pm

Dan Buchtela píše:Proč jsi nepracoval jen s tím hladkým styrodurem? Co jsi to na něj proboha napatlal. Toaleťák? Ten hladký styrodur natřený a posypaný pracehm by byl optimální....

A jak jsem měl znázornit ony pověstné vlny asfaltu.To není silnice I.třídy ,ale venkovská zapadlá silnička.Asfaltový koberec vlivem horka a zimy zkrabatěl,nemluvě,že silnička se svažuje k přejezdu.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: tempery barvení

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 26 bře, 2013 1:42 pm

Milane, pracuješ přece v měřítku 1:160, nezapomeň na to. Soudím, že tyhle krabatiny dělají silnici zcela nesjízdnou. V přepočtu mají dle mého hrubého odhadu 15-20cm! :wink:
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: tempery barvení

Příspěvekod milan ferdián » úte 26 bře, 2013 1:46 pm

Dan Buchtela píše:Milane, pracuješ přece v měřítku 1:160, nezapomeň na to. Soudím, že tyhle krabatiny dělají silnici zcela nesjízdnou. V přepočtu mají dle mého hrubého odhadu 15-20cm! :wink:

Takže zbrousit a odbarvit :?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: tempery barvení

Příspěvekod cipisekmp » úte 26 bře, 2013 4:04 pm

Ahoj, ja jsem na asfaltku pouzil polohrubou mouku. Podklad silnice jsem natrel hustym duvilaxem a zasypal moukou. Po zaschnuti jsem resp synator (je to modul deti tak at se snazi) zastrikal silnici temperkama. Strikali jsme fixirkou. Pokud nema nekdo averzi proti mouce tak to podle me jde. Kdo umi lepe barvit, patinovat a pod asi by se vyradil.
Ahoj Cipisek
Přílohy
a.jpg
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: tempery barvení

Příspěvekod mizl » úte 26 bře, 2013 8:09 pm

Doufám, že se dedo neurazí, když dám link na jeho stavbu diorama jedné silničky kdesi http://dedo63.rajce.idnes.cz/009_Dioram ... _3.triedy/ . Zajímavá je technika jakou použil pro ztvárnění asfaltky. Zkusil jsem jeho postup pro mé diorama s názvem Silnice motorkářů ( viewtopic.php?f=25&t=7242&hilit=silnice+motork%C3%A1%C5%99%C5%AF ) a může jen doporučit. Uvedená technika je jednoduchá a výsledek překvapivě realistický.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: tempery barvení

Příspěvekod milan ferdián » úte 26 bře, 2013 8:27 pm

mizl píše:Doufám, že se dedo neurazí, když dám link na jeho stavbu diorama jedné silničky kdesi http://dedo63.rajce.idnes.cz/009_Dioram ... _3.triedy/ . Zajímavá je technika jakou použil pro ztvárnění asfaltky. Zkusil jsem jeho postup pro mé diorama s názvem Silnice motorkářů ( viewtopic.php?f=25&t=7242&hilit=silnice+motork%C3%A1%C5%99%C5%AF ) a může jen doporučit. Uvedená technika je jednoduchá a výsledek překvapivě realistický.

Michal

Díky Michale,už jsem koukal,akorát nevím jak velký váleček třeba sehnat :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: tempery barvení

Příspěvekod mizl » úte 26 bře, 2013 8:33 pm

milan ferdián píše: ... akorát nevím jak velký váleček třeba sehnat :wink:


Na co váleček ??? stačí prsty jemně zatlačit štěrk do asfaltky .. :wink:

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: tempery barvení

Příspěvekod jakubklouda » stř 27 bře, 2013 5:42 pm

váleček v jakémkoli hobbymarketu... ;-)
TT - IV. a V. epocha
jakubklouda.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
jakubklouda
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned 08 srp, 2010 4:24 pm
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků