Jak hluboko postavit skryté nádraží

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Jak hluboko postavit skryté nádraží

Příspěvekod Bzz » pon 09 bře, 2009 10:59 pm

Ahoj,
pracuji na plánu modelu kolejiště v TT a pod kolejištěm chci mít skryté nádraží. Kolejiště budu stavět na prostoru asi 100 x 200 cm. Vzhledem k tomu, že nechci mít do skrytého kolejiště klesání větší jak 3%, myslím, že moc prostoru na klesání není. Chtěl bych požádat o radu, jak hluboko by mělo být skryté nádraží, abych nenarazil na nějaké problémy.

Díky.
Bzz
Uživatelský avatar
Bzz
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 02 bře, 2009 4:44 pm
Bydliště: Nezamyslice

Příspěvekod milan ferdián » úte 10 bře, 2009 9:19 am

Záleží na těchto věcech.Zda budeš mít přestavníky skryté,vodní toky byť jen i odvodňovací a o kolik můžeš jít směrem dolů.Někdy je třeba u větších skrytých kolejišť manipulace rukou.Je zajímavé ,že poslední návrh kolejiště v TT sedí přesně na tvůj rozměr,ale je mi jasné co modelář ,to jiné plány a sny.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Tomáš » stř 11 bře, 2009 9:28 am

no já to vyřešil tím,že jsem celé kolejiště posadil o několik cm výš.Tím pádem jsem rozložil dvě ramena tratí mezi výškový rozdíl a výsledkem je stoupání cca 2cm na 1metr
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Sandy » stř 11 bře, 2009 6:25 pm

milan ferdián píše:Záleží na těchto věcech.Zda budeš mít přestavníky skryté,vodní toky byť jen i odvodňovací a o kolik můžeš jít směrem dolů.Někdy je třeba u větších skrytých kolejišť manipulace rukou.Je zajímavé ,že poslední návrh kolejiště v TT sedí přesně na tvůj rozměr,ale je mi jasné co modelář ,to jiné plány a sny.

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že do každého skrytého nádraží je třeba občas sáhnout. Takže bych doporučoval, jako první přiblížení, plánovat hloubku SN na výšku dlaně. A od této výšky bych pak odvozoval další. Výsledkem pak bude kompromis mezi komfortem manipulace a klesáním tratě. Rozhodně bych nešel cestou opačnou. Tj. klesání 3cm/m, mám k dispozici 2metry, tak výška v SN bude 6 cm. :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice


Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků