Prace s keri od Polaka

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Prace s keri od Polaka

Příspěvekod kubulak » stř 04 bře, 2009 9:13 am

Chci se zeptat - vysoke kere Polak se prodavaji s podkladem z takoveho tenkeho svetleho papiru.

Ten mi zaprve nejde trhat, cupovat prsty, a kdyz to striham nuzkami, jsou hrany samozrejme neprirozene ostre a vypada to hrozne.

A za druhe ten svetly podklad prosvita.

Odlepit mi to nejde.

Jak to delate vy? Barvite podklad pod tim? Nebo ten papir?
Cim to cupujete?
Nebo ten podkladovy papir ma jit odtrhnout?

Diky
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod kubulak » čtv 05 bře, 2009 10:25 am

Odpovez si sam :)

Odpoved primo od fy. Polak:

Dobrý den
Jednotlivý keř se pomocí plochých kleští vyškubne od podložky a zasune do připraveného otvoru min 2mm hlubokého,
opatřeného lepidlem. Návod jak využít podložku bude na WEBu do koce března
S pozdravem Polák

Takze ten spodek je zrejme jen nutnost z vyroby, brana v podstate za odpad...
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod konopaslik » čtv 05 bře, 2009 12:41 pm

Ten spodek je použitelný i sám o sobě, lze prosypat hlínou. A to jak před vyškubnutí "trčících" křáků, tak i bez nich.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod VoVo » čtv 05 bře, 2009 12:59 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:51 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod konopaslik » čtv 05 bře, 2009 2:16 pm

To máš celkem jedno, s čím se ti líp pracuje. Obyčejná hlína je použitelná, pokud si ji přesaješ a pročistíš. Pro menší měřítka je asi lepší spíš Polákovic prach (odstínů je dost). Ale obecně se dá říct, že to jde prosypat úplně čímkoliv, co se dá sypat... písek, štěrk, prach, hlína, whatever... V podstatě záleží jen na tom, aby ti to vyhovovalo hrubostí a barvou. Barva se sice dá trošku ovlivnit patinátorama, ale to asi není úplně ono, protože tím vezmeš i ty okolní trávy.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)


Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků