Statická tráva

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Statická tráva

Příspěvekod mnitka » pon 15 srp, 2011 10:36 am

jen chci dodat, že výsledný vzhled je dooost závislej na tom, jakej kdo má cit pro krajinu a jak moc se bojí experimentovat. Protože musím z vlastní zkušenosti říct, že statika je na tohle dost náročná jako nic jinýho předtím

svatá pravda..., jen dodám technologie výroby skutečnosti odpovídajícho porostu je pracná a časově náročná. Foliážemi tohoto však dosáhnout nelze.
I já se přidávám, Tomáši Tvoje práce se mi velmi líbí. Rád bych kdyby dokumentace ze stavby byla obsáhlejší a detailnější, zejména obrázků by mohlo být více.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Statická tráva

Příspěvekod mnitka » pon 15 srp, 2011 10:40 am

Ano ta vasa Ceska Posta ma nehorazne vysoke ceny na Slovensko.


Já jsem platil za dodání zboží POLÁK přímo od výrobce tuším 160 Kč (dopravné+balné) :shock: :shock:
Dodávky do zahraničí jsou obecně problém pokud není použit některý z "nových" způsobů placení, převod peněz velmi dodávku prodražuje.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Statická tráva

Příspěvekod TomBart » pon 15 srp, 2011 11:30 am

mnitka píše: Rád bych kdyby dokumentace ze stavby byla obsáhlejší a detailnější, zejména obrázků by mohlo být více.


No, já bych zase rád, kdyby bylo více vitality a více času.... :o)
A se svojí statikou ti zatím sahám tak pok kotníky. Mám doma pár fotek tvým dioramat a ty mi slouží jako předloha. Leč ať jsem se snažil jak snažil, skálu po tvém vzoru jsem neudělal, ani kdybych se rozkrájel a nakonec to dopadlo trochu jinak http://tombart.bluehost.cz/webkolejisteTB/HOTB4-34.htm
Detailně fotit jednotlivé postupy je věco dost náročná a navíc si myslím, že jen dělám zaběhlou praxi a nic převratného.
Zatím ale opravdu není více. fotitelnej kousek je jen tohle. Práce jdou pomalu, času málo. člověk chce dělat mosty, skály, domky, mašiny, upravovat vagony, právě probíhá úroda stromků, atd... atd..., do toho je v týdnu do večera v autě a o víknedu se taky musí věnovat rodině.
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Statická tráva

Příspěvekod Snowwolf » pon 15 srp, 2011 2:55 pm

TomBart píše:
mnitka píše: Rád bych kdyby dokumentace ze stavby byla obsáhlejší a detailnější, zejména obrázků by mohlo být více.

V tomto má "mnitka" pravdu. Hlavně více dokumentace v TT a N. Např. jeho figurky HO ladí s výškou (6mm) a,když tam postavím figurku v TT je jako by stála v rákosí.
A když se říká,že se chybami člověk učí a jen hlupák na vlastních tak se přimlouvám i za obrázky kde jsou chyby a kde se to nepovedlo a proč. Ať nejsme všichni
pionýři slepých uliček (když je ten matroš tak drahý )..
Snowwolf
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 08 říj, 2006 10:28 am
Bydliště: Zlín

Re: Statická tráva

Příspěvekod mnitka » pon 15 srp, 2011 5:59 pm

to vypadá jako bychom se tu měli přiznat ke svému hlupáctví... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Statická tráva

Příspěvekod Snowwolf » pon 15 srp, 2011 6:22 pm

mnitka píše:to vypadá jako bychom se tu měli přiznat ke svému hlupáctví... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Promiň,Promiň,Promiň,To bych si nikdy nedovolil. Já jen chtěl, aby jsme nedělali všichni dokola stejné chyby.
Snowwolf
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 08 říj, 2006 10:28 am
Bydliště: Zlín

Re: Statická tráva

Příspěvekod mnitka » pon 15 srp, 2011 6:33 pm

Já to taky nemyslel nijak špatně.
Informací je v tomto vlákně dost a dost.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Statická tráva

Příspěvekod mnitka » úte 16 srp, 2011 9:26 am

Hlavně více dokumentace v TT a N. Např. jeho figurky HO ladí s výškou (6mm) a,když tam postavím figurku v TT je jako by stála v rákosí.

Toto se jistě do několika týdnú zlepší. Pánové od brněnských modulů se po prázdninách jistě dají do práce, výsledky si určitě nenechají pro sebe. Buď zde a nebo na našich stránkách http://modulybrno.ic.cz se TT informace objeví.

A když se říká,že se chybami člověk učí a jen hlupák na vlastních tak se přimlouvám i za obrázky kde jsou chyby a kde se to nepovedlo a proč. Ať nejsme všichni
pionýři slepých uliček (když je ten matroš tak drahý ).


Mnnnoooo, s těmi chybami je to těžké. Já napříkad nejdříve svůj postup ověřím nanečisto. Teprve potom při dalším projektu dělám fotodokumentaci.
Jak už zde bylo napsáno, je třeba hodně popustit uzdu fantazii a současně se držet pravidla "méně je někdy více". Ony ty první výsledky nětšinou za moc nestojí u každého z nás. Pak pomáhá zkoušet a zkoušet a zkoušet a zkoušet... :wink:

Na obrázku v příloze je vidět co s porostem udělá prostá rozmanitost barev.
Takže, ještě jednou :arrow: nebát se s mírou experimentovat a hlavně příroda nechť je nám inspirací a předlohou.
Přílohy
dio.jpg
dio.jpg (206.23 KiB) Zobrazeno 6612 krát
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Statická tráva

Příspěvekod airwar » stř 17 srp, 2011 9:54 am

TomBart píše:... Mám doma pár fotek tvým dioramat a ty mi slouží jako předloha. Leč ať jsem se snažil jak snažil, skálu po tvém vzoru jsem neudělal, ani kdybych se rozkrájel ...


Jsem rád že nejsem sám co se "krájí", a Martinovu výsledku se ani nepřiblíží.

Snowwolf píše:...
A když se říká,že se chybami člověk učí a jen hlupák na vlastních tak se přimlouvám i za obrázky kde jsou chyby a kde se to nepovedlo a proč. Ať nejsme všichni
pionýři slepých uliček (když je ten matroš tak drahý )..


Neboj, jak píše Mnitka, po prázdninách se zase všichni vrhneme na moduly, mě osobně zrovna zatravňování čeká, a protože budu dokumentovat, bude nepochybně i hodně fotek plných chyb. :D
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Statická tráva

Příspěvekod klbklb » stř 17 srp, 2011 2:09 pm

Zdravím všechny tvúrce travnatého porostu. Mám dotaz. Na trhu jsou kromě tzv. plácaček na mouchy i lapače hmyzu na 220V .., vypadá to jako zavěšená lampa... taky to má mřížku z drátů a navíc tam svítí UV lampa na lákání hmyzu.. náhodou někdo neví, zda by se toto zařízení náhodou nehodilo na "flokování" ? Mám jednu doma a nevím, jaké napětí je na drátěné mřížce, nemá někdo zkušenost i s tímto lapačem ? Díky za odpověď.
klbklb
 
Příspěvky: 36
Registrován: ned 26 čer, 2011 3:22 pm

Re: Statická tráva

Příspěvekod loser » sob 20 srp, 2011 8:24 am

klbklb píše:....Na trhu jsou kromě tzv. plácaček na mouchy i lapače hmyzu na 220V .., vypadá to jako zavěšená lampa... by se to nehodilo na "flokování" ?


...NEHODILO...vyzkoušeno, zavrženo. Jak jsem při svých hokuspokusech zjistil, na traviny o délce 2mm není třeba silného zdroje VN (stojí i s plácačkou na baterky). Pro setí trávy 6mm je už potřeba 30kV a více. Takže doporučuji buď samobastl z ČB televizoru http://tte.hekttor.biz/view.php?cisloclanku=2007050002 , nebo zde uvedenou kouzelnou krabičku od Martina.
DCC = Španělská vesnice Ep I,II,III
Uživatelský avatar
loser
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 01 dub, 2009 7:38 pm
Bydliště: Nové Strašecí

Re: Statická tráva

Příspěvekod PaMi » sob 20 srp, 2011 9:26 am

loser píše:
klbklb píše:....Na trhu jsou kromě tzv. plácaček na mouchy i lapače hmyzu na 220V .., vypadá to jako zavěšená lampa... by se to nehodilo na "flokování" ?


...NEHODILO...vyzkoušeno, zavrženo.


HODILO a funguje. Popis zde: http://www.vlakytt.cz/vyroba-statickeho ... -220v.html Řešilo se to tady už před třemi roky viewtopic.php?f=9&t=367&hilit=zatrav%C5%88ova%C4%8D&start=60
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 487
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Re: Statická tráva

Příspěvekod loser » sob 20 srp, 2011 5:04 pm

PaMi píše:
loser píše:
klbklb píše:....Na trhu jsou kromě tzv. plácaček na mouchy i lapače hmyzu na 220V .., vypadá to jako zavěšená lampa... by se to nehodilo na "flokování" ?


...NEHODILO...vyzkoušeno, zavrženo.


HODILO a funguje. Popis zde: http://www.vlakytt.cz/vyroba-statickeho ... -220v.html Řešilo se to tady už před třemi roky viewtopic.php?f=9&t=367&hilit=zatrav%C5%88ova%C4%8D&start=60



....ano, přesně tohle jsem použil...ale výsledky byly chabé a vážně mě nenadchly (vysoká tráva stojí tak na 50% a zatravnění je velmi řídké), takže nedoporučuji a trvám na svém "NEHODILO". Kdyby to byl někdo schopen doplnit pár vf kondíky tak možná, ale nejsem elektrikář a raději se spolehnu na řešení, které funguje (viz.výše).
DCC = Španělská vesnice Ep I,II,III
Uživatelský avatar
loser
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 01 dub, 2009 7:38 pm
Bydliště: Nové Strašecí

Re: Statická tráva

Příspěvekod TomBart » stř 14 pro, 2011 10:09 pm

TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Statická tráva

Příspěvekod Tomas_C. » čtv 15 pro, 2011 11:13 am

Tome musím, říct, že to je opravdu velký posun vpřed...a jsem rád, že ta diskuze žene lidi vpřed a v sebezdokonalování...
Jen tak dál, kluci. A nebudem se muset pak se svými výtvory stydět vylézt na světlo...
TT, V-VI epocha,CZ-DE příhraničí,
http://model-railway.webnode.cz
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
Tomas_C.
 
Příspěvky: 444
Registrován: stř 10 úno, 2010 1:05 am
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: 201 a 10 návštevníků