Statická tráva

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Statická tráva

Příspěvekod juroH0 » sob 06 srp, 2011 10:25 pm

Tiež mi to nedalo a zbastlil som si sací stroj, zatiaľ ide na polovičný výkon, pretože v rádioamatéri nemali dosť kondenzátorov :D prvé testy dopadli takto: http://juroh0.rajce.idnes.cz/Statika/#06082011892.jpg použitá bola tráva 2 mm Noch a 4,5 mm Polák
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Statická tráva

Příspěvekod juroH0 » pon 08 srp, 2011 8:07 pm

Po doplnení zvyšných kondenzátorov to vyzerá takto: http://juroh0.rajce.idnes.cz/Statika/#08082011907.jpg myslím, že výsledok je dosť uspokojivý :-)
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Statická tráva

Příspěvekod Snowwolf » pát 12 srp, 2011 5:23 pm

Výsledek je více jak uspokojivý. :D Mi by to bohatě stačilo :oops:
Bude možné se dovědět schéma zapojení :?: :mrgreen:
Nebo to je taky tajemství :lol:
Snowwolf
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 08 říj, 2006 10:28 am
Bydliště: Zlín

Re: Statická tráva

Příspěvekod juroH0 » pát 12 srp, 2011 7:43 pm

Tajomstvo to nieje, nakoľko som sa tiež inšpiroval a to tu: http://atw.huebsch.at/Elektronik/Elektrostat.htm
Akurát kondenzátory som použil keramické na 3kV s kapacitou 10 nF a trafá také, aké som našiel doma. Výhodou galvanického oddelenia je jednak, že už na vstupe násobičov je vyššie napätie a ďalšie pozitívum je, že flokovačka kope len pri dotyku oboch vývodov a teda ani sitko nemám nijako izolované...
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Statická tráva

Příspěvekod fofros » sob 13 srp, 2011 4:35 am

Jj, vysledek vyborny. Jen by me zajimalo, jak to seje 6mm Polaka, nejlepe v odstinu Slama, nebo Bezova. Kdyby jsi to Juro mohl vyzkouset a podelit se s nama o vysledky, bylo by to dokonale :wink:.
Nejsem modelář, jsem jen mašinkář, snažící se znázornit železniční provoz ve velikosti H0.
fofros
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 17 lis, 2010 5:29 pm
Bydliště: Kopřivnice

Re: Statická tráva

Příspěvekod juroH0 » sob 13 srp, 2011 5:45 am

Mile rád, no také trávu doma nemám a ani jediný predajca v okolí Poláka nedrží. Takže ak budem objednávať z nejakého e-shopu tak ju objednám a vyskúšam to zasiať.
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Statická tráva

Příspěvekod Tomáš » sob 13 srp, 2011 1:01 pm

juroH0 píše:Mile rád, no také trávu doma nemám a ani jediný predajca v okolí Poláka nedrží. Takže ak budem objednávať z nejakého e-shopu tak ju objednám a vyskúšam to zasiať.

Kup přímo od zdroje ne?

http://www.polakmodel.com/cs/text/main/O-firme-1.html
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Statická tráva

Příspěvekod juroH0 » ned 14 srp, 2011 1:47 pm

Len dať za trávu 130 a za poštu 200 sa mi moc nechce. Zrejme ju objednám až keď budem flokovať moduly...
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Statická tráva

Příspěvekod Tomáš » ned 14 srp, 2011 9:57 pm

juroH0 píše:Len dať za trávu 130 a za poštu 200 sa mi moc nechce. Zrejme ju objednám až keď budem flokovať moduly...

Chceš snad říci že na Slovensko stjí poštovné 200,- :shock: :shock: to ti to pošlou letecky a padákem až k tobě
:lol:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Statická tráva

Příspěvekod juroH0 » pon 15 srp, 2011 12:09 am

Mám objednané lepty a 200 stojí dobierka. Prevodom na účet by to bolo menej, ale kupovať jeden sáčok trávy sa mi nechce. A viac zatiaľ kupovať nebudem pretože jednak nieje čo flokovať a za druhé som sa ešte nerozhodol, ktoré ročné obdobie by malo byť stvárnené :D
Sme trocha OT tak by som to týmto ukončil...
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Statická tráva

Příspěvekod Rizoto » pon 15 srp, 2011 5:52 am

Ano ta vasa Ceska Posta ma nehorazne vysoke ceny na Slovensko. Vysledok flokovacky sa mi velmi paci
Uživatelský avatar
Rizoto
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29 lis, 2009 10:18 am
Bydliště: Orava, Slovensko

Re: Statická tráva

Příspěvekod TomBart » pon 15 srp, 2011 9:08 am

fofros píše:Jj, vysledek vyborny. Jen by me zajimalo, jak to seje 6mm Polaka, nejlepe v odstinu Slama, nebo Bezova. Kdyby jsi to Juro mohl vyzkouset a podelit se s nama o vysledky, bylo by to dokonale :wink:.


Tyhle odstíny se chovají jako ostatní, at je to 6 mm nebo 4,5. Víceméně moje už trošku pořádná prvotina, se kterou jsem trošku spokojenej.
http://tombart.bluehost.cz/webkolejisteTB/HOTB8-22.htm
jen chci dodat, že výsledný vzhled je dooost závislej na tom, jakej kdo má cit pro krajinu a jak moc se bojí experimentovat. Protože musím z vlastní zkušenosti říct, že statika je na tohle dost náročná jako nic jinýho předtím.
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Statická tráva

Příspěvekod greenery » pon 15 srp, 2011 10:00 am

Koukal jsem už včera na tvoje stránky, myslím, že na to jdeš dobře. Líbí se mi to křoví a houští kolem trati (Polák?) v kontrastu se sečenou loukou.
Já jsem se dopracoval po řadě pokusů (kromě skály v jiném vláknu, raději nepublikovaných :D ) k postupu, který budu využívat. Když bude chvilka, dám nějaký obrázek a nějaké postřehy.
Jako vzor mi slouží toto http://www.modell-bahn.ch/PageBild.aspx ... 1_ge22.jpg . Považuju je za mistry v oboru a mimochodem, vlákna jsou od Poláka.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Statická tráva

Příspěvekod TomBart » pon 15 srp, 2011 10:14 am

greenery píše:Koukal jsem už včera na tvoje stránky, myslím, že na to jdeš dobře. Líbí se mi to křoví a houští kolem trati (Polák?) v kontrastu se sečenou loukou.
Já jsem se dopracoval po řadě pokusů (kromě skály v jiném vláknu, raději nepublikovaných :D ) k postupu, který budu využívat. Když bude chvilka, dám nějaký obrázek a nějaké postřehy.
Jako vzor mi slouží toto http://www.modell-bahn.ch/PageBild.aspx ... 1_ge22.jpg . Považuju je za mistry v oboru a mimochodem, vlákna jsou od Poláka.


To bylo asi na mne, že :o)
jj to houští je Polák, ale je to nepředstavitelně drahé a nesmí se na tom šetřit. Tohle byla zkouška jak právě udělat kontrast mezi sečenou a neudržovanou trávou (resp. tím bordelem co všude roste). No a když jsem načnul krabice, tak jsem dělal tak dlouho, dokud to všechno nepadlo.
Vzor máme skoro stejný a vlákna jsou skutečně Polák. Musím říct, že Polák má pro mne nejlepší odstíny, jen jak jsem už jednou psal. Nesmí se toho člověk bát a hlavně je potřeba dělat hodně kontrastní odstíny. Není asi uplně ideální plácat mnoho odstínů najednou, ale oddělovat to. Ono to ze začátku vypadá dost šíleně, ale výsledek pak stojí za to. Když se kouknete z okna, tak přechody mezi travní kůlturou jsou pomalu znatelný, jako by se to oddělilo čárou.
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Statická tráva

Příspěvekod greenery » pon 15 srp, 2011 10:26 am

TomBart píše:
To bylo asi na mne, že :o)


..... :oops: jasně, zapomněl jsem citovat

Já jsem zprvu měl z té vysoké trávy a křovin Polák (fakt, že je to dost drahé) trochu rozpačitý dojem. Než jsem zjistil, že se z toho výborně vyrábí různé suché bodláky a jiné byliny, které statika neznázorní a nemusí se to ani používat vcelku. Stačí do vysoké drnité statiky vsazovat chomáče a ústřižky tohoto výrobku. Výsledek je nad očekávání dobrý, v kombinaci s různými kousky drobounkých větviček zaschlých květenství některých keřů.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků