Statická tráva

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Houmr » pát 04 led, 2008 6:20 am

Mě se to taky moc líbí. Určitě je dobré dát nejdříve kratší vlákno a až potom delší, ono to kratší už podrží ta delší vlákna, aby se tak nekácela.
Jinak pořád přemýšlím co dát na svoje vlečky. Uhlelný důl vypadá impozantně. A navíc jich u nás bylo dost.
kvasha píše:díky, potěšil si mne :wink: ... nevím s Heki jsem nikdy nepracoval, zkusím pořídit a vyzkouším. Zatím dělám s délkou 6 mm a vsypávám do toho i 3 mm. Udělá to podstatně realističtější efekt.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Tomáš » pát 04 led, 2008 9:39 am

123ps píše:
Tomáš píše:no musím říct máš to excelentní..mě ta tráva takhle pěkně nestojí :cry: ..používám zatravňovač vyrobenej z tý plácačky ale pořád to jaksi není ono.trávu používám HEKi 5mm....no posuďte sami

http://tauvec.rajce.idnes.cz/el.zatravnovac/#album


Tomáši, nic proti tvé plácačce, ale takhle nějak vypadá statika na mém kolejišti ( možná ještě lépe ), kterou aplikuji pouze cedníkem bez jakéhokoli statického udělátoru. Používám dlouhé chlupy od Poláka a když tyto ještě trochu stopořím vysavačem přes fusekli, vypadá to docela dobře. Ale je pravda, že je potřeba travní plochu dělat celkem nařídko, což ale v některých částech kolejiště ( třeba u vodní plochy ) vypadá dobře.


budu muset víc experimentovat..možná už byly slabý baterky,nebo toho budu muset dávat míň po menčích částech...náboj z plácačky je ale slušnej párkrát jsem se dotknul hrotu a prda to byla skvělá :lol:
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod kvasha » pát 04 led, 2008 9:44 am

Houmr píše:Mě se to taky moc líbí. Určitě je dobré dát nejdříve kratší vlákno a až potom delší, ono to kratší už podrží ta delší vlákna, aby se tak nekácela.


Taky díky, fakt mě to moc těší. Jinak já to teda dělám přesně obráceně :-) nejdřív 6mm pak 3mm. Ta 3mm vlastně plní i funkci zaplnění místa, které je s tou 6mm hodně řídké.

Houmr píše:Jinak pořád přemýšlím co dát na svoje vlečky. Uhlelný důl vypadá impozantně. A navíc jich u nás bylo dost.
kvasha píše:díky, potěšil si mne :wink: ... nevím s Heki jsem nikdy nepracoval, zkusím pořídit a vyzkouším. Zatím dělám s délkou 6 mm a vsypávám do toho i 3 mm. Udělá to podstatně realističtější efekt.


v tomhle rozhodování jsem to já měl jednoduché. Mám dva motivy, které se mě drží. Máme chatu u kolejí (pro ústečáky - Brná, hned nad koupalištěm), kde za mých mladých let pravidelně jezdívaly soupravy s uhlím. Vždycky, už odmala, když mi táta na koberci skládal TT-čka jsem chtěl mít vagony s uhlím a nějaký ten uhelný důl. Lepil jsem si je tenkrát z kartonu. Byl to vystřižený obrázek z novin nebo časopisu, nalepený na karton a zapřený špejlí. Tedy perfektní 2D model :-) Tenhle motiv mě drží pořád a je k tomu i hodně stavebnic a doplňků. Bohužel to se nedá říct o druhém motivu, ke kterému je toho minimum. Kontejnerové překladiště. Jestli si prosadím v baráku tu velkou místnost nad dvojgaráží na mašinky, tak oba motivy zrealizuji ve větším rozsahu.
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Tomáš » pát 04 led, 2008 9:49 am

a kolik ta "flokovačka Noch " koštuje ??
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod kvasha » pát 04 led, 2008 9:52 am

takových 100 EUR určitě, fakt už si nepamatuju :-(
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod kvasha » pát 04 led, 2008 9:56 am

Petr Zatrepalek píše:Já bych se rád Kvasho zeptal, co za hezký modely škodovek (120 a 100) máš na kolejišti?


:-)
mám:
několik Š 120L, 1984
několik MB 110L, 1973
jedno MB 110LE, 1976
a jednu felicii roadster, 1963

pozor: jsou to ale modely v měřítku 1:72, jsou kovové od fy.Abrex:
http://www.abrex.cz
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Tomáš » pát 04 led, 2008 9:58 am

kvasha píše:takových 100 EUR určitě, fakt už si nepamatuju :-(


100 EUR :evil: :evil: ...tak to si nechám raději trávu povalovat..i když máš to fakt krásný...když jsem to hned na poprvé zkoušel plácačkou na kusu polystyrenu..rovná plocha tak byl efekt krásnej,přesně podle očekávaní..když jsem pak ale zkoušel zatravňovat kolem trati,kde je povrch nerovný a je z velké vedšiny ze sádry a sololitu..není to už prostě vono...no co se dá dělat.. :(
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 04 led, 2008 10:04 am

Aha, tak proto tak dobře vypadaj... Já viděl v HO jen škodovky od firmy p. Večerníka a ty mne popravdě moc nenadchli. Ty Abrex modely mám k moderním letadlům USAF a Royal Navy - a když se třeba jejich landrover napatinuje, vypadá skvěle... Ty 120tky jsou ještě o třídu lepší. Jo kdyby taková Herpa škodověnky udělala v HO...
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod kvasha » pát 04 led, 2008 10:07 am

Proto jsem se rozhodl dělat terén komplet z polystyrenu. Pro někoho, kdo má velké plochy volného terénu jen např. se stromy a je příznivcem flokování, ten určitě extrémní elektro-statické vlastnosti tohoto materiálu uvítá a využije. Někdo třeba jen lepí foliáže, tak tam si myslím, že je to jedno, ba dokonce je polystyren možná zbytečně "špinavá" práce.
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod kvasha » pát 04 led, 2008 10:14 am

Petr Zatrepalek píše:Aha, tak proto tak dobře vypadaj... Já viděl v HO jen škodovky od firmy p. Večerníka a ty mne popravdě moc nenadchli. Ty Abrex modely mám k moderním letadlům USAF a Royal Navy - a když se třeba jejich landrover napatinuje, vypadá skvěle... Ty 120tky jsou ještě o třídu lepší. Jo kdyby taková Herpa škodověnky udělala v HO...


já osobně si myslím, resp. můj přístup je takový, že si raději koupím měřítko 1:72, ale něco co je mi blízké. Mám také spoustu modelů od Herpy, Schuca, ... ve správném měřítku 1:87. Pochopitelně je nutné poté dávat pozor, aby nestály vedle sebe tato dvě měřítka. Trošku komicky pak vypadá Š120L větší než Mercedes tř.S :-) Jinak samotně stojící skupina modelů v měřítku 1:72 je k nerozpoznání.
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 04 led, 2008 3:02 pm

to máš pravdu, vhodné umístění dělá divy! Máš to tam dobře umístěné - není poznat že to je 1/72, jen bude třeba dát pozor na figurky - v 1/72 se moc "moderních" civilistů nedělá
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Karlos2 » pát 04 led, 2008 10:11 pm

Zdravím, vrátím se trochu k původnímu tématu statické trávy.
Chtěl jsem se zeptat, kam se připojí výstup z násobiče, na podložku s lepidlem, nebo na sypací sítko??? Nikde jsem na to nenarazil a víceméně mě to funguje při obou zapojeních :)
Karlos2
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 04 led, 2008 10:08 pm

Příspěvekod dan » pát 04 led, 2008 10:14 pm

Řekl bych že je to jedno
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod Pája » pát 04 led, 2008 10:26 pm

Správně je tam střídavý proud/napětí-takže je to fuk.
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod Rudolf » pát 04 led, 2008 10:35 pm

Za násobičem je napětí stejnosměrné.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 917
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků