Ochrana kolejiště proti prachu.

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Ochrana kolejiště proti prachu.

Příspěvekod Martin HO » ned 18 led, 2009 11:11 am

Určitě existuje více způsobů, jak chránit kolejiště (v době mimo provoz ) proti prachu.

Já již delší dobu používám způsob viz.:

http://www.martin_ho.websnadno.cz/Kolej ... rachu.html .

Možná někoho tento jednoduchý způsob zaujme a vymyslí i lepší způsob zpěvnění (zesílení) okrajů folie pro možnost jejího uchycení na stranách přiléhajících ke zdem pomocí patentů, než všití isolepou zpevněného okraje mikrotenové folie do zahnuté textilní pásky.

Díky předem za nápady.
Martin HO
 

Příspěvekod Vladimír » ned 18 led, 2009 12:05 pm

Ahoj Martine,
odhadl jsi toto dobře, že možná někoho tvůj přístup k ochraně kolejiště zaujme. I když jsem zatím ve fázi vyměřování a kladení kolejí ve skryté části, tak jsem už několikrát přemýšlel nad tím, jak ho budu v budoucnosti chránit celé, zvláště když ho v dětském pokoji odkud je ke všume přístup na lodžii. Především jsi mně inspiroval těmi opletenými lanky,protože jsem nechtěl pokládat fólii přímo na kolejiště. Takže díky za tip a až budu ochranu realizovat, možná mně něco napadne a pak se podělím.
Vladimír
HO, DCC
Vladimír
 
Příspěvky: 129
Registrován: pon 04 úno, 2008 6:47 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvekod Radek Strnad » pon 22 úno, 2010 1:26 pm

Stavbu krytu kolejiště jsem popisoval v článku o svém domácím kolejišti v Železničním magazínu ŽM čílo 11/2008.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy


Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků