Maskování při nástřiku modelů

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod zugi » sob 10 led, 2009 8:57 pm

Taky jsem si ji pořídil na první pokusy se stříkáním :-)
Je potřeba šroubováním "čepičky" najít správnou polohu.
Zatím jsem toho moc nenastříkal, ale už při prvních pokusech jsem byl nadšen jemností krytí.
Mé základní poznatky:
-prvotní nastavení před stříkáním barvou vyzkoušet vodou
-naředit trošku víc barvy a doladit trysku
-začít stříkat mimo model a jen přes něj přejet (prostě si to na začátku plivne větší kapku :-D )
Jinak to zatím mám na bombičce, ale až se trošku naučím, taky si pořídím nějakej ten kompík ;-)
TT/IV-V.epocha , poslední měsíce/roky ve stavu ReadOnly :'(
Uživatelský avatar
zugi
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 07 bře, 2008 8:59 pm

Příspěvekod kubulak » pát 02 říj, 2009 8:33 am

Vratim se k puvodnimu tematu - mam maskovaci pasku od Tamyii, sirka 6mm, 18m kotoucek stal v MPM kolem 50Kc coz mi prijde slusny.

Na zcela rovnych a hladkych plochach je to OK, ale jakmile je nekde na kastli nejaka byt sebemensi prohluben nebo naopak vystupek (typicky dvere, pruduchy k motoru apod.), tak i kdyz tu pasku lepim co nejlip umim, pritlacuju to na fest nehtem apod., stejne mi to v tehle mistech skoro vzdycky udela mikromezirku, do ktery pak zatece barva (i kdyz ji pouziju hodne hustou).
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 02 říj, 2009 10:48 am

Tomuhle se samozřejmě nevyhneš u žádné zakrývací masky z lepicí pásky - pomůže pak:
v případě syntetiky po lehkým zavadnutí stříknuté barvy pásku opatrně sundat a v místě "podstřiku" tu nově stříklou barvu opatrně rozetřít štětcem navlhčeným v synt. ředidle. V případě jiných barev výše zmíněná metoda občas zafunguje, občas ne - když ne, musíš to opravit natřením podstříklého místa tou podkladovaou barvou.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Maskování při nástřiku modelů

Příspěvekod kuba_THX » stř 06 bře, 2013 10:03 pm

Nebo si mužeš koupit či ustříhnout menší proužek pásky cca 2mm a ten nalepovat z jedné strany a z té strany taky začít třeba párátkem přitlačovat a obtahovat detaily. A pak nalepit na to další pásku už není potřeba tolik přesnosti. Výhoda je v tom že ten 2mm proužek, nemá takovou snahu se smršťovat a rovnat. Další věc je stříkání, stříkat tak aby to nestejkalo a třeba i dvakrát a nikdy ne proti pásce. Pak barva nestejká.
Raději technika...
kuba_THX
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 01 úno, 2011 8:24 pm

Předchozí

Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků