Odstranění oken

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Odstranění oken

Příspěvekod firecz » ned 04 říj, 2020 3:29 pm

Potřebuji poradit: chci udělat přestavbu starého vozu Y v TT a potřebuji sundat okna. Jsou tam nalepená. Nechci je poškodit. Zkoušel jsem je opatrně podebrat žiletkou na sucho a s použitím ředidla Agama a nic nepomáhá. Má někdo radu?
firecz
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 31 srp, 2017 9:34 am

Re: Odstranění oken

Příspěvekod kapmor » čtv 08 říj, 2020 3:22 pm

používal jsem jen nůž a opatrně to poddloubávat a dařilo se mi ve většině případů bez poškození vyjmout celý ty plastový pásy oken, maximálně zůstal kousek té vnitřní části okna
TT - V. epocha
Uživatelský avatar
kapmor
 
Příspěvky: 68
Registrován: úte 23 črc, 2019 7:20 pm
Bydliště: střední Haná

Re: Odstranění oken

Příspěvekod firecz » sob 10 říj, 2020 8:22 am

Chtěl jsem poradit, protože ať jsem se snažil jak jsem mohl, stalo se mi tohle. Dříve než okno, povolila kastle.
Přílohy
2.jpg
1.jpg
firecz
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 31 srp, 2017 9:34 am

Re: Odstranění oken

Příspěvekod Pavel 152 » sob 10 říj, 2020 11:08 am

Před vyloupáváním oken z vozu se rozhodneme proč. Potřebuji vůz přestříkat a osadit zpět okna. Potřebuji okna do stavby M 296? Pak vyberu obětovaný vůz. Vozy lepily pracovnice co plýtvaly lepidlem, nebo co šetřily. A je to. V minulosti bolela každá škoda. dnes koupíte šrotů za babku habaděj. Taky jsem se setkal s prodejem kapot na burze a div se, všechny byly dobře přilepeny. Taky poškození rámů hraje při výběru roli. Tož tak, přemýšlejte kdo udělal chybu.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Odstranění oken

Příspěvekod kapmor » ned 11 říj, 2020 10:34 am

no u jednoho vagonu se mi stalo přesně co je na první fotce, ale jelikož jsem přestříkával tak po zatmelení v pohodě, ta druhá verze je celkem extrém, to už muselo jít hodně na silu, s takto držícím jsem se nesetkal
TT - V. epocha
Uživatelský avatar
kapmor
 
Příspěvky: 68
Registrován: úte 23 črc, 2019 7:20 pm
Bydliště: střední Haná

Re: Odstranění oken

Příspěvekod firecz » ned 11 říj, 2020 10:11 pm

Ta druhá verze je už spíše zoufalství, to opravdu nešlo ať jsem se snažil jak to šlo. Některé okna jdou úplně lehce a s některýma se nedá vůbec hnout. Byla to první zkouška, kastli chci přestříkat.
firecz
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 31 srp, 2017 9:34 am

Re: Odstranění oken

Příspěvekod Pavel 152 » ned 11 říj, 2020 10:46 pm

Jinak u Tilliga na den otev. dveří byly kastle za babku, okýnka na čtvrt vozu za 1E. Tu mitropu jsem si složil, vyšla mě na dost, na to že je to BTTB. I vnitřek jsem kupoval, na to, že na burze bývaj.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm


Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník