rozpojování vlaků H0

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

rozpojování vlaků H0

Příspěvekod Ruda72 » čtv 18 črc, 2019 9:27 pm

Zdravím všechny modeláře. Mám dotaz: jak řešíte rozpojování vlaků ve velikosti H0? Prostudoval jsem si samozřejmě toto fórum, Houmrovu stránku, spřáhla Kadae a pod. Jde mi o vaše zkušenosti, názory na jednotlivé druhy spřáhel a způsoby rozpojování. Ještě nemám kolejiště, prozatím experimentuji s rozpojovacímí kolejemi Roco geoline (které ovšem na kolejišti rozhodně nehodlám používat). Zkouším spřáhla krátká Roco, FLM, univerzální Roco a dále Trix. Očkové spřáhlo je nepřijatelné a ruční rozpojování považuji za něco ohavného :-) Digitální spřáhlo je OK na lokomotivě, ale nepomůže při rozpojování jednotlivých vagonů. Ideální způsob jsem prozatím nenašel. Samostatnou kapitolou je spojování vagonů, kdy jednotlivé druhy spřáhel vyžadují různou rychlost najetí a hmotnost vagonů. Primárně mi jde o vaše řešení a názory na různé druhy rozpojování při různých druzích spřáhel. Díky moc za vše názory.
Ruda72
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 14 led, 2018 10:11 pm

Re: rozpojování vlaků H0

Příspěvekod sidlo » pát 19 črc, 2019 4:34 am

Nakoupil jsem universal Roco. To se v provozu samo nerozpojí. Dokonce mám někdy problémy to rozpojit i ručním rozpojovačem. Má zajímavou fíčurku. Když se spřáhlo rozpojovačem otevře, tak může být vůz/souprava sunuta a nedojde ke spojení spřáhel. Rozpojení je dokončeno až po odjetí lokomotivy/soupravy.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: rozpojování vlaků H0

Příspěvekod look23 » pát 19 črc, 2019 9:59 am

Jak to univerzální spřáhlo zvládá rozpojování a spojování v mírném oblouku?

Mám pár krátkých spřáhel Roco 40271 a čekal jsem od nich více. Spíše jsem nečekal takovou křehkost. Když mašina najede do něčeho tuhého, tak to dokáže ohnout a spřáhlo pak nefunguje.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: rozpojování vlaků H0

Příspěvekod sidlo » pát 19 črc, 2019 10:11 am

špatně
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: rozpojování vlaků H0

Příspěvekod JanoH0e » pát 19 črc, 2019 11:07 am

Magnetické "samo" spriahlo je nejaké takéto https://www.youtube.com/watch?v=eqXWo7X_Qcc. Na obdobnom princípe pracujú aj http://www.h0fine.com/shop/product_info ... ucts_id=60 a iné. Nie sú veľkosériovo vyrábané a väčšinou vyžadujú aj odpružené nárazníky. Hlavne u malých polomerov. Takže na lokálku fajn, u veľkých súprav, kde sa chce rozpojovať každý vagón, to bude asi náročnejšie na peniaze a stavbu.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce


Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků