patinovacie pigmenty NOCH, STAR DUST

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

patinovacie pigmenty NOCH, STAR DUST

Příspěvekod michal123 » stř 05 bře, 2008 12:47 pm

chcem sa spytat aky mate nazor na patinovacie pigmenty NOCH a STAR DUST, popripade BUSH...hlavne ten star dust by ma zaujimal....
dakujem miso
michal123
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 29 led, 2008 1:41 pm
Bydliště: Bratislava - Komárno

Re: patinovacie pigmenty NOCH, STAR DUST

Příspěvekod Dusan » stř 05 bře, 2008 2:37 pm

michal123 píše:chcem sa spytat aky mate nazor na patinovacie pigmenty NOCH a STAR DUST, popripade BUSH...hlavne ten star dust by ma zaujimal....
dakujem miso

Já používám tak 70% STAR DUST,mají pěknou rezavou, hlavně tu tmavou.Dobře se nanáší jak suchou cestou,i mokrou.Faktem je, že mají zbytečně velká balení a tím i cenu.Za jeden máš dva patinátory od AGAMY,který sou poloviční a bohatě stačí.V podstatě mimo "autentičnost" odstínu je jedno jakou značku použiješ.Spíš je to o tom s nimi umět dělat a co je pro tebe dostupnější. :D tím netrvdím,že to umín :lol:
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 05 bře, 2008 4:45 pm

O pigmentech NOCH jsem zatím neslyšel, znám jen jejich "patinovací" vodovky pro výrobu terénu.

Star Dust - používám stejně jako pigmenty od Agamy. Kupuji dle odstínů které mi vyhovují - star dust má podle mě lepší rezavé a prach, jinak hlína, cihla a šedá popelavá zas AGAMA. Dále mám evroskou zem, světlou a zašlou rez, zaschlé bláto a písečný prach od MIG Production.

Princip práce se všemi pigmenty je naprosto stejný, jediný rozdíl je ve velikosti balení, ceně a samozřejmě v odstínu.
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 10 bře, 2008 10:41 pm

Na červen plánuje pan Dalecký workshop na patinování. Bude-li zájem a technické možnosti, vezmu s sebou DVD právě od MIG production, kde je názorně ukázáno, jak s pigmenty pracovat.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL


Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků