Zatravneni a elektronika

Práce s modely, povrchová úprava, patinování modelů, použití barev apod.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zatravneni a elektronika

Příspěvekod zdeno » stř 29 bře, 2023 9:07 am

BohousP píše:Tak zrovna o obyčejné diody bych se nebál.

Ale ty diody su prve na rade, pokud ty odejdu, tak potom je to lavina, kdy odejde vsechno.
Dancer píše:Tak mě se to zřejmě podařilo odpálit. Nejede ani jeden modul s88. Zkusil jsem na 1. modulu vyměnit všechny IO (4014, 4044 i LTV847) a nic.

tady bych se asi podival rovnou na ty diody, staci zmerit ci tam su ubytky 0,7V. Pokud je to Graetz, tak 1.4V v propustnem smeru.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3001
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Zatravneni a elektronika

Příspěvekod BohousP » stř 29 bře, 2023 11:22 am

Dancer píše:Tak mě se to zřejmě podařilo odpálit. Nejede ani jeden modul s88. Zkusil jsem na 1. modulu vyměnit všechny IO (4014, 4044 i LTV847) a nic. Teď je otázka, jestli se něco neodkouřilo v centrále :cry: . Dekodéry výhybek jedou.

Jakou máš centrálu? Ostatní obvody zřejmě fungují?
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Zatravneni a elektronika

Příspěvekod Dancer » čtv 30 bře, 2023 5:51 pm

Tak jsem odkouřil něco v centrále. Ze šuplíku jsem vytáhl staré gen-li s s88 a vyzkoušel. Moduly jsou všechny ok. Bohužel žádný servis na Digikejs není.

Přitom to bude asi jen nějaký tranzistor nebo něco podobného, protože když z části zasunu konektor, tak software obsazené úseky vidí a po dalším přejetí přes jiné úseky zobrazí i ty, jen bohužel po uvolnění stále svítí, že jdou obsazeny. Zřejmě nedetekuje nový stav o volné koleji.
V momentě, kdy RJ docvaknu úplně, tak vše zmizí.
Nevíte, co bych mohl prověřit?
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: Zatravneni a elektronika

Příspěvekod Zlámalík » čtv 30 bře, 2023 9:17 pm

Neflokoval jsi to s připojenou centrálou, že ne? Že ne?
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1769
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Zatravneni a elektronika

Příspěvekod Dancer » sob 01 dub, 2023 10:35 pm

:cry: Jsem jelito. Všude možně jsem četl, že nikdo nic neodpojuje, jen maximálně spojí koleje. Ale abych odpojil centrálu, to mě nenapadlo. Jak jsem starej, tak jsem blbej.
Přemýšlím, jak z toho ven. Jestli není nějaký modul, který by to předělal třeba na lokonet. Otázka, jestli není taky KO. Nebo zkusit vyměnit ty obvody na desce.
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: Zatravneni a elektronika

Příspěvekod zdeno » ned 02 dub, 2023 6:44 am

Dancer píše: Nebo zkusit vyměnit ty obvody na desce.

potrebujes merici a pristrojove vybaveni na detekci chyby. Teda asi budes muset nekoho najit, kdo to ma.
Vymenovat bez ladu a skladu asi nebude to prave orechove. :shock:
---
Pokud by si chtel prejit na Loconet, tak by si musel pouzit prevod S88 na Loconet.
http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=6&t=12885#p278425
---
netusim, ako funguje S88, ci je mozne osadit exteni modul a jak z nej cist data ?
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3001
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Zatravneni a elektronika

Příspěvekod HonzaM » ned 02 dub, 2023 7:04 am

Dancer píše::cry: Jsem jelito. Všude možně jsem četl, že nikdo nic neodpojuje, jen maximálně spojí koleje. Ale abych odpojil centrálu, to mě nenapadlo. Jak jsem starej, tak jsem blbej.
Přemýšlím, jak z toho ven. Jestli není nějaký modul, který by to předělal třeba na lokonet. Otázka, jestli není taky KO. Nebo zkusit vyměnit ty obvody na desce.
Zkusil si jiný kabel? A jak jsi vyzkoušel, že ty Genli S88 dekodéry které máš jsou v pořádku, pokud opravdu nefunguje ten vstup?
Vstup LocoNetu na DR5000 se vstupem S88 přímo nesouvisí, takže pokud je skutečně vadný vstup S88, musel bys koupit dekodér pro LocoNet, třeba DR4088LN. Připojení ke kolejím je stejné. Problém je že nevím jaká je situace na trhu, například Digikeijs už několik měsíců nedodává dekodéry ani pro S88, ani LocoNet.
Ještě mne napadly dvě možnosti, je to ale trochu drbání pravou rukou za levým uchem. Dekodér Digikeijsu DR4088LN pro připojení ke vstupu LocoNet má výstup pro připojení dekodérů pro sběrnici S88. A DR5000 má také vstup pro R-Bus kterou používá Roco. Do toho vstupu by bylo možné připojit dekodér DR4088RB (ten se ještě sehnat dá) a i ten má sběrnici S88 pro připojení dalších dekodérů.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4030
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Modelářské techniky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků