Domácí kolejiště H0

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Domácí kolejiště H0

Příspěvekod misssan » ned 14 úno, 2016 6:05 pm

11181905_962988977066379_1732775253_o (1).jpg
plánek


Zdravím všechny modeláře.
Druhým rokem plácám ve své trucovně kolejiště,vzhledem k pracovní vytíženosti to jde hodně pomalu,tu mechanickou část jsem nějak zvládl,ale na elektronickou a elektrickou sbírám informace tady na foru,snažím se hledat kompromis ceny a provozuschopnosti,proto osb desky místo překližky,proto podložky z gumy co se používají na kamionech proti posuvu nákladu,místo korku,šetřím kde se dá,tak snad se mi to nevymstí.Dám sem pár fotek ze stavby a rád vyslechnu věcné připomínky a rady.
misssan
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 25 úno, 2009 12:13 pm
Bydliště: Hodonínsko

Příspěvekod misssan » ned 14 úno, 2016 6:20 pm

2016-02-14 19.11.49.jpg
momentální stav
2016-02-14 19.11.49.jpg
momentální stav
Přílohy
2016-02-14 19.11.56.jpg
momentální stav
misssan
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 25 úno, 2009 12:13 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Domácí kolejiště H0

Příspěvekod misssan » ned 14 úno, 2016 6:25 pm

Bohužel jsem zjistil,že nelze vkládat větší fotky,tak zbytek až příště až zmenším fotky z foťáku.OMlouvám se za kvalitu.
misssan
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 25 úno, 2009 12:13 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Domácí kolejiště H0

Příspěvekod hopeter » ned 14 úno, 2016 6:42 pm

Dřevěná doba vypadá hezky. U elektriky záleží jestli bude analog nebo digitál ale to jsi doufám rozhodl už před zakrytím skrytých částí...
Na fotky si založ účet třeba na rajčeti. Sem dávej jen zmenšené ( 600x480 nebo 800x600 )a nezbytné množství.
Ať se daří. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Domácí kolejiště H0

Příspěvekod sidlo » pon 15 úno, 2016 7:38 am

S časem a rychlostí práce jsme na tom stejně. Zvolil jsem opačný postup. Napřed chci mít vyřešenou elektriku a až potom začnu pokládat koleje.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Domácí kolejiště H0

Příspěvekod czhunter » pon 15 úno, 2016 8:08 am

Přijde mi trochu divné, že by taková "zastávka na dvoukolejné trati" (na kterou to vypadá spíš než na "nádraží") měla depo.

Ale chápu, točnu a k tomu dvoukolejku chce (skoro) každý :)
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Domácí kolejiště H0

Příspěvekod Radek Strnad » pon 15 úno, 2016 9:40 am

V duchu předchozího příspěvku: Proč je tam to depo? Velikostně ta stanička na uplatnění depa v provozu nemá. I napojení depa na kolejový systém je špatně. Jednoduché kolejové spojky na zhlavích také nejsou provozně žádná výhra. Depo by bylo opodstatněné, kdyby ze staničky vycházela nějaká lokálka(i na tu je dost velké) nebo kdyby se alespoň měnila dvojkolejka na jednokolejku s jinou přechodností, ovšem to lze praktikovat tak nejpozději do ep.III.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Domácí kolejiště H0

Příspěvekod lajblt » pon 15 úno, 2016 9:59 am

Ano, depo s točnou u stanice se 4 dopravními a 1 manipulační kolejí bez další infrastruktury působí trochu podivně. Ale napojení depa zas tak špatné není, za předpokladu, že budeme považovat kolej, do které ústí za manipulační objízdnou (tj. strojovou) a tu kusou pod ní třeba za odstavnou pro osobní vozy. Horší je, že v každém směru jsou díky jediné kolejové spojce na každém zhlaví k dispozici jen 2 dopravní koleje bez dalšího (tu nejblíže budově beru jako manipulační) a navíc jsou k dispozici jen 2 nástupištní hrany a to zcela nelogicky u hlavních kolejí.
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Domácí kolejiště H0

Příspěvekod jirkan » pon 15 úno, 2016 1:11 pm

Jen pro doplnění, těch kolejí ve stanici vidím alespoň 6 a podle fotek i pokus o doplnění kolejových spojek i v druhém směru....
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Domácí kolejiště H0

Příspěvekod Rocky_MK » pon 15 úno, 2016 2:01 pm

Za nejmensi zmeny, co tomu vdechnou smysl (chces-li zachovat depo), povazuju:
- depo ocesat tak na dvoumistnou remizu, vodarnu, uhli aj. + snad ta tocna, usetrene misto venovat nejake mensi vlecce, pokud zrusis ten zbytecny kousek odkryte dvoukolejky, muzes tam mit vetsi vlecku a solidne vybavene male depo, coz ocenis, az zjistis nejaka fakta o zeleznici a az si budes chtit zaposunovat a sestavit nejaky ten vlak
- otocit vjezd na kusou kolej k depu
- kolejove spojky na obou zhlavich, i kdyz budou asi muset byt dal od stanice kvuli tem obloukum
- za prave zhlavi dat odbocku na 1k trat, ktera povede do tunelu a SN, abys to depo opodstatnil

A lom nad tunelem - to fakt tak nekde je (fakt nevim) nebo je to blbost?
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Domácí kolejiště H0

Příspěvekod misssan » pon 15 úno, 2016 4:47 pm

Díky za připomínky,ten planek neni aktuální,doznal hodně změn.Je doplněn o dalši dvě kolejové spojky v obloucích,a o vedlejsí trať,do skrytého nádraží.Pokusím se to hodit koncem tydne na rajče,ten můj asi teda vlakodrom.Ten lom je blbost,bude tam asi hrad,ale tu točnu tam nechám.Je pso potěchu oka ač to je asi proti logice železnice,záměr je kolejistě digitálně řízené u kterého po práci zrelaxuju,ono na 4metrech se toho moc kouzlit nedá a zachovat pro pestřejší provoz dvoukolejku,Snad z toho nevyjde úplný vlakodrom!
misssan
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 25 úno, 2009 12:13 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Domácí kolejiště H0

Příspěvekod Rocky_MK » pon 15 úno, 2016 5:01 pm

Já ti rozumím, když se to člověku vyloženě líbí, tak to chce i za cenu, že to tam úplně logicky nezapadá. Pokud jsi přidal tu jednokolejku, depo s točnou klidně nechej, ale ta x-místná rotunda a ještě remíza je fakt moc. Když tam necháš dvoumístnou remízu (i rotunda může být dvoumístná, pokud ji tolik chceš) nebo maximálně třímístnou rotundu a zbylý prostor využiješ pro zázemí jako nocležna, administrativní budova, zbrojení, zásobovací koleje, vodárna, olejárna, stanoviště nehodové soupravy a co já vím, co dalšího (všechno to tam asi stejně nenacpeš), tak to bude jako model mnohem hodnotnější a velmi pravděpodobně to časem dost oceníš. Já jsem taky ze začátku navrhoval jednu absurditu za druhou (a možná i teď by na mých pláncích znalejší nějakou našli) a jak jsem teď rád, že jsem je nerealizoval. Nepíšeš, jestli tě baví víc jízda a la kochačka anebo posun, případně zdravý kompromis, každopádně mi na tvém plánku zcela chybí nějaké skladiště s rampou a volnou skládkou a vlečka. Takhle by tě to asi brzo omrzelo. Stavba ti jde krásně od ruky, tak proč si to kazit :)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Domácí kolejiště H0

Příspěvekod misssan » pon 15 úno, 2016 5:27 pm

Ano je to za účelem jízda "ala kochačka" je to moje první kolejiště a těší mě to,že je to kopmlet včetně návrhu "svépomocí" budované.Když to řeknu mimo železniční terminologii,z nadraži vyjede jen vlak z 5.epochy šestikolák čd cargo s Wapkama do skryťáku,tam zastaví a ze skryťáku vyjede Hrboun z hechty,úplně proti všemu!je to fakt na relax,to depo bude taky zredukovane,určitěsi vezmu nějaké ponaučeni,ale celé to měnit už nebudu.Je to v trucovně,kde se zabednim vypnu ,mrknu jak projede nějaký delší vlak,a nikoho nebudu předhánět s mým "modelařením"! Na to nemám ani čas ani zručnost.
misssan
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 25 úno, 2009 12:13 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Domácí kolejiště H0

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 15 úno, 2016 9:41 pm

Ahoj, ten první obrázek je fakt ost divoký, ale pohled na fotky ukazuje výrazný posun k lepšímu zejména u stanice je vidět spojky i prostor pro nástupiště. Takže jen tak dál.
Pokud povede odbočná trať do SN má zde i větší depo s točnou své opodstatnění, ba daleko spíš než na nekterých plánech, kde z hlavní trati odbočuje lokálka končící za prvním kopcem a přesto se tam najde depo s točnou a remízou pro x lokomotiv. SN může simuluovat třeba 100 km dlouho trať, kde se dá předpokládat provoz lokomotiv s přívěsným tendrem, které se na koncích trati otáčejí (třeba ten zmíněný Hrboun...)
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Domácí kolejiště H0

Příspěvekod Stanin » úte 16 úno, 2016 9:14 am

Já tam tu točnu docela chápu. Člověk tak aspoň má svoje modely na očích. V domácích podmínkách se holt musí nad ledasčím přihmouřit oči. Na kochaní je to ok. Mně osobně by k dokonalosti chyběla nějaká ta vlečka pro lehčí posun.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron