Depo v TT

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Depo v TT

Příspěvekod Vladimír_B » úte 02 úno, 2016 9:31 am

A tím už jsme se hoooodně vzdálili tématu, tak bychom s tím měli přestat. Jen dodám, že zrovna u těch sanitek jich většina jezdila v běžném provozu a malé % stálo běžně po stanicích jako sanitky/sanitní vlaky. V depech stál leda Saša. Nezapomínejme, že v té době byla oddělena služba vozová a lokomotivní.
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Depo v TT

Příspěvekod Tempotaxi » úte 02 úno, 2016 9:57 am

Ono modelovat depo je přeci jen prostorově náročné a vše je tam stísněné. Jenže, jak už jsem psal, každé depo je jiné. Co má jedno nemá druhé. Ono je pak stejně lepší modelovat pobočnou výtopnu, kde je to nejzákladnější. Přitom každá stavebnice depa má jen (kůlničku na lokomotivu) :wink: a přitom tam schází dílna, která je vybavena vším co se potřebuje při údržbě strojů, šatnu, WC a nezbytnou kanceláří. Toto vše většinou na modelu není. Většinou je postavena jen krabice přes koleje, ze které čouhají lokomotivy. :lol: :P :D :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4306
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Depo v TT

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 02 úno, 2016 10:16 am

to jsou německý starý depa ne co třeba dělají rezínové modely sice je to menší rotunda ,ale kanceláře to už má ...a igra model taky slíbila rotundu myslím Turnov ..
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Depo v TT

Příspěvekod Tempotaxi » úte 02 úno, 2016 1:02 pm

Příklady, jak to má vypadat je třeba zde. Je tam i pěkná rotunda.
http://vytopna.hekttor.biz/view.php?cisloclanku=2009070001
http://vytopna.hekttor.biz/view.php?nazevclanku=modely-vytopen-parnich-lokomotiv-dil-ii&cisloclanku=2009070002
Jistě jsou to známé články, ale neškodí připomenout.
Příklad výtopny třeba zde:
http://www.modelyasport.cz/m_sikulove_remiza.html
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4306
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Depo v TT

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » úte 02 úno, 2016 8:29 pm

Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Depo v TT

Příspěvekod Tempotaxi » úte 02 úno, 2016 9:08 pm

Na této rotundě je moc práce a málo kdo to zvládne. Plno stavebních částí se musí vyrobit, tak aby to odpovídalo velkému vzoru.

Zde je daleko lepší stavebnice.
http://www.kb-model.eu/mtbmodel/eshop/4-1-Stavby-a-doplnky-laser-cut-TT/0/5/236-Vytopna-ZvKC-CIV-P-VI-H-Kacov-TT
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4306
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Depo v TT

Příspěvekod rawen » úte 02 úno, 2016 9:40 pm

Nic proti KB-model, ale zde srovnáváš rotundu s jednokolejnou remízou. Lokomotivu s kombajnem...

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Depo v TT

Příspěvekod zvak » úte 02 úno, 2016 9:45 pm

Další zajímavé nápady, co by v depu mohlo být ... ale to se tam opravdu vše nevejde. :D
Za daná doporučení jsem rád a jistě je využiji na dalším panelu. V uváděném plánu nemodeluji konkrétní stanici, mohu si tedy dovolit jistý podíl fantazie (a megalomanství).
Zatím nejsem takový detailista, abych znázorňoval vnitřní vybavení rotundy, dílny či tam rozebíral stroj ... třeba později ...
Určitě se mi nepovede narvat do panelu všechno, co by v depu bylo (mělo být), ale snad v rozumném kompromisu něco vznikne.

K samotnému návrhu jsem zatím zaznamenal poznámku o dvojích možných palivech pro tankování, tedy by šlo do éry konce páry mít kombinaci obou variant, tedy dvoje tankovací stojany (jeden už znázornit třeba jako nepoužívaný?). To si budu muset ještě ujasnit.

So se týče kombinace zauhlovací výtah a Kirow nevidím problém, bylo i v realitě.

Co se návrhu plánu kolejiště týká, jsem již v podstatě spokojen. Není to ideální (třeba Rakovník), ale ani ne úplně nesmysl (i když i takový názor existuje).

Když se posunu kousek dál, zajímalo by mě ovládání výhybek. Předpokládám, že do nějakého místa to byly klasické lanovody z příslušného hradla. Ale přímo v depu byly výhybky přehazovány ručně, nebo se pletu ?
A když už - od které doby se používalo elektromechanické ovládání ?

Díky pamětníkům za odpovědi.
Vladimír Žváček
zvak
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 25 úno, 2013 6:20 pm

Re: Depo v TT

Příspěvekod Tempotaxi » úte 02 úno, 2016 10:03 pm

rawen píše:Nic proti KB-model, ale zde srovnáváš rotundu s jednokolejnou remízou. Lokomotivu s kombajnem...

Radek


Pokud to takhle bereš, tak promiň.
Ono nejde o budovu jako námět na stavbu, ale její zpracování do detailů. Koupit si bílou stavebnici a pak vše pracně polepovat dalším papírem nebo patlat omítku. Dodělávat a vyřezávat vše co je dřevěné a plno věcí tam není. Jak už jsem psal pro normálního modeláře, který není zapálen pro stavění objektů to bude pěkně tvrdý oříšek. Na lokomotivě a vozu se hledá každý detail a budovy přeci nebudou nedodělané. Přitom pěkně postavená budova pak táhne oči na pokoukání.

Jinak rotunda je zde http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Rotunda-rakousko-uhersko/680101/#&gid=1&pid=1
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4306
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Depo v TT

Příspěvekod martin-tt » stř 03 úno, 2016 10:44 am

Ahoj,díval jsem se na tu rotundu a moc dobře zpracovaná není.5.000,-Kč bych za to nedal.Tempotaxi ty děláš super vozy :!: tak by mně zajímalo co říkáš ty na poměr zpracování/cena ?
martin-tt
 
Příspěvky: 186
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

Re: Depo v TT

Příspěvekod Tempotaxi » stř 03 úno, 2016 2:36 pm

Což je právě oříšek. Záleží kam, až je modelářovo nastavení jeho poměru model a skutečnost. Jsou modeláři, kteří i v osobních vozech, chtějí přesné sedačky, jaké tam mají být a přesto, že nejsou vůbec vidět. To samé platí o budovách. Bohužel do výtopny a rotundy je částečně vidět. Tak většinou bude dělat i vnitřní zařízení. Na internetu je několik fotek, kde je precizně udělaná dílna a kancelář.
Jenže potom taková rotunda o třech stání bude pěkně drahá.
Polepit a dotvořit venek a vnitřek stěn, prohlížecí jámy, podlahy, v dílně udělat strojní zařízení, vybavit kancelář nábytkem, vybavit šatnu dílenským nábytkem, vybavit WC a umývárnu potřebným zařízením a nakonec v rotundě na parsku dodělat další strojní a hasicím zařízení. Něco se může koupit v leptu nebo jako odlitek, ale většinou zbude ruční práce. Nezapomenou na dnešní třeba digitální osvětlení, kde bude osvětlena výheň nebo bude pracovat svářečka. Pak účetnicky zjistíme, že celá sranda nás vyšla třeba na 3 až 5 000,- Kč.
Ale jen záleží na modeláři za jakou platební mez je až dojít.
Bohužel železniční modelaření je nejdražší koníček. Zakoupíš lokomotivu a pár vozů, postavíš ovál a jezdíš. Ale nakonec stejně budeš končit na rozestavěném kolejišti, které se buduje několik let a přesto, nikdy nebude hotové. A je úplně jedno, zda se buduje kolejiště pevné, segmentové nebo modulové. Čím blíže k očím bude postavena budova, tím bude více detailů a tím pádem bude stoupat i cena.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4306
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Depo v TT

Příspěvekod Vladamir » stř 03 úno, 2016 5:30 pm

Ten prodejce rotundy bude mírně řečeno trochu mimo. Možná za 50.- pro děti na koberec? Pochybuji, že takovou stavbou si někdo dobrovolně "vylepší" kolejiště.
Chlapec možná tuší, že rotunda není levná záležitost, ale mohl kouknout třeba sem :wink: http://www.masinky.cz/produkt/1765-Voll ... /index.htm
V TT třeba dvakrát toto: https://www.itvlaky.cz/TT-Rotunda-3-sta ... escription
Vladamir
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned 27 čer, 2010 7:37 am

Re: Depo v TT

Příspěvekod Polabský » stř 03 úno, 2016 8:28 pm

Tuto velmi atraktivní nabídku bych přesunul do vlákna "Zajímavosti na AUKRU" , případně"Pro zasmání"
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Depo v TT

Příspěvekod Tempotaxi » stř 03 úno, 2016 10:10 pm

Jinak rotunda je zde http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Ro ... id=1&pid=1
Postavená rotunda je opravdu postavena od stavebního profesionála STAVBY KUBÁT http://firma.adresarfirem.cz/324024-stavbykubat/
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4306
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Depo v TT

Příspěvekod martin-tt » čtv 04 úno, 2016 10:03 am

Tempotaxi píše: od stavebního profesionála STAVBY KUBÁT[/url]

:lol: :lol: :lol: Tak to je super! Tak to mně ani nenapadlo dát kontakt prodávajícího do vyhledávače. Ani si neumím představit, jak vypadají stavby v měřítku 1:1 provedené touto firmou.Tempotaxi píšeš o vnitřním vybavení rotundy (depa) ale mně zarazily už ty okna u inzerované rotundy(zkusil jsem to na obrázku vyříznout). Vypadá to že i ty okna z toho pláčou. :) Nechci ničí práci shazovat jen mně zarazila ta přemrštěná cena ale možná se kupec najde.
Přílohy
rotunda 1.jpg
rotunda 2.jpg
rotunda 2.jpg (14.52 KiB) Zobrazeno 5572 krát
martin-tt
 
Příspěvky: 186
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků