Kolejiště TT 150x90

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště TT 150x90

Příspěvekod hopeter » úte 09 úno, 2016 3:01 pm

Možná by lépe odpověděl nějaký ajťák. Já z pohledu uživatele vím , že dlouhý pás papíru zvládá jen plotter a možná nějaká tiskárna co má podavač na roli.
Osobně jsem tisknul cca 2,5 metru na plotteru z role , stačilo v komunikaci s tiskárnou nastavit délku papíru... Poptej se někde kde tisknou na zakázku... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Kolejiště TT 150x90

Příspěvekod Tomáš » úte 09 úno, 2016 3:11 pm

hopeter píše:Já nakupuju nejraději tady https://www.itvlaky.cz/ i když to není v Brně. Občas nakupuji stejně jako Rocky u Kratochvíla ( Moraviamodel ).
Pozor je v tom návrhu hodně flexikolejí. Kuehn je nemá moc povedené. U Tilligu se vyplatí koupit samostatně pruty a pražce.


Proč nenakupuješ tady ?
http://www.ttmodelar.cz/index.php?optio ... 0&Itemid=4
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Kolejiště TT 150x90

Příspěvekod rokony » stř 10 úno, 2016 9:22 pm

Tak jsem byl nucen celý projekt přehodnotit :| . Zároveň se tímto omlouvám všem, kteří mi k původnímu projektu radili. Prostě jsem musel po zralé úvaze uznat, že kolejiště 90x150 by v obýváku trvale zabíralo prostor, který by značně chyběl při běžném užívání pokoje. Připadá v úvahu kompromis, kdy po drobném přesunu nábytku vznikne prostor pro kolejiště cca 120x90.
Jelikož už jsem měl ale mezi tím domluvenou dílnu na výrobu rámu, nezbýval mi už čas nic nového vymýšlet.
Proto jsem věnoval značné úsilí vyhledání hotového plánku kolejiště a nakonec užším výběrem prošla "Klasika" z Modelářského magazínu.
Kolejiště od Milana Ferdiána jsem také prohlížel a velmi váhal, ale vadilo mi, že je na nich většinou dobrá polovina kolejí skrytá.
No, teď už stejně nemá smysl nic řešit, protože rám ke "Klasice" bude zítra hotov.

Žebra jsem nakonec kreslil na překližku ručně. Poněkud zdlouhavé...
Plánek ale obsahuje dvě zapeklitosti.
Skrytá kolej není přístupná z boku, jelikož je v náspu mezi dvěma tratěmi. Bude muset být odklopný terén.
Za druhé kolejiště pod nádražím nebude přístupné k provádění případných oprav. Navíc je nad ním málo prostoru pro přestavníky vrchního patra. Přestavníky budu muset dát klasické viditelné.

Tomáš:
Díky za odkaz, odteď tam nakupovat budu :)
Přílohy
Plánek klasika.jpg
rokony
 
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 29 pro, 2011 5:20 pm

Re: Kolejiště TT 150x90

Příspěvekod radula63 » stř 10 úno, 2016 10:10 pm

rokony píše:...málo prostoru pro přestavníky vrchního patra. Přestavníky budu muset dát klasické viditelné.

Dle mého názoru. Není třeba nutně dávat "povrchové" přestavníky. Např. MP1 (přestavník MTB) má malé rozměry. Stejně malé, nebo i menší, může být servo. Zároveň není nezbytné mít přestavník nutně přímo pod výhybkou. Co ho umístit bokem a k výhybce táhnout vhodně natvarované táhlo?
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Kolejiště TT 150x90

Příspěvekod milan ferdián » čtv 11 úno, 2016 8:10 am

rokony píše:Tak jsem byl nucen celý projekt přehodnotit :| . Zároveň se tímto omlouvám všem, kteří mi k původnímu projektu radili. Prostě jsem musel po zralé úvaze uznat, že kolejiště 90x150 by v obýváku trvale zabíralo prostor, který by značně chyběl při běžném užívání pokoje. Připadá v úvahu kompromis, kdy po drobném přesunu nábytku vznikne prostor pro kolejiště cca 120x90.

Kluci vy mě neustále překvapujete.Netušil jsem,že tyto přeložené osmičky jsou pro vás stále zajímavým námětem. :shock: :wink: Jinak jsem velmi zvědav jak si se stavbou poradíš.Hlavně nezapomeň na tu druhou kolej ve skryťáku.A jestli je i už rám,tak velmi se rychle dočkáme prvních fotek ze stavby.A ještě nakonec rada,zaměř se hlavně na detaily nebudeš toho litovat. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště TT 150x90

Příspěvekod GrimpoCZ » čtv 11 úno, 2016 9:23 am

Ono se Milane neí čemu divit,však v těch králikárnách není moc místa a je lepší mít malé kolejiště pěkně udělané s detaily. Vybojovat prostor a nějak pěně pak naroubovat kolejiště do obyváku,aby baba moc neremcala, je kumšt. :D
"Tétéčka" Roco set a nemoc je opět na světě.
Uživatelský avatar
GrimpoCZ
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 17 úno, 2013 12:21 pm

Re: Kolejiště TT 150x90

Příspěvekod milan ferdián » čtv 11 úno, 2016 9:32 am

Takže u vás kluků/modelářů letí stále prostor 1,0(cca1,2) x 0,9 a koukám,že nejvíce stále touží TT-ečkaři :?: No jestli chcete mohu zaměřit svou pozornost i tam.Problém je,že takových kolejišť na tuto plochu jsem navrhl a nakreslil už spousty.Tak v čem je u nich háček?Jsou moc ploché nebo radši by jste volili na patra :?: Ten vlak to stoupání musí též utáhnout a jak znám některé z vás,opět padne slovo o "Y" na tyto kolejiště :? .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště TT 150x90

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » čtv 11 úno, 2016 11:43 am

rybáky max od SVD co vyjdou :D
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Kolejiště TT 150x90

Příspěvekod GrimpoCZ » čtv 11 úno, 2016 11:45 am

Já si taky myslím, že jsi toho namaloval a vymyslil spoustu. Osobně mi trvalo dost dlouho než jsem si všechna ta malá kolejišťátka tady na fóru prošel. Myslím spíš, že je pro někoho problém fórum pořádně prohledat. Však i z HO jsem si přepočítal Tvou Lúčnici do TT, když by ji chtěl někdo stavět. Ano máš pravdu prokletí s "Y" se asi nezbavíš. To víš každý chce prohánět "Brejlovce","Zamráču" atd. Ale malé minikolejiště bude vždy o lakálkovým provozu, což je dobře.Jestli si tam někdo pak tajně prohání rychlíky je samozřejmě jeho věc...:-)Já radši malej "bumlák" a motory nebo nějakej ten rybák s párou...ale zas kvůli tomu nevyhodím Sergeje ze startsetu :-D
"Tétéčka" Roco set a nemoc je opět na světě.
Uživatelský avatar
GrimpoCZ
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 17 úno, 2013 12:21 pm

Re: Kolejiště TT 150x90

Příspěvekod Rocky_MK » čtv 11 úno, 2016 1:04 pm


Tomáš:
Díky za odkaz, odteď tam nakupovat budu :)

TTmodelar je hodne drahy a navic si musis osobni prevzeti domlouvat predem. Lepsi je obchod www.vlackybekr.cz u Ivanovickeho namesti. V cenach
je tam propastny rozdil (napr EW2 je levnejsi cca o 80 Kc). Prakticky vsechno, co jsem tam kdy kupoval, ma TTmodelar drazsi o nekolik desetikorun, u vozu a loko jsou to rozdily i nekolik set. A maji pravidelnou odpoledni oteviraci dobu.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Kolejiště TT 150x90

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 11 úno, 2016 1:09 pm

M262 + Y a jedeme s pacientama do Lázní. A mám motorák i Y.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště TT 150x90

Příspěvekod rokony » čtv 11 úno, 2016 5:53 pm

No a rám je doma. Zase nějak extra malý mi tedy nepřijde. Tak akorát pokojová velikost.
Koleje jsem tam narafičil jen kvůli focení, tyhle staré U profily tam rozhodně dávat nebudu.
Přílohy
Rám TT_2.JPG
Rám TT_1.JPG
rokony
 
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 29 pro, 2011 5:20 pm

Re: Kolejiště TT 150x90

Příspěvekod Tomáš » čtv 11 úno, 2016 5:57 pm

Rocky_MK píše:

Tomáš:
Díky za odkaz, odteď tam nakupovat budu :)

TTmodelar je hodne drahy a navic si musis osobni prevzeti domlouvat predem. Lepsi je obchod http://www.vlackybekr.cz u Ivanovickeho namesti. V cenach
je tam propastny rozdil (napr EW2 je levnejsi cca o 80 Kc). Prakticky vsechno, co jsem tam kdy kupoval, ma TTmodelar drazsi o nekolik desetikorun, u vozu a loko jsou to rozdily i nekolik set. A maji pravidelnou odpoledni oteviraci dobu.


Ale jo,já to nikomu nenutím. Mě vyhovuje,že to nemusím kupovat někde z tramtárie = 0kč za poštu. A drtivá většina výrobků je už skladem. Já se s Alešem Novákem dobře znám,takže pro mě je jeho obchod jasná volba. Stál jsem u jeho začátků,chodil jsem mu i pomáhat na prodejnu,takže vím co je za tím práce. Když porovnám prodejnu v Bystrci na začátku a nyní,je opravdu z čeho vybírat. Otevírací doba je skutečně na domluvě,protože pan Novák dělá u hasičů na Lidické a chodí na 24h směny. Takže tolik k tomuto obchodu z mé strany.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Kolejiště TT 150x90

Příspěvekod rokony » čtv 11 úno, 2016 6:15 pm

Dneska jsem na Kounicové ( v Brně) našel tuto prodejnu: http://www.rkmodel.cz
Hned jsem si koupil sadu náhradních nárazníků, můj vozový park byl už poměrně olámán.

Ještě doplňuji kolejiště upravené ve WinTracku...
S tím skryťákem byl trochu problém se stočit.
Přílohy
90x120 sn.jpg
90x120.jpg
rokony
 
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 29 pro, 2011 5:20 pm

Re: Kolejiště TT 150x90

Příspěvekod hopeter » čtv 11 úno, 2016 6:52 pm

Ten rám vypadá hezky. Hold překližka je překližka... :wink:
Ať se daří. :D
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků