TT hrátky

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Údolí

Příspěvekod RSC » pon 16 kvě, 2016 7:12 pm

Dokončuji základní tvar údolí, aby bylo něco vizuálně trochu vidět a dávalo další úvahy o modelaci terénu. Musel jsem přidat i základ splavu, abych pod zadním mostem snížíl výšku mostního otvoru a nemusel mít příliš prudké svahy u říčky. Je to takové po kouskách přidávání a modelace základu terénu. A to ještě řeším, krajnici u cesty pod mostem a provedení břehu v tomto místě a zvažuji zda klasická či polní cesta... ?
A s tím se objevuje problém, kde umístit zatím položený strážní domek, který jsem o víkendu z větší části sestavil - zda z pohledu pozorovatele před trať, či za ni...?
Přílohy
udoli2.jpg
udoli.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Umístění strážního domku

Příspěvekod RSC » pon 16 kvě, 2016 7:20 pm

A teď páni krajinkáři, kam se strážním domkem, před trať nebo za ni. On je hezčí zezadu, tzn. umístění před tratí, aby jeho provedení bylo viditelnější, ale pocitově se mi zase líbí umístění za tratí, ale to "zmizí" zase krása této stavby díky opačnému otočení. Umistění domku samozřejmě bude formovat ráz terénu v tomto místě...
Kleny3.JPG
Kleny3.JPG (36.68 KiB) Zobrazeno 9609 krát
Kleny2.JPG
Kleny2.JPG (37.31 KiB) Zobrazeno 9609 krát

A tady je ten důvod, zajímavé provedení tohoto strážního od trati dozadu.
kleny.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: TT hrátky

Příspěvekod Gene_Simmons » úte 17 kvě, 2016 6:10 pm

Pěkný strážní domek. Já bych ho dal rozhodně tak jak je na poslední fotce. Jak píšeš vynikne jeho krása :wink:. Jinak, ně by se taky hodil nějaký brigádník :lol: 8).
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: TT hrátky

Příspěvekod Martin Justiz » stř 18 kvě, 2016 5:31 pm

rozhodně před trat viz poslední foto
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Strážní domek

Příspěvekod RSC » sob 28 kvě, 2016 9:51 pm

Tak nakonec jsem vechtr dal před trať.... a takto jej zapasoval do terénu.
IMG_8600.JPG

A zde z druhé strany.
IMG_8601.JPG

A zase jsem byl super nenadšený z náprav od tiligů.... Sice jsou hezké, loukoťové u tříosáků, ale bohužel standardně šmejdy - všechny, takže vozy se zase vrtěly jak vibrátor. :evil: No nic, koupil jsem si pro jistotu nové v Pečkách a ejhle, tyhle jsou všechny do jedné vpořádku. Ne, tyto další nejsou od tiligů, ikdyž vypadají stejně. ..
Navrhoval bych manažerské odměny vedení této firmy na základě kvality dvojkolí :twisted: ....
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Táhla a přestavníky

Příspěvekod RSC » sob 04 čer, 2016 7:08 pm

Protože jsem jaksi "opomenul", že mám pod jedním zhlavím nádraží skryté nádraží (nechtělo se mi to předělávat) a špatně by se v případě problému vyměňoval vadný přestavník, pro jistotu jsem si pomohl táhly - trubička a struna na elektrické kytary. Dokonce se mi tento chod vyhýbek přes táhla líbí více, než když je přestavník přímo pod vyhýbkou.
Přílohy
tahla1.JPG
tahla1.JPG (24.66 KiB) Zobrazeno 8864 krát
tahla2.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Táhla

Příspěvekod RSC » ned 05 čer, 2016 9:50 pm

Dostal jsem nějaké vzkazy, jak je to detailně spojeno s vyhybkou? Nijak zvlášť, struna je ohlá do pravého úhlu a zastrčená do dírky táhla vyhybky, opačně je zase ohlá na druhé straně a chycena v přestavníku. Vše drží a funguje spolehlivě a táhla jdou přiměřeně i ohýbat a směrovat, kam je třeba... Na obrázku zvětšeno a foceno již v kolejišti od skryťáku, takže se tam nedá extra dostat, lépe to zabrat nejde.
Přílohy
uhel.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

RheinGold

Příspěvekod RSC » úte 07 čer, 2016 9:00 pm

Podařilo se mi konečně částečně zprovoznit poslední stanici, když jsem namontoval přestavníky s táhly, zapojil srdcovky jak je výše uvedeno a konečně tak přilepil první kolej, po které lze stanici projet - musel jsem také směrově upravit část zhlaví a kousek koleje, aby to nebylo jak kozí dráha, aby to tedy bylo celkem rovné. Prostě rovné podloží překvapivě také rovné nejsou, takže klasická hřebíčková metoda posouvání a znovu přilepování.

A vytáhl jsem si tentokráte na test červený RheinGold a 103 od Kuhena (doplním, že jí je třeba lehce dopilovat drobnosti v podvozku, aby se podvozky volně otáčely, jak mají na poloměru 310 - ideální to z výroby nebylo, když ji chcete kamkoliv vzít), vyzkouším za to připojit ještě modrý jak se bude chovat takto dlouhá souprava.
Každopádně také přišel na řadu jehlový pilníček, musel jsem si také dopilovat angličáky, protože na nich občas vyskočily panoramatické vozy, když se za to zabralo :D (nevím co je na nich jinak, schválně jsem si dal do soupravy dva a dělali to oba, jiné ne). Není (angličák) to zrovna perfektně konstrukčně provedená vyhýbka, když se to zkoumá detailně, zejména její pohyblivé části, bohužel.... Pilníček to dořešil. A tak lehce zvažuji, zda jeden angličák na druhém zhlaví nemám předělat na obyčejné vyhýbky.
RheinGold je roztomilá souprava, vždy se mi to líbilo, stejně jak 103 v klasickém nátěru se dvěmi patry žaluzií (jasně mám i modrou verzi :D ).

Vím, že TT-čkáří jsou většinou velmi konzervativní a na koleje jim cizí věci jaksi nesmí, ale mne ledacos baví, takže tohle je jedna z věcí, která mi za to stála. Jasně čsd je čsd. :)
A to by mne zajímalo, jak a čím TTčkáři znalci našich poměrů "újiždíte" na lokomotivy zahraničních železničních správ (nemyslím tím zrovna Slovensko), když rozhodně víte, že tohle je jen lokomotiva pro radost? 8) A někdo na to může říci, to jsi si hezky "šlehnul"... :lol:

RheinGold.JPG

Stejně tak modrá V180, kterou jsem měl v H0 jako malý kluk, takže jsem si koupil tento skládací model tuším TT clubu, převážně mi sloužící jako první testovací lokomotiva, na které není co urazit.
RheinGold2.JPG
RheinGold2.JPG (31.97 KiB) Zobrazeno 8556 krát

Krátké video jak RheinGold "šustí", i s cvakáním náprav na spoji dvou segmentů...
https://www.youtube.com/watch?v=CXeuW0bjuzM
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: TT hrátky

Příspěvekod Jeff Hopper » stř 08 čer, 2016 12:16 pm

Jeff Hopper
 
Příspěvky: 577
Registrován: stř 05 led, 2011 6:32 pm
Bydliště: Nymburk

Re: RheinGold

Příspěvekod Morris Zapp » stř 08 čer, 2016 12:50 pm

RSC píše:A to by mne zajímalo, jak a čím TTčkáři znalci našich poměrů "újiždíte" na lokomotivy zahraničních železničních správ (nemyslím tím zrovna Slovensko), když rozhodně víte, že tohle je jen lokomotiva pro radost? 8)
Já ujíždím na krokodýlech DRG a na dvoj- a tříosých pruských osobních vozech (až po Donnerbüchsen). Ano, do ČSD ep. III/IV se mi to fakt nehodí, tak to prostě jen tak roky leží v krabicích... :oops:
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Přestavníky

Příspěvekod RSC » sob 18 čer, 2016 7:42 pm

Tak takto jsou přestavníky hezky v řadě, rozšířil jsem kolejiště v tomto místě o 3 cm, takže zrovna schne a takto to již vidět nepůjde. Tilligovy přestavníky je třeba občas vyladit, konstrukčně to tedy není úplně to, co bych si představoval. Inženýři trošku selhávají.... abychom si to mohli dodělat podle sebe. :lol:
IMG_8800.JPG

A tady je vidět část skrytého nádraží a i důvod proč bylo třeba použít táhla z důvodu možné výměny přestavníku. Nemyslím si, že by byly věčné...
IMG_8801.JPG

A Ještě přijeli soudruzi z NDR s Touristenexpresem. Zajímavé je, že jídelňáky z těch sad, které jsou o trošku delší mají drobný problém s podvozky, kde se nápravy v oblouku dokáží dotknout části uchycení podvozku i na "velkých" poloměrech, takže je třeba to upravit. Evidentně inženýři z NDR mají problém s CAD aplikacemi, proto žiletka a pilníček si zase přišly na své.
IMG_8792.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Americké hrátky

Příspěvekod RSC » ned 10 črc, 2016 2:41 am

Úplně to sem nepatří, ale malinko ano... Když je okurková sezona, tak tady něco přihodím. Mj. mám i nějaké americké modely, ale to až někdy jindy.
Navstívil jsem fandy železnice v USA, kteří kromě modelů mají i ty skutečné. A i to krátké svezení, než se souprava vysunula k jízdě, stálo za to. Takže pár obrázků.
RSC_3269.JPG

Na stanovišti
RSC_3280.JPG

Tohle je skutečně strojvedoucí. 8)
RSC_3278.JPG

Obešel jsem před tím i soupravu, byla trochu delší :)
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Americké hrátky

Příspěvekod RSC » ned 10 črc, 2016 2:51 am

Tady personál vozů. Souprava se lomí do oblouku, takže pokraačuje ještě dalšími za panoramatickým vozem. Video jízdy možná přihodím...
RSC_2.JPG

Tady to již uhání beze mne.
RSC_3.JPG

RSC_4.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Americké hrátky

Příspěvekod RSC » ned 10 črc, 2016 2:57 am

A vtipné bylo: Na tuto si vylez, bude se ti to z ní hezky fotit.... :P Podobné snad mělo k dispozici MTB - SW 1200. Jednu mám také doma...
15.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Americká modulovka H0

Příspěvekod RSC » ned 10 črc, 2016 3:04 am

Americké H0 moduly, k dispozici měli také různé moduly položené svisle a hezky zarovnané...
RSC_3349.JPG
RSC_3334.JPG
RSC_3353.JPG
RSC_3353.JPG (79.69 KiB) Zobrazeno 7908 krát
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 29 návštevníků