TT hrátky

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT hrátky

Příspěvekod bambulak » čtv 18 říj, 2018 8:52 am

Nezlob se, budu kritický, ale Tvé přizpevky jsou nepravidelné a krátké.
Jednoduše řečeno : JEŠTĚ!!! :D

P.S. Omlouvám se, píšu z mobilu.
patláma TT paprťála
bambulak
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 25 bře, 2017 8:40 am

Ještě...

Příspěvekod RSC » čtv 18 říj, 2018 5:27 pm

Já zase, abych to moc neplevelil, takže přidám zase něco.
Zaujala mne třeba tato lokomotiva EF 66 35 s uspořádaním tří dvounápravových podvozků BoBoBo. Na fotce to asi tolik nevynikne, ale obdivoval jsem ji. Takže tak nějak skončila mezi našimi modely. Já to prostě nevydržel, když byla za cenu startkového vagónu, tak jsem ji hodil do košíku. 8) Jenže ono to trošku při zamyšlení i naštve, když si uvědomím, za kolik kupujeme modely v ČR a to ještě je nejsou schopni ani vyrábět v těchto cenách, co zde chtějí a říkají, jak se nic nevyplatí, "nic" na krámech není... :oops: Vrchol všeho je, že tam je na všem napsáno made in Japan, žádná china. A při přepočteném průměrném platu japonce na Kč 91 000 Kč čistého, je někde další problém. :oops: Jsem z toho také na větvi, ty modely mají maximálně stejné číselné ceny jako u nás v Kč, jenže je to v Jenech, takže hodně dělíme...
BoBoBo1.JPG
BoBoBo2.JPG

Třeba náhradní díl kastle vagonu, či lokomotivy. Všichni víme, co za to chtějí tady. Nechci naštvat, ale zde 30-200 Kč. Chtěl jsem třeba náhradní sběrač na shinkanzen pro jistotu, stálo to stejně jako s kastlí, tak jsem to koupil samozřejmě s kastli do zásoby, až s tím budou řádit děti...
Takže zde 100-kový shinkanzen, líbí se mi trošku více než nulkový, možná je to i o tom, že to bylo v době, kdy se to v mých letech ukazovalo u nás, váhal jsem chvíli. Nakonec tedy mám soupravu tohoto následovníka a je to za cenu startkové lokomotivy :shock: Sice nevím, kde to budu prohánět, to je tak na modulové kolejiště jako exotika, ale když je to tak hezké a za cenu hračky. 8) Nekupte to, třeba jen do poličky...
100shinkansen.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: TT hrátky

Příspěvekod Michal Vaniš » čtv 18 říj, 2018 7:17 pm

Mlsáme, mlsáme, mlsáme...
Trochu prakticky: nakupuješ na místě, ale jak je to s eshopy( jen japonsky či třeba i anglicky) a dovozem/zasláním do ČR. A hlavně jak v té obrázkové haťmatilce vyhledávat...?
Jak se "namaluje" -model lokomotivy, viz třeba přechozí foto elektriky... :cry:
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: TT hrátky

Příspěvekod RSC » pát 19 říj, 2018 8:32 am

Michal Vaniš píše:Mlsáme, mlsáme, mlsáme...
Trochu prakticky: nakupuješ na místě, ale jak je to s eshopy( jen japonsky či třeba i anglicky) a dovozem/zasláním do ČR. A hlavně jak v té obrázkové haťmatilce vyhledávat...?
Jak se "namaluje" -model lokomotivy, viz třeba přechozí foto elektriky... :cry:


Co jsem se díval, tak eshopy vypadají pro nás divně a nepřehledně, takže nejspíše nalézt u výrobce dané číslo produktu (Prohlížel jsem KATO a TOMIX). Čísla mají stejná, takže tam jejich znaky nejsou. Lze také přímo překládat jejich stránky, jsou na to možnosti, či použít překladače. občas existuje anglická verze shopu, ale silně okuchaná, Nevím jak je to s dovozem, posláním, je třeba se podívat. Myslím si, že na to asi dost kašlou, ale nemají problém podle mne posílat, když to člověk zaplatí předem.

K čemu je dotaz "namaluje" model lokomotivy?

Zaujali mne různé typy spřáhel, takže malé srovnání, snad to jde vidět. Spojí se stejně, drží stejně a je vizuálně o dost menší a to i pohledem ze předu. Prostě vypadá to lépe a mají i jiné typy.
IMG_0985.JPG
IMG_0985.JPG (11.41 KiB) Zobrazeno 4860 krát

V krámech jim to hezky svítí, teohle je asi firemní prodejna KATO. Tak to alespoň chápu.
0kolejJap2.JPG

A takto třeba malý kousek budovaného kolejiště v prodejně, z okna lze vidět nadraží Shinkanzenu. Jen taková poznámka, tento kousek jsou obyčejné tratě, mají rozhoch tuším 1067 - neřeší to a dávají to na Nkové koleje, mělo by to být spíše Z. Shinkanzen má rozchod 1435, ale mají výrazně širší obrys (průjezdný průřez), než my. Ono to jde krásně vidět při srovnání evropské jednotky s jejími. Na tom cca. metrovém rozchodu stejně mají skříně tak velké, jako v ČR a jezdí s tím přes 100 km/h.
0kolejJap.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

N700

Příspěvekod RSC » pát 19 říj, 2018 8:36 am

Nedat ji sem by byla škoda, protože jsem ji pořídil celou - Shinkanzen N700. Shin-Kobe, Kyoto
700N4.JPG

700N2.JPG

700N1.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

N700

Příspěvekod RSC » pát 19 říj, 2018 8:46 am

Zajímavě řešenu maji technologii umístění pracovních strojů, bezva nakolejovače a mají to různě podél trati. Asi je v noci vyženou na trať, když není takový provoz. Přes den by to nešlo, když každých pár minut něco prosviští...
700N3.JPG

Depo Shin-Osaka, jen při trochu větší rychlosti z okna. 200 to jede hned a tlačí do sedaček jak letadlo. Sedačky jsou otočné. Nad 200 to již rak rychle nezrychluje...
700N5.JPG

A zde náš krasavec v plné délce - N700. Kam se to vejde :lol: Kde s tím se budu prohánět...
IMG_0986.JPG

Fascinuje mne také to, že na vyhybkách je hned vyřešeno napájení srdcovek (to mne pěkně u těch našich kolejí štve - řešení navíc), nemusí se tahat žádné dráty a nic dalšího řešit. Vyhybka to spíná sama, to je super počin. Další perlou je, že vyhybka i spíná napájení do kolejí, takže kdo se v analogu spokojí s jednoduchou instalací, tak napětí je jen na vlakové cestě, ostatní se nehne, protože do toho nic neteče. 8) Pro jednoduchá kolejiště super věc dle mého názoru.
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: N700

Příspěvekod fulda » pát 19 říj, 2018 9:22 am

RSC píše:Fascinuje mne také to, že na vyhybkách je hned vyřešeno napájení srdcovek (to mne pěkně u těch našich kolejí štve - řešení navíc), nemusí se tahat žádné dráty a nic dalšího řešit. Vyhybka to spíná sama, to je super počin. Další perlou je, že vyhybka i spíná napájení do kolejí, takže kdo se v analogu spokojí s jednoduchou instalací, tak napětí je jen na vlakové cestě, ostatní se nehne, protože do toho nic neteče. 8) Pro jednoduchá kolejiště super věc dle mého názoru.
Moc se mi nechce se rozepisovat ve vlákně kam to nepatří, ale výhybky fleischmann piccolo jsou na tom stejně. Mají na sobě takové drátky a když je vyhodíš, tak "odpojují". A mají v sobě také přepínač pro srdcovku.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: TT hrátky

Příspěvekod Miloš Pavlát » pát 19 říj, 2018 9:32 am

RSC píše:Zaujali mne různé typy spřáhel, takže malé srovnání, snad to jde vidět. Spojí se stejně, drží stejně a je vizuálně o dost menší a to i pohledem ze předu. Prostě vypadá to lépe a mají i jiné typy.

To spřáhlo by mělo být některé z těchto:
couplers.JPG
Obrázek převzat zde: https://www.therailwire.net/forum/index.php?topic=30278.0
couplers.JPG (47.8 KiB) Zobrazeno 4826 krát
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 332
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: TT hrátky

Příspěvekod Michal Vaniš » pát 19 říj, 2018 10:25 am

RSC píše:
Michal Vaniš píše:...
Jak se "namaluje" -model lokomotivy, viz třeba přechozí foto elektriky... :cry:


K čemu je dotaz "namaluje" model lokomotivy?


Omlouvám se za nadsázku...
Měl jsem na mysli jak zadávat modely železnice do vyhledávače japonsky, aby se mi zobrazily jejich modelářské eshopy, ale na to jsi vlastně odpověděl v informacích o eshopech :wink:
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: TT hrátky

Příspěvekod Miloš Pavlát » pát 19 říj, 2018 10:41 am

Třeba čističku koleček objednával HonzaM z TOHOTO e shopu. Je v latince a stejně je to nepřehledné.
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 332
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: TT hrátky

Příspěvekod jafobe » sob 20 říj, 2018 3:35 pm

RSC píše: Na druhou stranu snad nevědí, co je digitál, jezdí vše v analogu ...

Podle toho co mají na stránkách (viz odkaz který sem dal Miloš Pavlát) https://www.1999.co.jp/eng/list/1849/0/1, DCC aneb digitál jim cizí taky úplně není ... jen možná není tak rozšířený jako u nás, možná právě pro to že to "elektronická velmoc", a že od toho trochu aspoň v některých ohledech utíkají ...

Miloš Pavlát píše:Třeba čističku koleček objednával HonzaM z TOHOTO e shopu. Je v latince a stejně je to nepřehledné.

Zrovna moc přehledný to není, ale má určitý systém ... ale kdyby N-kaří a H0-e-čkaři, zvláště příznivci starších epoch, věděli co se na těch stránkách skrývá pod nabídkou firmy World-Kogei... z mého pohledu minimálně dobrá inspirace a i zdroj pro zajímavé přestavby, dost možná i pro návrhy leptů (sic je tam neskládají s naší českou důsledností na co nejmenší plochu ...) ... pokud teda někdo nebude počítat nýty a trvat na každém milimetru, a i když dost věcí je v eshopu vyprodaných (nevím jestli jen dočasně nebo napořád, nebo jestli by se dali sehnat jinde, ale po tom jsem se zatím nepídil) ... Kdyžtak si odkaz můžete přesunout na vhodnější místo, ať se to tady kolegovi zbytečně neplevelí ;) Prohlížení jen na vlastní nebezpečí. ;-) Je to pěkný žrout času, za celé odpoledne jsem nic nestihl. :-D
https://www.1999.co.jp/eng/search?typ1_c=104&cat=rail&target=Make&searchkey=World+Kogei&spage=1&sortid=2
Jejich oficiální stránka, alespoň podle modelu co me dostal ... by mohla být asi toto ... ale asi je jen ve verzi "rozsypaný čaj" :oops: takže se tam toho moc nedozvím, krom obrázků ...
http://www.world-kougei.com/
I já bych si tam vybral ač N-kař nejsem. :-D Ale k možným úpravám pohonu mě to inspirovalo. :-)
Naposledy upravil jafobe dne sob 20 říj, 2018 7:07 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 697
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Tématické hotely

Příspěvekod RSC » sob 20 říj, 2018 4:58 pm

Než k tomuto tématu něco přidám, ještě k předešlé diskusi něco napíšu.
Zdejší modelář různými díly rozhodně nestrádá. Nelíbí se mu kastle, může za slušný peníz mít jinou mutaci. Přežije to, nejsou to ceny roca, tilligu, pika... Pojezdy jsou snad poměrnou částí ceny lokomotivy. Něco se stane a pokazí, není problém, na krámě to mají. Mají na to bezva barevné katalogy. I já jsem se vybavil náhradními díly, které bych mohl potřebovat, kdyby se něc přihodilo. Chvíli trvalo, než to pak v těch balíčcích vyhledali... Zde se modelář má dobře. Jen se usmívali, když tuto soupravu a opět tohle, tohle a tohle... :lol:

Nadšenec může bydlet i takto, vestibul s čísly, restaurace s čísly lokomotiv..., také třeba lavičky s mašinkou. Kdyby železnice bylo málo. 8)
H2.jpg
H1.jpg
H3.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: TT hrátky

Příspěvekod bambulak » sob 20 říj, 2018 5:21 pm

Možná blbý dotaz, ale jako milovník orchestrionu se musím zeptat, jak vypadá lokálka. Určitě něco takového mají. A jak vypadají normální lokomotivy?
patláma TT paprťála
bambulak
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 25 bře, 2017 8:40 am

Japan lokálky

Příspěvekod RSC » ned 21 říj, 2018 7:32 pm

Většinou to vypadá jako soupravy metra, přidám jak stáhnu z karty. Jezdí se na metrovém rozchodu - 1067. A jezdí to celkem rychle. Zde z Ostrova Hokaido - trať ze Sappora směrem k tunelu na hlavní ostrov s Tokyem. Zajímavé je, že zde se pod dráty jezdí na naftu. Jezdil tam i malý motorák (zrovna je v tunelu a již moc nejde vidět), také přidám.
261C.JPG
261B.JPG
261A.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Práce strojvedoucího

Příspěvekod RSC » ned 21 říj, 2018 7:41 pm

Takto v bílých rukavičkách to je nejen v shikanzenu. Zajímavé je, že všichni strojvedoucí si prstem ukazují na návěstidla a některé další důležité objekty a pak to kontrolují v jízdním řádu.To mají v předpisech... Snad i proto jezdí na čas a nečeká se nikde. Nemají na stanovišti kameru a stejně si ukazují, nešidí to. Snad to z obrázku jde vidět. Je to z takové soupravy vypadající jako metro (dodám), v Koreji mají podobné.
Zpoždění občas je. Vtipné bylo hlášení, že Shinkanzen je opožděn z důvodu silného větru - měl 9 minut, ale svítilo 5.
0kolejJap3.JPG
0kolejJap4.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ala a 8 návštevníků