TT hrátky

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT hrátky

Příspěvekod Kulsud » úte 31 pro, 2019 7:39 pm

Kostel pecka. Také se trápím s typicky českým kostelem.
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: TT hrátky

Příspěvekod milostt » stř 01 led, 2020 9:40 am

Wepe má v nabídce jeden český kostel jako stavebnici
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: TT hrátky

Příspěvekod hank » stř 01 led, 2020 10:13 am

milostt píše:Wepe má v nabídce jeden český kostel jako stavebnici


Můžeš sem prosím dát na ten kostel odkaz? U nich v e-shopu ho nikde nevidím.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6112
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: TT hrátky

Příspěvekod milostt » stř 01 led, 2020 11:13 am

Napiš přímo Petrovi Štikarovi ještě ho v e-shopu nemá ,ale na burze už prodává nebo přímo pošle dle dohody
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: TT hrátky

Příspěvekod milostt » stř 01 led, 2020 11:20 am

Wepe kostel
Přílohy
81118814_539544973313091_6516764976416292864_n.jpg
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: TT hrátky

Příspěvekod Ronoath » čtv 02 led, 2020 7:07 am

Nerad plevelím zdejší vlákno, ale nedá mi to: Jako podstatně typičtější český kostel vidím nádherné baroko od RSC, než toto. Připadá mi to jako novogotika, s netypickými bočními vchody do hlavní lodě. Jistě takový kostel někde stojí, ale nepřipadá mi, že by vystihoval charakteristické prvky kostelů v naší vlasti. Nicméně díky za fotku stavby :wink:
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: TT hrátky

Příspěvekod hank » čtv 02 led, 2020 7:52 am

Ronoath: Naštěstí je kam sáhnout. Když se podíváš mezi papírové modeláře, zjistíš, že církevní stavby jsou jejich oblíbeným tématem a existují desítky modelů kostelů a kaplí podle skutečných českých, moravských a slovenských předloh ve všech slozích - od Velké Moravy a románských rotund přes barokní kostelíky a tu pseudogotiku (která by ti mimochodem mohla být blízká, vzhledem k tomu, kde žiješ) až po úplnou modernu... A komu by vadilo nevhodné měřítko nebo papír jako materiál, může ty modely použít jako předlohu pro stavbu z jiných materiálů. Zkus se podívat třeba sem http://papir.pavelstyl.cz, kde najdeš i díla Blažeje Santiniho a kde je mimochodem vše ke stažení zdarma...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6112
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: TT hrátky

Příspěvekod Vojtěch Vorel » čtv 02 led, 2020 9:55 am

I v Čechách se dělaly boční vchody do lodě, ale byly to převážně jen vedlejší vstupy (Jasenná u HK, České Libchavy, Žamberk, tušim i sv. Bartoloměj v Pce). Méně typický je spíš boční vchod z boční lodě.
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TT hrátky

Příspěvekod Ronoath » čtv 02 led, 2020 12:33 pm

Hank: To je hodně dobrý odkaz! Díky za něj! Jinak máš pravdu - Kobeřice a Kravaře byly dva roky mou domovskou stanicí, takže zdejší styl mám moc rád...
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: TT hrátky

Příspěvekod RSC » pát 03 led, 2020 11:46 pm

Tak se nám zde rozproudilo kostelní téma. 8)
Když již to zaujalo, dám sem svůj nevýznamný malý komentář také. O kostelu od Wepe jsem věděl dopředu, ale nebyla to typově stavba, kterou jsem chtěl na kolejiště a snadno by mi tam zapadla. Osobně bych volil pro výrobu jiný kostel (ikdyž výrobně chápu, proč má své přednosti), který by se snadno řezal, lepil a bylo by s ním málo práce a byl levný a dal se i jinak upravovat... Navíc jej nelze krátit. Přeci jen obvykle chceme něco, co bude tak akorát, nebude to velké, ale bude to působit větším objemem, vejde se do vymezeného prostoru. Beru jej ovšem jako dobrou vlaštovku a nějaké zájemce si nachází. Zajímalo by mne časem, kolik se jich prodá.
Dlouho sem řešil půdorys kostelů a nechával to dozrát, což může působit úsměvně, ale zase tak mimo to není. Jak to může být velké, stejně tak vysoké. Kdybych stavbu navrhoval komerčně já, určitě bych vybíral něco variabilnějšího nebo co by mohlo být i výrazněji upravováno. Dají se zohledňovat i tyto věci ve výběru a návrhu. Na model kostelu asi není třeba přesné stavby, podstatné je, aby měla výrazně české rysy, přeci jen nemáme kolejiště velikostně jako na amerických půdách. 8) Určitě bych si takovou variabilní stavbu šel z pohodlnosti koupit a dělal na ní úpravy dle potřeb.

hank píše:Ronoath: Naštěstí je kam sáhnout. Zkus se podívat třeba sem http://papir.pavelstyl.cz, kde najdeš i díla Blažeje Santiniho a kde je mimochodem vše ke stažení zdarma...

Link na tyto stavby je jako základ dobrý, ale upozorňuji - spíše pro inspiraci, využití a důsledné úravy, než přímé použití, protože je to velmi volně uděláno, nejspíše jen podle fotek a možná půdorysu z katastru, ale i tak je to dobrý počin, kterým by stejně každý musel projít, než by udělal další krok. Při troše šikovnosti lze přestavět mnohé stavby na cokoliv, případně vytvořit příslušnými technologiemi, když už nám to výrobci z mnoha důvodů nedodají. Má to jednu výhodu, lze si zvolit měřítko, vyřádit se, jen je to na další běh... 8)

Co možná bude? Dal jsem k dispozici všechny podklady i 3D model Miluovického kostela (mám jej zde asi před rokem) Igře a snad mohu říci, je ve výhledovém plánu a doufám, že nezmizí, Sám bych jej chtěl v H0 Je vhodný i na délkové krácení, může mít i jiné zakončení věže (měco typově ve stylu druhého kostela, kdo má rád bakule), takže by mohl uspokojit více zájemců a objevit se tak na mnohých kolejištích, aby bylo smysluplné jej vyrobit.

IMG_9523.JPG
IMG_9523.JPG (26.34 KiB) Zobrazeno 5470 krát
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: TT hrátky

Příspěvekod hank » sob 04 led, 2020 8:01 am

Tak jestli ty sakrální stavby zdejší veřejnost opravdu zaujaly, tak doporučím dokonalejší papírové modely (ty už samozřejmě za peníze...) například od autora Ondřeje Hejla nebo z vydavatelství vTom, na Slovensku třeba od autora Juraje Gonšora. V ČR je prodává řada prodejců, např. Betexa. Na trhu už jsou jich stovky, některé přímo v obvyklých železničně-modelářských měřítkách.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6112
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Říká si modelářský odborník... Brawa Karlík

Příspěvekod RSC » ned 19 led, 2020 11:52 pm

Již jsem tu měl komentář k odborníkovi ze severu, který mi poškodil a zprasil, co šlo' (např zlomil plošňák na hektorovi, zničil dráty vedoucí k tykadlům veselé krávy, narval dekodér do hydry, který tam nepatří...), se kterým jsem se rozešel, když jsem z něj 3/4 roku dostával své modely, vše samozřejmě zaplacené dopředu. Bylo to veselé rozloučení jako s panem z Letovic.
Váhal jsem, zda to sem vůbec dávat, ale ano, tohle se musí vidět, je to další a již poslední prasečina od tohoto pána - vyfotil jsem a dávám zde, asi mnohé z minula objasňuje... Kolega mne varoval, ty k tomu patlalovi jdeš? Nechápavě jsem tehdy koukal.
Byla to poslední lokomotiva, ale zároveň první, kterou jsem náhodou k tomuto člověku přišel. Rozhoupal jsem se ke koupi Karlíka od Brawy na poslední chvíli a v Liberci jej objednal, jinde jsem ji již nenašel. Byl objednán zvukový, na webu byl uveden, ale přišla odpověď není, je jen bez zvuku, ale ozvučím jej, bude to za stejnou cenu jako zvukový. Ok, beru. Na místě jsem si vyslechl jaky je super modelářský borec, co vše již udělal pro modeláře, za kolika modely stojí a že rád ozvučuje... OK, podlehl jsem.
Že jsem tehdy tu lokomotivu neotevřel, nezkusil :evil: V TT bych to udělal hned, zde až nyní. Místo toho jsem dovezl další modely k ozvučení a tím si nakonec přidělal další hromady oprav po tomto talentovi, ale zase jsem se toho dost naučil...
Byla první koupená v Liberci, ale poslední, kterou jsem vyzkoušel, kdybych to udělal hned, ušetřil bych si jiné starosti. Vzpoměl jsem si na ni o vánocích, projedu ji, vždyť jsem ji ještě nezkusil, je vůbec od toho talenta v pořádku? Postavil jsem ji na koleje a nesvítila ve předu, to je divné a už jsem tušil další problém...
Hleděl jsem nevěřícně po sundání kastle, co to je, proč je to oblepené páskou, to jsou dráty přetrhané a proto to nesvítí. To bude asi jednoduché... Potřeboval v ní něco ubrousit a brousil to přes dráty, prostě Pat a Mat. Obecně nebyl schopen dát do lokomotiv reproduktory, které pro ně jsou a nemusel tohle dělat, když to neumí. Rozbroušené drátky, přetrhané a hnusně propájené. On si na takouvou úpravu neodpájí dráty, vezme to přes ně... Definitivně jsem pochopil, proč měla kráva zlomené "dráty" k tykadlů, On tam ozvučení rval na sílu, násilným přizvednutím tišťáku a tím je zlomil, ale tvrdil, to si musíte propájet, Báňa to má špatně napájené, ono to blikne občas, pak to svítit bude... Stejným způsobem zlomil desku hektora. :shock:
Jenže jsem zjistil, že prasárnou z bruskou to není. Prasečina nejvyššího kalibru, ale bohužel to dál nesvítí. A už jsem se ujišťoval v tom, že také spálil smd diody v lampách. Ono je super je připojit na napětí 16 V, to skutečně dají. Tento pán asi neví, co je voltmetr a kolik taková dioda snese. Pájet také neumí. Ale fascinuje mne, že to klidně zabalí, zprasené, poškozené a bez nějaké sebereflekse, či snahy o vyřešení se ani nezmíní... :twisted: Tohle jsem uviděl po rozbalení a to jsem si všiml, že ulomil ještě západku (ta v červeném kroužku) na demontáž kastle a ztratil mi jeden díl od lampy, asi mu přišlo, že je tam navíc, tak jej ani do krabičky nepřidal...
IMG_9558.JPG

Ono to není moc veselá práce, dostat se k lampám, je to slepené, jemné a ještě vyzkoumat z které strany začít. Trvalo mi to pár hodin se k tomu dostat a rozebrat to, napájet nové smd diody, vyměnit dráty a správně připojit, aby neshořely, složit osvětlení a zbytek modelu... Než tohoto člověka vidět, raději jsem věnoval 6 hodin opravě sám a dobrat se jistého výsledku. Svou kuloární přezdívku si nepochybně zaslouží, určitě nevznikla jen tak. Takže takto to vypadá po mé opravě, je zřejmé, že dráty jsou již v celku a papírovou izolaci nepotřebují...
P_20200109_164904.jpg

A zde je vidět, že již svítí a je to tak, jak to mělo být. Stojí sice šikmo na TTčkový kolejích, ale pro tento test funkčnosti a fotku to stačí... Takto to mělo vypadat. :roll:
IMG_9563.JPG

Popřeji ostatním pohodovější zážitky, vyvarujte se problémům a zvažujte, kde co si koupíte. Ono i na první pohled seriozní, může být pravým opakem.
Měl tu být dnes jiný příspěvek, ale tohle jsem musel předřadit, tohle se musí vidět, je to skoro neuvěřitelné a pro některé to bude snad i šokující...
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Depo

Příspěvekod RSC » stř 22 led, 2020 8:47 pm

Myslel jsem si, že změním budovu depa za Wepe. Pak jsem si uvědomil, že z hlediska panoramatu a velké výšky stavby u Wepe a blízkosti k městu by to nebylo ono (škoda, že stavba depa neexistovala dříve, bylo by to jinak), přebíjela by mi to (Že bych si udělal nějaký další segment :lol: ). Zvažoval jsem Igru, ale je o kousek kratší a nechce se mi vykopávat jámy a dělat kratší, škoda, že to neudělali delší, aby ti co mají Auhagen, to mohli snadněji zaměnít. Škoda, že záměry stavebnic více nekomunikují, byť již se více snaži dělat univerzálnější stavby...
Protože mi občas někdo napíše a někdy i něco pošle, přišla mi obrazem omítková inspirace této stavebnice a suprově vytuněné zázemí vevnitř. Líbilo se mi to. Takže jsem si oměřil omítky, překreslil do vektorů a z hlediska přesnosti a hlavně lenosti jsem to řízl laserem do papíru z nějakého ocenění, líbil se mi svým povrchem, jako omítka 8). Ještě jsem to kromě "kominků" neušpinil. Stejně dělám jen lehkou patinu, skoro se držím starých sociálistických výroků o tom, že nemodelujeme rozpadlé věci. :lol: Ne, je to jinak, líbí se mi to, ale je to hodně práce, takže třeba někdy časem a až to budu také umět nebo mi to někdo udělá...8)
Takto mi budova depa přijde více česká a vizuálně se to hodně proměnilo.
IMG_9778.JPG
Také mne potěšil kolega z Elektrizace železnic, nechali si udělat propagační měnírny v TT, jedna skončila u mne. Celkem slušně provedený model. Stokusová série, takže jej mají i další.
Konstatuji, že Kuehn pára jezdí výrazně lépe než V60, takže uvidíme jaká bude životnost tohoto řešení, ale je to hezký model. Jen drobná výhrada ke sběru proudu, přestože sbírá ze všech kol a někde má i více plíšků, dokonalé to není, jak by se mohlo zdát. Já nemám zapojené ještě všechny srdcovky a je vidět, že někde si lehce škubne a přitom je dlouhá tak, že by ji to nemuselo vadit, ale je to trošku daň za tento typ pohonu... Příznávám, bál jsem se, ať to jízdně není jak u V60, ale je to jízdně vážně slušné, i tak bych byl raději, kdyby bylo poháněno přímo více náprav, minimálně první a poslední.
A možná si ještě drobně přeskládám kolejiště v depu, pohrávám si s dalšími budovami jak by se mi to více líbilo. To je děsivý přístup. :lol:
IMG_9780.JPG

Osobní vozy II se sice objevily z pochopitelných důvodů na trhu před vánoci, ale oficiální křest knihy, tentokráte se všemi autory, proběhl až nyní. Jsem rád, že kniha je a bude i další pokračování (snad mohu prásknout), které se bude věnovat restaurákům, lůžkům...
krest.jpg

A pokud se vám zdá, že tam vidíte Krampola, tak tam také byl. Pronesl jen jednu větu: Ať vám ty vlaky nepřestanou jezdit".
Já bych zde dodal, ať nás ty vláčky nikdy nepřestanou bavit. 8)
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Výstava Chrudim

Příspěvekod RSC » pát 24 led, 2020 7:44 pm

Kdyby jste se náhodou o víkendu nudili, můžete navštívit výstavu v Chrudimi. Divadlo je kousek od nádraží, takže lze stylově dorazit vlakem. Je to umístěnou ve dvou patrech, takže určitý prostor je. HO, TT i N. Jsou to hezké moduly, takže je mohu vidět opakovaně, roky čekám, kdy depo dostane střechu. 8)
CH4.jpg
CH1.jpg
CH2.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

USB

Příspěvekod RSC » stř 29 led, 2020 8:52 pm

Když se projeví má železniční úchylka a řeknu si, proč by nemohly být 3D Flešky lokomotivní :lol:
Flash.2jpg.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků