TT hrátky

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Texas

Příspěvekod RSC » sob 19 srp, 2023 7:34 pm

Jak říkal Scheldon Cooper, země jedné hvězdy, za více to nestojí. :lol: Velká nadsázka. Východní část zelená, západní hnědá, aneb kde začíná hnědá, tam se předpisy zas tak nedodržují. :lol:
DSC_4622.jpg
DSC_4658.jpg
DSC_4669.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Texas II.

Příspěvekod RSC » sob 19 srp, 2023 7:39 pm

DSC_4748.jpg
Zde za povšimnutí je krásné, jak strojvedoucí krásně gestikuluje svou pravicí a parádně u toho blikal... :lol:
DSC_4472.jpg
DSC_4659.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Nové Mexiko - Texas

Příspěvekod RSC » sob 19 srp, 2023 7:47 pm

Nové Mexiko - země pálivých papriček zavěšených u mnohých dveří pěkně sušené...
DSC_5508.jpg
DSC_5509.JPG
A také mne fascinovaly nekonečne rovné úseky. Rovnoběžky se stýkají v nekonečnu... :lol:
DSC_5365.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Arizona

Příspěvekod RSC » sob 19 srp, 2023 7:55 pm

Arizona - země Grand Canyonu. Mimochodem lze dojet vlakem až na hranu Grand Canyonu, třeba tímto vlakem a má i tyto vozy s Panoramatickou vyhlídkou.
K1600_DSC_6511.jpg
P4210028.jpg
V Arizoně v těchto končinách běžně sněží i v měsících, kde by to našinec již neočekával...
DSC_6541.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Arizona II.

Příspěvekod RSC » sob 19 srp, 2023 8:01 pm

A tahle parádní trať vedoucí z dolů do elekrárny, která není napojena na celostátní síť. Prohání se po ní tyto soupravy, také je báječné jak se převáží lokomotivy na podvalnících na velké opravy...
Ten kdo nemá čas a chce fotku s vlakem na této trati, je většinou smutný, protože se nedočká. Stojí to za to vidět... Fascinující je použití dřeva na všem, včetně sloupů trolejového vedení, mostů...
DSC_6807.jpg
DSC_6816.jpg
A tohle výměnné pole stojí také za ukázku...
DSC_6822.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: TT hrátky

Příspěvekod Ivan » stř 23 srp, 2023 2:37 pm

Ta elektrická trať je fakt zajímavá :mrgreen:, díky za fotky :wink:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Illinois

Příspěvekod RSC » pon 28 srp, 2023 8:02 am

Tuhle klasiku je třeba sem dát také, již jen proto, že si tyto souptavy zahrály ve více filmech. Takže Chicago, město klasických mrakodrapů.
RSC_4057.jpg
RSC_4027.jpg
A stojí za to se podívat na dopravní infrastrukturu z vrchu, tyhle skleněné škatule pár set metrů nad zemí jsou zážitkem.
DSCF2811.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Illinois II.

Příspěvekod RSC » pon 28 srp, 2023 8:04 am

Chicago hlavní nádraží.
RSC_4146.jpg
RSC_4136.jpg
RSC_4133.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Illinois III.

Příspěvekod RSC » pon 28 srp, 2023 8:07 am

Nadzemku v Chicagu je třeba přidat také.
RSC_4073.jpg
RSC_4195.jpg
RSC_4083.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Tennessee

Příspěvekod RSC » pon 28 srp, 2023 8:13 am

Naschville je nejen contry, ale i vlaky. Zde mne bavilo jak se souprava vytlačila, kde se spojila s druhou polovinou a pak se jelo. tohle jsem naposled viděl v Austrálii, kde se legendární Ghan také celý nevešel na jedno nástupiště.
RSC_3321.jpg
RSC_3287.jpg
RSC_3279.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Californie

Příspěvekod RSC » pon 28 srp, 2023 8:18 am

Myslím, že stojí za to se jít podívat na zajímavá vedení tratí v Californii, kde lze zároveň vyfotit oba konce soupravy.
DSC_8729.jpg
DSC_8708.jpg
DSC_8693.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Californie II.

Příspěvekod RSC » pon 28 srp, 2023 8:26 am

Zde jsem byl rád, že jsem nebyl provrtán kulí. Byl cizí pozemek, jen cedulka celkem malá byla přibita na stromě a nebyla vidět, takže bez šance si jí za jízdy po polňčce všimnout. Přijeli dva typičtí američani na pikapech s flintama v ruce a došlo jak ve vesternu k vyvedení pár mil za město - jeli za mnou. :lol:
DSC_8682.jpg
Kolem pláže v Santa Barbaře vede trať, takže si stačí v plavkách odběhnout.
DSC_9638.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Californie

Příspěvekod RSC » pon 28 srp, 2023 8:32 am

Nádraži v Los Angeles svou halou je důstojné, ale nepochopím, co na tomto městě mnozí tolik vidi. Jedno z nejšpinavějších měst, kde lze na ulici vidět cokoliv. Tam bych tedy nežil.
DSC_9732.jpg
DSC_9736.jpg
A legendární vlak Zephyr...
DSC_9735.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

New York - Kanada

Příspěvekod RSC » pon 28 srp, 2023 8:40 am

Všichni se v tomto státě snaží navštívit Niagáru, ale kousek vedle na hranicích s Kanadou je něco dopravně neméně zajímavého, co rozhodně stojí za návštěvu - Welland canal. Je zde vodní cesta doplněná stupnicí plavebních komor překonávající výškový rozdíl Niagárských vodopádů a spojující tak velká jezera s atlantikem. Jedna loď za druhou, stojí za to vidět plnění a prázdnění komor a zdvihání mostů jak silničních tak železničních...
RSC_3930.jpg
RSC_3935.jpg
Prázdninové putování je tentokráte u konce. Příště zase modelová železnice... 8) Někdy v nějaké okurkové sezóně možná zase exotické koleje v jiné zemi...
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Bastardí pomsta

Příspěvekod RSC » sob 02 pro, 2023 8:18 pm

Již je to asi vyčpělé, ale komentář si neodpustím ohledně bastardů Kuhen. Dřív jsem se k tomu nedostal a hlavně jsem řešil problémy s nimi. Bývávala to bezproblémová lokomotiva. Díky tomu, jak to dlouhé roky trvalo a já si napamatoval, co jsem kdy objednal, tak jsem zjistil, že jich přišlo postupně 18. :shock: Protože Kuhen, tak jsem je statečně odebral na předělávky... Dnes když víme, že v tom snad seriozně pokračovat bude roco, tak se to jeví jako bláznovství... Věděl jsem, že se u Kuhena něco děje a jsou tam problémy, ale tohle jsem nevěděl.
Co bylo děsívé, když jsem se těšil na vlajkové modely, na kterých mám svůj podíl a chtěl je prohnat po kolejištti, tak jsem zjistil, že je to tragédie. Mašinky šmajdají, poskakují. Má statistiky je neúprosná více jak třetina hodně špatně až polovina měla šmajdavé nápravy a to takovým způsobem, že kolo na okolku vůči kolmici se odchylovalo až o 1 mm. Oni to snad tloukli na hřídel kladivem. :oops: Protože jsem to tak měl já, tak to takto musí mít hromada dalších, kteří si to jen postavili do poličky nebo jim to přišlo jízdně normální a nepoznají to... Takže jsem modely v tomto počtu přeskládal tak, abych minimalizoval počet reklamovaných lokomotiv na minimum a s některými se smířil, že to ještě jde. Děs a hrůza, to nemluvím o tom, že na lokomotivě občas něco chybělo... Dnes jsem připraven na hromadnou předělávku na Esa, Krysy a Banány. :) Těžko říci, zda je nám roco bude ochotno udělat. Při počtu rozdělaných modelů, budu k tomu přistupovat vlažněji, co kdyby...
Sice si říkám, že když to přebralo roco, asi bude míň zajímavých mutací, s roco se moc nedá mluvit ohledně barevných provedení. Na druhou stranu, budou náhradní díly, což ohledně kuhena bylo peklo. A snad se dočkáme Ypsilonových zelených a najbrtích služebáků a tak nějak to pro běžného kupujícího bude příjemnější, že si alespoň předpokládám něco běžně koupí. Možná oplakávám barči a brejlovce na které jsem se těšil a měl jsem jich hromadu objednaných, všechny mutace, sice nevím proč, ale bylo tomu tak... Tohle nám roco rozhodně neudělá. Debata s roco zástupci vždy byla, jako si povykládat sám se sebou a lehce se nakrknout... :oops:
IMG_3917.jpg

Pomeranče MTB mne překvapili tím, že mi v obloucích nechroustají, jak bylo zvykem u mnohých modelů. Nedíval jsem se dovnitř, zda nám třeba již lépe lisují převody. Pomeranč mne potěšil, tak nějak bych chtěl šestikoláka a M262 ještě... Madla bude třeba zastrčit více dovnitř. Tak nějak jsem za tento model rád. :)
IMG_3918.jpg

A pak náhodný výprodej Tillig. Tohle jsem prostě musel vzít 3000Kč za "krkodýla" v této mutaci jsem byl ochoten dát (musel jsem :lol: ), za plnou cenu bych se na to vykašlal, stačili by mi ti, co mám. Ale musím říci, že tato modrá je moc krásná, kdyby měl původní okna v čele, neměl bych výhrad. Tuto úpravu moc nemusím. Ale model to je krásný. jen jaksi jezdí pomalejí než ve skutečnosti, což je u modelů netypické. Ještě se takto objevila E44 (144) DB a to jsem ji vzal také. Sice ji šmajdala náprava, ale ta je již na cestě. A "dráty" na střeše opět dobarvím do správné barvy a aby nepůsobily průsvitně, jak je u tilliga zvykem.
IMG_3919.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků