TT hrátky

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Zhmotnění

Příspěvekod RSC » úte 21 srp, 2018 3:55 pm

A takto to reálně dopadlo...
RSC_loko2.JPG
RSC_loko2.JPG (91.34 KiB) Zobrazeno 6064 krát
...přes všechno, co se v průběhu událo. :)
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Minikolejiště

Příspěvekod RSC » ned 23 zář, 2018 11:22 am

Když vidím, jak se zde řeší malé kolejiště - nazývaná minikolejiště. Přidám sem to, co jsem skoro před čtvrtstoletím za dvě odpoledne stvořil pro malé kluky. Má to i dekl proti prachu, takže to vypadá celkem čistě. Takže je třeba se na to dívat optikou doby a také, že to bylo za dvě odpoledne a pro děti.
Až je to přestalo bavit, přišlo zpět ke mě, jinak by bylo asi zničeno, vzal jsem si jej zpět. Našel ho před pár dny můj malý synátor, takže teď ho chvíli baví. Jen jsem si říkal, zda mu nemám vyměnit alespoň koleje. Vyhybky bych nechal. Zatím se mi nechce, takže bude tak... zase bych to začal více vylepšovat než si to zaslouží. 8) A má i servisní otvor do tunelu na nehody pod zastávkou. :lol:
Přílohy
IMG_9845.JPG
IMG_9844.JPG
IMG_9847.JPG
Naposledy upravil RSC dne stř 26 zář, 2018 4:16 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: TT hrátky

Příspěvekod hopeter » ned 23 zář, 2018 11:42 am

Pro synka víc než dobré. :) Jestli to jakž takž jezdí tak bych koleje neměnil a pokud měnit tak i výhybky. Kdysi jsem taky měnil jen koleje a hned potom jsem boural znovu a měnil i výhybky.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PseudoRailJet

Příspěvekod RSC » stř 26 zář, 2018 5:27 pm

Za tenhle příspěvek zde nezískám příliš kladných bodů, ale je třeba se někdy k něčemu přihlásit. Občas je dětem složité říci ne, tohle je modelářsky za hranou, protože nerozlišují a nakonec se necháme obměkčit... a splníme jim přání. Alespoň třeba bude další generace vláčkařů. Takže jsem koupil nakonec, pro mne snesitelnější OBB verzi PseudoRailJetu a podotýkám na malou obranu za nákupku, abych to byl schopen lépe "překousnout" a zdůvodnit si "tím", v rakousku může jezdit cokoliv. :lol:
Stejně mi to provedení hodně vadilo, že to není ani v úrovni PIko H0 hobby, takže mne jednoho dne napadlo, trošku přiblížit realitě čumák řídícího vozu, který mi obrovsky vadil. Kastle taurus piko je celkem vhodná k tomuto (neřeším všechny detaily a rozdíly) říznout a dotmelit ji, nasadit a trošku zabrousit. Na původním setu pokud to nemá být ještě lepší není třeba nic řezat a podobné nevratné úpravy. Také jsem domodeloval a dotiskl 3D konec na druhý řidičák s tím, že je to dnes "pseudorestaurák", když byly zatrženy tilligu rozšiřující vozy a nechtěl jsem řidící vůz jen nechat povalovat v krabičce. :D Nemá to ještě pluh, nárazníky a všechny vnitřní patky na sesazení, aby to přesněji sedělo a také houkačky.
Takže tato hračkojidní věc má trošku jinou podobu a méně mne dráždí...
Kdyby si někdo chtěl také upravit čumák, může mi potajnu napsat, mám ještě druhou polovinu kastle, podělíme se. :lol:
IMG_9832.JPG
IMG_9832.JPG (33.24 KiB) Zobrazeno 5587 krát
IMG_9874.JPG
IMG_9875.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: TT hrátky

Příspěvekod JendaTT » čtv 27 zář, 2018 8:36 pm

Za mě dobré. Také jsem vzal na milost raději rakouský RJ, když už mi doma stály oba Taurusy k RJ. Za tím ČD tahám raději eurofimy...
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Japonské hrátky

Příspěvekod RSC » sob 06 říj, 2018 2:49 pm

Japonsko jsem prostě musel a udělat ho samozřejmě jak jinak než vlakem. :D Koleje vedou všude. Osmikolejka, žádný problém. 8) Vzpomínám si, když zde bylo v roce 2000 40 ministrů dopravy včetně toho Japonského, se kterým jsem seděl a jeli jsme po našem supermoderním koridoru jak bylo hlášeno ve zvláštním ešusu do Kolína (pak busy do Kutné Hory, aby neviděli naše nádraží - bralo se to přes první nástupiště :lol: ) a zrovna v tu chvíli to hezky hodilo na vyhybkách v Úvalech. Ministr slušně pokyvoval hlavou... Já také tyto dny pokyvuji hlavou jaký mají bezva svršek a jak se jim to parádně prohání...
Není nad to si tedy koupit síťovku JapanRailPas a jezdit kamkoliv a čímkoliv této společnosti, samozřejmě včetně Shinkansenu. Budu jezdit ještě mnoho dní a tohle si užívat. :lol: Jednotlivé jízdenky jsou dost drahé. Jistěže tu jezdí i jiné soupravy na 1067 mm rozchodu, ale to není zase tak vyjímečné, abych to sem teď dával...
shinkansen3.jpg
shinkansen2.jpg
shinkansen1.jpg

A to jsem ještě náhodou zabrousil dnes před zavíračkou v Tokyu do mašinkového krámu a to se vážně nedá odolat, když vidím ty ceny. Zítra se mi rozroste nejspíše počet velikostí modelů o čtvrtou velikost - N a "rychlovlaky". :lol: Když vidím kolikatinásobně to stojí více u nás, tak nekupte to jen tak, to prostě nejde. Nejdřív jsem si myslel, že to jsou makety a ono ne... :shock: Nádhera, asi postavím nějaké menší minisegmentové kolejiště v N pro tyto kousky. :lol:
Fotky z krámu třeba časem také přidám.
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Japonská vláčková restaurace

Příspěvekod RSC » úte 09 říj, 2018 1:14 pm

Tak tohle se mi líbilo. To je super marketingový tah, udělat v Kyotském obchoďáku vláčkovou restauraci (Hned u Shibkanzenového nádraží). Je tam několik kolejišť a mezi tím stolky na jídlo, děti alespoň moc nezlobí a sledují vláčky, či běhají okolo, ochmatávají plexiskla a čučí na to. Kousek od toho je samozřejmě vláčková prodejna, ale zaujalo nezaujalo mne u ní jen to, že jsou dvě kolejiště nad sebou, ale že si také volají jak na modulovkách, jen ty židličky jsou na husto. Tady prostě s místem to není zrovna nejlapší. Jede se tu v drtivé většině velikost N. H0 se téměř nepotká. Všechno téměř Japonsko, najde se nějaká amerika, z Evropy toho moc není.
IMG_0518.JPG
IMG_0527.JPG
IMG_0524.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Vláčkové obchody

Příspěvekod RSC » úte 09 říj, 2018 1:48 pm

Navštívil jsem několik obchodů a obchůdků se železnicí. Nevěděl jsem co dovést klučinovi, když jeho nároky rostou. A co si budeme povídat i mne to potěší. Takže jsme se také stali nakonec hrdými majitelemi velikosti N (Shinkanzenů) 8) a nějakou tu soupravu jsem pořídil. Ono rěch typů a poddruhů je více než jsem si myslel. Jaksi to také mění v reálu dříve než my. 20 let je hodně starý a patří do šrotu - tvrzení japonských šotoušů.
Bylo to typicky Japonské, prodavač v kimonu mi to předvedl a s japonským klidem a úklonami zabalil - jak vystřižené z japonského filmu, co známe. Ta vstřícnost, ochota mne dostává a i to, že zde je železniční modelářství výrazně levnější koníček, než u nás a to ještě nevzpomínám jejich vyšší platy.
Dále jsem byl ještě zaskočen tím, že přímo na krámě mají skoro celý sortiment náhradních dílů... Tak jsem koupil nějaké náhradní díly, co by mohly utrpět dětskou rukou a v ČR je rozhodně nekoupíme, v podstatě téměř nic ze zdější produkce, to co je u nás je jen záblesk toho, co mají zde.
Z hlediska krajinářského to je u nás dále než zde, jsme asi náročnější na věrnost a detailnost provedení.Tím nechci říci, že to je extra hrozné. Prostě vše koupí a dají doromady, jede se tu v plastu...
IMG_0517.JPG
IMG_0513.JPG

Kolejiště prodejny, má to ještě jedno pod ním, ty židličky jsou asi zvedací....
OK.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Vláčkové obchody II

Příspěvekod RSC » úte 09 říj, 2018 2:08 pm

Trochu mne zaskočilo, že mnohé vozy ekonomicky balí jen do fóliové krabičky, či igelitového pytplíčku a to i lokomotivy a vysí to na háčku, ale lze si k tomu koupit lepší krabičku nebo box. Také jsem si rozšířil klasický Stovkový Shinkanzen o vůz a stál mne neuvěřitelných 120 Kč. On ten vagónek v tomto balení vychází na 100-200Kč, tak proč ne. I ty lokomotivy na 600 Kč a není to nějaká obyč posunovací...
IMG_0345.JPG
IMG_0348.JPG

A zde lze vidět zmiňované dvě kolejiště nad sebou.
OK2.jpg

Kdybych si neporídil N, tak možná jsem přibalil nulkového H0 Shinkanzena, ten je vážně rozkošný, jen by se to hůře vezlo. Pokračování příště...
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: TT hrátky

Příspěvekod Ivan » úte 09 říj, 2018 3:59 pm

Díky za zajímavou exkurzi! Krajinarsky mne to tolik nenadchlo, ale k Japonsku mi to tak nějak sedí, jako celek to působí zajímavě.

Zajímalo by mne, když je cena o tolik nižší, zda to není na úkor detailnosti modelů? Nejde ani tak o shinkanzeny, ale spíše o páry a posunovačky?
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: TT hrátky

Příspěvekod RSC » ned 14 říj, 2018 2:28 pm

Ivan píše:Zajímalo by mne, když je cena o tolik nižší, zda to není na úkor detailnosti modelů? Nejde ani tak o shinkanzeny, ale spíše o páry a posunovačky?

Nejsem N-kař (tedy již jsem, ale neznalý), takže se nevyjádřím kvalifikovaně a spíše přidám nějaké obrázky. Vidím to, že je to celkem slušné. Překvapilo mne, že lidičky, kola a pod, mají hezčí a propracovanější, než u nás, Na druhou stranu snad nevědí, co je digitál, jezdí vše v analogu, jen trafa umožní napájet více úseků včetně změny polarity. A jsou tu kolejiště pro veřejnost, zaplatí se poplatek, každý si donese své soupravy a zajezdí si, když nemá kolejiště... 8)
A zaujalo mne, že používají rúzná jemná spřáhla a i hezká, ne ty škaredá masivní Nková, co známe a na jedné fotce jsou.
Takže pár Nkových fotek, jak to zde mají a prodávají...
Přílohy
N3.jpg
N2.jpg
N1.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Shinkanzeny

Příspěvekod RSC » ned 14 říj, 2018 2:39 pm

Pár mobilních Shinkanzenových obrázků...
Ze zrcadlovky jsou samozřejmě lepší, ale teď to nemám snadno jak vložit.
Přílohy
Shinkansen.JPG
Shin2.jpg
Shin1.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Železniční muzea

Příspěvekod RSC » čtv 18 říj, 2018 4:29 am

Protože vlaky jsou v Japonsku životní nutností a možná i stylem a koleje vedou všude, tak je mají asi celkem rádi. To také znamená, že existují i železniční muzea a občas si z nich "sedneme na zadek"...
Viděl jsem mnohé, ale musím říci, že třeba muzeum v Kyotu rozhodně stojí za návštěvu a den v něm klidně vydržíte. Nejenže součástí je rotunda plná parních lokomotiv (minimálně 20), běžně mají alespoň v jedné zatopeno - takže se lze svézt, ale člověk si může ohmatat různé díly, sběrače, podvozky... jsou tam řezy součástí, sloupy trolejového vedení, zabezpečovačky, uniformy, technologické postupy, simulátory včetně modelových.... kolejiště...prodejna modelů a literatury... prostě vše, co si můžeme přát. I jám mám nějakou tu soupravu Shinkanzenu, jen nevím, kde ji budu prohánět. :lol:
Pár obrázků k naladění, není to určitě reprezentativní vzorek dojmu.
Nulkový Sninkanzen
0shink.jpg

Stanoviště nulkového shinkanzenu
0 stanoviště.jpg

Na pravo jeho předchůdce, v levo jeho další následovník, řada 500, který dnes dosluhuje a moc jich již není, ale v muzeu již je. Obarvili jej i do růžova a květu sakur a samozřejmě existuje již jako limitní model. Také jej mám - v klasice jak je na fotce. 8)
500Shinjpg.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Muzeum - parní lokomotivy

Příspěvekod RSC » čtv 18 říj, 2018 5:04 am

IMG_0788.jpg
IMG_0786.jpg
IMG_0783.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Muzeum - další expozice

Příspěvekod RSC » čtv 18 říj, 2018 5:18 am

Náhled do dalších expozic...
IMG_0812.jpg
IMG_0811.jpg
IMG_0810.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: pietr a 10 návštevníků