TT hrátky

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Přírustky z Peček o DS

Příspěvekod RSC » pát 26 kvě, 2017 8:55 pm

Na kolejišti jsem v podstatě nic neudělal, ale našel jsem si čas na to, abych zajel do Peček na tradiční výstavu kolejišť, modelů... I tam na některých nedodělaných kolejištích se nic od minulého roku nezměnilo.
Nakonec jsem přivezl docela dost modelů. Nejvíce od Davida S. Konečně jsem se také dočkal těch jeho prvních brejlovců, které jsem prodejně nechytl, když modelaření bylo odsunuto na vedlejší kolej a ani jsem o nich netušil, vlastně ani to, že existuje nějaký DS... nejvíce jsem chtěl toho se šedou střechou a je konečně doma :D Takže již zbývá jen model M283 a tady se mi stále nedaří jej sehnat... a tillig zatím nic, ani DS.
Dovezl jsem toho mnohem více, ale zde na obrázek jsem dal jen přírustky koupené od DS, které jsem od něj dnes bral... brejlovců jsem přivezl více, nějak se mi to brejlovcování vymiká. :lol: A těch se žlutým tenkým proužkem je u mne na kolejišti více - prohánějí se tam čtyři. Trochu na ně ujíždím a bude to i tím, že jsem na nich v tomto nátěru jezdil. Takže někdy je trochu od sebe odliším, aby tam nebyli všichni stejní.
IMG_2758.JPG

Nejsem zrovna příznivec nátěrů ČD Cargo, ale musím říci, že se model i v tomto provedemí povedl..., takže mi jej briskně David "vnutil" a to je ode mne v podstatě uznání si toto provedení koupit. Konstatuji, že ve skutečnosti vypadá model mnohem lépe a tak nějak na kolejišti září, když jsem jej v Pečkách nechal jezdit. A ve dvou v tomto modrém provedení to má také své. Stejně chci stále vlečkovou verzi T448.
IMG_2759.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Restaurák Y

Příspěvekod RSC » ned 28 kvě, 2017 8:59 pm

Celkem mi vadí, že moc nejsou k dispozici do souprav hospody. Tak jsem jednu začal tvořit v tomto červenobílém provedení. Po hodně letech jsem se pustil do nějakého vozu. :)
Dá se využít Y lůžko a zadělat jedno okno, jinde rozšířit okno, další vyříznout, zadělat dvoje dveře... a je třeba sehnat také jedno okýnko k zasklení, co se nebude dostávat, takže asi z dalšího vozu.
Chybí mi ještě přidat větráky na střeše a udělat interiér a oživení jedné soupravy o hospodu bude hotovo. Takže to nejspíše provedu někdy i v modrém provedení tohoto vozu...
IMG_2762.JPG

A takto to vypadá z druhé strany. Jak jsem uváděl, interiér zatím není, takže v restauráku mají lůžka. :lol:
IMG_2763.JPG

Doplněk: A protože jsem nezůstal u jedné modré hospody DS a mám rád odlišnosti, tak jedna hospoda dostala (v pozadí) světlejší nástřik střechy jako jsou zelené Y a další dostane světle šedý nástřik střechy k novým zeleným ČD Y DS.

Takže jsem zde na tomto voze lehce natrénoval drobné techniky k nutným úpravám pater Arnold na verzi čsd, do kterých bych se již mohl bez obav pustit. Přeci jen tady bych to pokazit nechtěl a vadilo by mi to.
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Americké hrátky

Příspěvekod RSC » ned 09 črc, 2017 4:44 am

Přihodím něco do okurkové sezóny z jiných krajů. Dnes jsem se rozhodl navštívit nějaké modelářské prodejny v USA. To stejné jsem udělal i minulý týden a konstatuji, že google pěkně lže, tedy není spolehlivý a informace jsou z této oblasti většinou k ničemu, protože většina kamených prodejen neexistuje nebo je možná jinde než je zaručeně uvedeno i s příslušnou oblíbeností prodejny na internetu. Občas byla nějaká nalezena....
06amerika.JPG

Trošku jsem si povzdechl nad krásou a příznivou cenou modelů. Kdyby existovaly v TT, určitě bych nějakou soupravu pro rozšíření exotiky dovezl, měl jsem nutkání si nějakou H0 zakoupit jen tak do police.
V USA je celkem oblíbené měřítko 0, tolik jsem toho pohromadě nikdy neviděl. Samozřejmě H0 a N převažuje.
02store.JPG

Překvapila mne i nabídka kolejiva a to jak jsou třeba štíhlé vyhybky výrazně levné vůči Evropě.
03vyh.JPG
Naposledy upravil RSC dne ned 09 črc, 2017 4:55 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Americké hrátky

Příspěvekod RSC » ned 09 črc, 2017 4:53 am

Také se mi líbilo, že mnohé osobní vozy jsou naplněny cestujícími přímo od výrobce a na cenu to nějaký vliv nemá, to jsem skutečně čučel. :shock: Moc to nejde vidět, ale snad trošku ano, nechtěl jsem jim to vybalovat, ikdyž to bylo volně v regálech.
01vuz.JPG

Kromě lokomotiv se vše většinou válí jak rohlíky v regálech a to se týká i vozů. Extra příjemné ceny jsou u setů, což se v TT u nás moc neděje, nebo to spíše působí úsměvě.
04lok.JPG

I nabídka literatury existuje a není to celé, co bylo k dispozici...
05lit.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Americké hrátky

Příspěvekod Brejla » ned 09 črc, 2017 8:02 am

RSC píše:Překvapila mne i nabídka kolejiva a to jak jsou třeba štíhlé vyhybky výrazně levné vůči Evropě.


Ceny modelů jsou tam opravdu velice příjemné, jen škoda že evropské modely tam moc nevedou. Ale ceně kolejiva se nedá při prohlídce obchodu odolat a dost kolejiva mám právě odtud. Např. ty štíhlé výhybky za cca 18 $, co k tomu dodat.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Další díra do kolejiště

Příspěvekod RSC » sob 22 črc, 2017 8:37 am

Protože jsem volil variantu co nejmenších sklonů na kolejišti, dostal jsem se do situace, kdy některé úseky nejsou nejlépe přístupné. Proto je třeba přístupových otvorů pro nějakou kolizi či čištění. Tohle místo jsem chvíli promýšlel a rozhodl se pro tento dřevěný vyjímatelný blok s opěrnou stěnou. Hrubé zpracování na následujícíc fotografiích i s povytažením.
Dira2.JPG
Dira1.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Skladiště

Příspěvekod RSC » ned 23 črc, 2017 9:30 pm

Skladiště Česká Metuje je hotovo. Další verze snad již bude tak, jak jsem si ji původně s IGRA Model dohodl.
IMG_5754.JPG
IMG_5755.JPG
Naposledy upravil RSC dne stř 26 črc, 2017 11:36 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

IGRA model

Příspěvekod RSC » pát 28 črc, 2017 2:14 pm

Někdy v životě jsou i příběhy, které končí dobře, či více jak dobře... a to je jeden z nich. Nejde o to, že jsem obdržel "omluvenku", které si velice vážím, ale podstatné je to, že s vedením Igry můžeme osobně mluvit o tom, co může být přínostné...
A u této příležitosti si zde dovolím prezentovat ještě jednu, pro drtivou většinu z nás, veřejně neohlášenou novinku z jejich povedených staveb a tou je nová trafostanice, kterou jsem obdržel. Asi, ji co nejdříve slepím, abych ji zde ukázal v celé své kráse.
Do charakteru mého kolejiště pasuje, ikdyž jsem nepočítal, že bych stavbu trafostanice cíleně hledal - pro mne je skutečně vyvedená. Myslím si, že se M.Ž. trefil do toho, co mám rád a i výtopna najde své důstojné místo a zkrášlí některou z partií, sice si to asi vyžáda trochu přemýšlení a úpravy v kolejišti, ale tomuto se budu rád věnovat... Vše stále není ještě v definitivním stavu a úpravy v kolejových schématech jsou častečně možné. Minulý rok jsem ji obdivoval a říkal si, škoda, že nebyla dříve na světě, počítal bych s ní...
Přílohy
trafostanice.JPG
Naposledy upravil RSC dne stř 02 srp, 2017 5:56 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Trafostanice Igra Model

Příspěvekod RSC » pát 28 črc, 2017 6:00 pm

Takto novinková trafostanice z produkce Igra model vypadá složená. Lze si ji variantně upravit. Našel jsem v balení dva kusy - nevím jestli to takto bude standardní složení. Na mé kolejiště se vejdou pohodlně obě a druhá bude nažloutlá.
Když jsem to viděl na fotce, upravil jsem si ještě hrany nezeshlých barev.
trafostanice2.JPG
trafostanice2.JPG (19.76 KiB) Zobrazeno 6811 krát
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: TT hrátky

Příspěvekod hank61 » pát 28 črc, 2017 7:18 pm

Vskutku pěkná stavbička :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: TT hrátky

Příspěvekod RSC » ned 30 črc, 2017 7:08 am

hank61 píše:Vskutku pěkná stavbička :wink:

Jasně, vejde se na mnoho kolejišť. :wink: Ještě bych doplnil, že nemám definitivně přilepenu střechu, takže mohou být upraveny vstupy "drátů" do trafostanice k modelovému vylepšení stavby...
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Strážní domek a tunel

Příspěvekod RSC » stř 02 srp, 2017 5:54 pm

Nahruho jsem vytvořil terén u strážního domku "Kleny" IgraModel a zářez k tunelu. Strážní domek je sestaven jinak a doplněn, než je stavebnice. Mám takovou snahu, aby na jednotlivých tratích byly podobné stavby. Nakonec jsem se u strážního domku rozhodl jiným způsobem využít spodní část do svahu, než jsem původně myslel a nepočítal s ní. Terén si o to trochu řekl. Domek je také nedodělán, protože jsem potřeboval okolo terén, abych se rozhodl pro konečnou úpravu jeho provedení.
Základní verze umístění je tato.
IMG_4489.JPG

V případě potřeby malé změny jej lze otočit. Původně to mělo být takto, nakonec tuto stranu nepreferuji.
IMG_4490.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: TT hrátky

Příspěvekod cipisekmp » čtv 03 srp, 2017 4:10 pm

Ahoj, ja bych mel pripominku k tomu umisteni toho strazniho domku. Nejak se me nezda, ze by kulna byla otocena k trati a vsecek material zrejme i s uhlim tam museli natahat kolem baraku.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: TT hrátky

Příspěvekod RSC » čtv 03 srp, 2017 6:54 pm

cipisekmp píše:Ahoj, ja bych mel pripominku k tomu umisteni toho strazniho domku. Nejak se me nezda, ze by kulna byla otocena k trati a vsecek material zrejme i s uhlim tam museli natahat kolem baraku.
Cipisekmp.


Není to klasická kůlna, jak by se mohlo zdát. Má to normální dveře a má to i dveře tohoto přístavku do zděné stavby. Má to i okno a další. Z fotky to možná takto vypadá. Mohla by to být kůlna, ale u mne tomu tak není... Nejsem si jist, zda tomu tak bylo i u původní stavby.
A za brejlovcem je schodiště ke trati, které je skryto - z obou stran. Pod "kůlnou" jak to nazýváš, to není stín, ale lze tušit, že tam schodiště je.
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: TT hrátky

Příspěvekod milan ferdián » pát 04 srp, 2017 6:37 am

Strážní domky na modelových kolejištích se mají správně umísťovat u koleje,jak v reálu.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků