TT hrátky

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT hrátky

Příspěvekod cipisekmp » sob 19 pro, 2020 2:25 pm

Zdravim. Urcite zajimave cestovani. Jen drobny dotaz: Jaky tam maji normalni rozchod? Stejny jak u nas? Diky Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: TT hrátky

Příspěvekod RSC » sob 19 pro, 2020 4:45 pm

cipisekmp píše:Zdravim. Urcite zajimave cestovani. Jen drobny dotaz: Jaky tam maji normalni rozchod? Stejny jak u nas? Diky Cipisekmp.

Samozřejmě jako u nás.
U nás se sice najdou tací, kteří říkají, že úzký rozchod je normální, ale to beru s nadhledem jako fandovství... 8)
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Laminátky

Příspěvekod RSC » čtv 24 pro, 2020 3:42 pm

Chtěl jsem jednu laminátku, původně jsem ji chtěl předělávat z čínské makety. Ikdyž byla ohlášena již Piko laminátka, koupil jsem si TechImage S489, protože se mi líbila a přípomínala mi má studenstká léta v Břeclavě. Pak jsem si koupil v akci S499, což zvyšuje plánovaný počet laminátek v H0 u mne.
Porovnáním musím říci, že komplexním provedením je lepší ta pikácká, ale líbí se mi trošku více TechImage. Už aby byla v TT, to bude úplně jiná flotila zástupců této řady, tak makejte soudruzi... 8)
Trošku problém může být, že piko laminátka má tak jemné sběrače, že to na ježdění pod dráty nejspíše s vytaženým smetákem nebude, ale zase není problém si koupit je případně v náhradním dílu.
Stejně tak jsem si myslél, že si vystačím s jednou čsd H0 krysou, no už je v košíku nová 350 v čsd, sice bych bral jiné číslo, nejlíp takové, na které jsem se svezl a tehdy i 160km/h a to bylo něco v úseku, kde bylo tehdy 140 a to bylo nejvíc tehdy na naší síti, pokud si dobře vzpomínám ...
IMG_5640.jpg
IMG_5641.jpg
IMG_5642.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Raketové modelářství

Příspěvekod RSC » pon 28 pro, 2020 6:41 pm

Ježíšek donesl klukovi pod stromeček jiný druh modelářství (raketové), ať je jiná zábava. Raketu jsme za 2 hodiny postavili, většinu času zabralo nastříkání. Podotýkám, vše je samozřejmě certifikované v EU, koupeno v českém modelářském obchodě a postaveno tak jak se má. Samozřejmě použity certifikované motory. Ty s menší dosažitelnou výškou jaksi nedorazily, zato ty nejvýkonnější pro nejvyšší dosažitelnou výšku byly a ve verzi s elektrickým odpalem, aby si to tlačítko i zde mohl zmáčknout sám...
Chtěl jsem vás pobavit bezva videm prvního startu, protože je vtipné tím, jak raketa zmizela v nebi a deset lidí nevěřícně kouká kde je a zejména ty komentáře k tomu... Psané ztrácí pointu okamžiku. Tu už nenajdeme, ta se nevrátí.. Počkejte do jara, spadne... Kde je... Trošku to připomíná scénu z Mrazíka. Pak nastaly slzy kluka, jak přišel o raketu...
Vše dopadlo dobře, neměli jsme žádné zkušenosti s tím, že ta výška je obrovská a značnou chvíli trvá, než se raketa s padáčkem objeví a je na nebi viditelná. Skoro jsem mohl "atakovat" Hanka, byl to parádní let. :lol: Další lety již proběhly očekávaně a víme, že je třeba do nebe chvíli čučet, než se najde, kde je, či až se vynoří z oblaků...
Jenže YouTube video smazalo, protože prý jsou porušeny "zásady bezpečnosti" a mohou smazat celý kanál. Takže raketové modelářství je pro YouTube nebezpečným koníčkem a možná časem bude nebezpečné železniční modelářství, protože je návykové jako droga. :lol: Kdyby si něco neználkové z YouTubu přečetli, tak z hlediska vzdáleností je vše OK, a bylo provedeno jak se má a je naprosto jedno, že pod dozorem dospělého nakonec zmáčkne dítě tlačítko elektrického odpalu...
RAketa2.jpg
Šťastný návrat, po čtvrhodině raketa nalezena...
Raketa4.jpg
Na YouTubu mají asi trauma ze scény populárního seriálu Teorie velkého třesku, kdy raketa od otce stářím vybuchne... (Dil: The Explosion Implosion) Také jsem si dělal legraci, že můžeme takto dopadnout. Podotýkám, že scéna se točila ve studiu. Tak snad mne tady nikdo "kamenovat" nebude...
RAketaT.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: TT hrátky

Příspěvekod Vladimír_B » úte 29 pro, 2020 6:24 am

Zdravím, tak to je pěkná hračka, to by si přálo každé dítě. :D Zkuste to Vaše (teroristické) video nahrát jako soukromé a pak by s tím neměly být problémy, protože se nedá najít vyhledáváním. A "uveřejnit" se dá jen odkazem...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

E70

Příspěvekod RSC » čtv 07 led, 2021 11:40 pm

Kdysi dávno, když těch lokomotiv tolik nebylo, jsem toužil mít i E70. Podařilo se mi ji pak koupit skoro jako novou nejetou (zelenou) i se záručním listem od Herr. Dokonce už ani nevím kde se u mne objevily náhradní nové nápravy na tuto lokomotivu, ale stále je mám.
Pak E70 chvíli měl v nabídce Tillig s nově řešeným pojezdem. Lokomotivy mají vše stejné, až na izolátory na střeše a jimi protáhlý a zamotaný smaltovaný drátek - mám tu šedivou.
Sice nechápu, proč do ní narvali zvláštní nýt upevňující sběrače tak, že kastlička u obou děr byla z tohoto pochybného uchycení naprasklá a nepoužili raději nějaký šroubek nebo nýtování jako kdysi. Takže si říkala o to, že je třeba střechu poopravit, zacelit a přestříknout a dát ji novější sběrače. Když už jsem v tom byl, šel jsem ji digitalizovat a také osvětlit, snad to svícení jde trošku vidět. Ve tmě svítí výrazně. Řešil jsem jak to udělám, nakonec kvůli malému místu u motoru jsem zvolil řešení přilepení ledek přímo na kastli lepidlem, které jde sundat a jejich začernění. Přidal jsem lokomotivě sběr proudu i s dalších náprav (nevím proč měla původně jen dvě) a samozřejmě ji také zasklil okna a dal nová spřáhla. Nepodařilo se mi najít na webu, jak vypadala ve skutečnosti elektrovýzbroj na střeše, všechny obrazky, co se mi podařily najít střechu neukazují. Tak jak to je, to rozhodně nebylo, ale když jsem to nezjistil, zachoval jsem původní, jen vyměnil drátek za mosazný pevnější profil. Takže již chybí někdy dodělat jen bižuterii kolem sběračů a použít šroubky, které je drží, správné délky...
E1.jpg
Vzal jsem si do parády i BR62 JATT, které se rozpadaly kliky (dají se použit tilligácké a nanýtovat to na ně), vylepšil jsem ji sběr proudu, dodal nové nápravy. Hlavně jsem rád, že se nerozpadá kastle a teď hezky opět jezdí...
Po jedné koleji na dvoukolejce mohu ještě jezdit analogově, tak bylo možné ještě projet současně obě. Tiligácká s novým pojezdem po úpravách sběru proudu a s dekodérem zimo jezdí velmi solidně. Herr jde zpět do poličky s několika dobovými netknutými vozy, nic na ní upravovat nechci a zachovám historii.
E2.jpg
Kuehn u těchto osobních vozů nazvládl kvalitu náprav, pěkně šmajdají a vozy se mohou pěkně kymácet. Neměl jsem sílu to reklamovat, tak jsem je opravil - šlo to. Vozy jsou krásné, ale tohle mne vždy nazlobí.
Ježišek mi donesl tyhle modrobílé DB tříosáky (z druhé strany mají vínový nápis, který se mi moc nelíbí), asi ví, že modrobílé vozy se mi hodně líbí. Raději bych v tomto případě pro ten nápis na nich ty zelené, ale tak již to je...
E3.jpg
Osobně asi jako jeden z mála v našich luzích a hájích se těším na novinkovou "starou"eletrickou německou lokomotivu, kterou určitě pořídím. Mrzí mne, že jsem tehdy hned nekoupil tu 95 od Brawy, nečekal jsem konec...
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: TT hrátky

Příspěvekod fíha » pát 08 led, 2021 11:31 am

Pěkné E 70ky.Mám jednu.Chystám se ji upravit do podoby aby se co nejvíce podobala reálu.Nechci ale dělat novostavbu.Takže to bude asi.Model byl udělán podle jednoho z návrhů,ale nikdy realizován.Navíc každá byla víceméně originál.Ani čísla lok.neodpovídají.Jednalo so o jiné lok.EG 501 byla krátce po výrobě přeznačena na EP.A lok. WGL 10203 byla lok. na 6,3kv střídavých.Podle různých pramenů jezdili u nás po zahájení el.provozu.Jestli všechny nevím.Prameny se rúzní.Jisté ale je,že EG 506 (E70 06) u nás zahajovala el. provoz v nákladní dopravě v červenci 1914.
Budované kolejište jsem si od začátku plánoval v e.trakci epocha II jak to u nás jezdilo i s jednou ze stanic.Loko mám E44,E94,E95,E18 na 6 souprav.E70 bych ale provozovat neměl,protože se provozu těchto lok.nedožila.
fíha
 
Příspěvky: 40
Registrován: pát 02 pro, 2011 6:18 pm

Pošťáky

Příspěvekod RSC » pát 05 bře, 2021 1:56 pm

Nějak jsem se pustil do stavění vozidel více, než jsem původně chtěl, ale ty technologie se nám tak zlepšily, že lze mít mnohé v rozumné podobě. Říkal jsem si původně, že budu dělat jen na kolejišti a vozidla budu jen kupovat.
Rozdělal jsem si jich teď více (pár dalších je rozpracovaných), asi to podporuje i tato doba a možná touha něco sestrojit. To nejvíc, co zde mám rozpracované je 275.0, jen mne trošku mrzí, že není nikde ochota mi vyleptat boudu, nechci ji tisknout a sám si to leptat také nechci, raději bych plechovou, asi bude tištěná...
IMG_6819.jpg
Chtěl jsem nějaký současný "pošťák", takže jsem si vybral tuhle klasiku. Modely-mašinek dle mého názoru výborné lepty. Nechají se z těchto stavebnic udělat dobré modely. Jen mne trošku nakrklo, když jsem zjistil, že součástí stavebnice nejsou okna. Prodejci to neuvádějí a já to nevěděl (proč to neberou a neprodávají dohromady - neřeším různá okna v dané době, ale alespoň nějaká), takže jsem stál s Postw a vadilo mi to, že neotestuji jízdu a zda objednám další vozy této délky. Chtěl jsem si vyzkoušet, jak se budou tyto dlouhé chovat, jak jim zvládnu udělat podvozek a zda to bude bezchybně jezdit. Měl jsem kdysi tento vůz zapůjčený od někoho jiného, ale jezdilo mu to špatně a vykolejoval a to já mám položeny koleje velmi slušně. Jezdí mi báječně, omylem jsem dal první jízdu s Beer dalšími 8 vozy tlačením po kolejišti (čekal jsem je, že vyjedou jinde a objevili se na druhé straně kolejiště - měl jsem v podzemí více vlaků, takže jsem pak změnil nechtíc směr) a naprosto v pohodě. Tohle uspokojilo mou představu o bezproblémové použitelnosti, takže hurá do dalších. Stavba mi s těmito stavebnicemi jde rychle, hlavně oceňuji hromady fotek na webu, kde se mrknu, kam co patří a nezdržuju se pátráním, co tím asi tvůrce myslel a kam to patří (nemyslím si, že bych nic nevěděl). Hlavně je třeba si krásně slícovat střechu, dotmelit ji opakovaně, vyhladit, s tímto jsem si vždy vyhrál¨, protože tohle je první, čeho si na cizích modelech všimnu, jak s modelem pracují. Jen mám připomínku k hmotnosti, která je dána odlitkem střechy, mělo by v něm být větší vybrání, aby snížilo hmotnost vozu. Na příštích vozech hmotnost ve střeše ubírám, abych si nevykoledoval někdy možný problém v soupravě v mých dlouhých vlacích (sice se u mne nic neděje, když je na posledním 9-tém místě). Váhal jsem jakou verzi udělám, zda čsd, čd, barvu, popisy... nakonec jsem zvlolil verzi funglovku Česká pošta tmavější modrá. Poučil jsem se, kolik různých popisů a drobných odlišností zde bylo. Takže to neodpovídá žádnému konkrétnímu, ale tak jak se mi to líbilo u tohoto testovacího. Příště budu věrnější a používanější...
H0 lavičky a postavičky a kinder autíčka jsou hry dětí, to tam samozřejmě nepatří... A to jsem hned vozy zaprášil, hledal jsem nárazník a ofukoval. Našel. 8)
S Postw jsem spokojen, byť "černé gumy ke sklům" jsem dal jen do otvíracích dveří a na malá okýnka ne, líbí se mi to tak více a nešel jsem i takový vůz, kde to tak bylo.
IMG_6821.jpg
Stavebnice vozu, za DS 537.0, to byl zase průšvih. Pěkná kastle, ale ten rám a rozsochy... Návod brutální, domyslet si, jak to tam asi dát a podvozek složit, žádná dírka nic, fotky nic, návod směšný. Nechápu proč je tohle tak odbyto, když je určen pro další osoby a ne jen pro majitele, který si s tím poradí, když si to vymyslel, přičemž by to mohl být vůz pro začátečníka a takto bude nešťastný. Než jsem si to tam nějak napájel (na několikrát), užil jsem si sprostých slov.
IMG_6818.jpg
Tento vůz spolu se svíticím Blavovými Baikami (nemusel jsem je nějak zásadně ladit, tedy byl ohlý jeden sběrací kontakt na podvozek a proto vykolejovaly a měly již vložený igelit proti otěru) se mi líbil, tak jsem jej pořídil také. Mám k němu jen jednu výhradu a to, že měl být trošku lépe vyřešen přechod ohybu střehy v boky, asi to chtělo nějakou rýhu, aby se i prostor nad okny krásně při ohybu zformoval. Nevzal jsem si s sebou tehdy na chalupu ohýbačku, takže jsem si to musel srovnat jinak, nechtělo se mi stavbu odložit. Je to sranda, někam jedu přihodím do batůžku dvě stavebnice, pájku, lepidlo, pilníčky na večer a hurá. :lol:
Zajímám se dnes o to, které barvy vydrží nešetrné zacházení na leptech nejvíc a zatím jsem nenašel nic, co bych řekl, tohle je brutálně dobré. Základovku jsem našel, ale barvy ne. Leptů zde mám v pořadí hodně, miluji tu pevnost, takže chtěl bych vyladit ještě povrch.
V pivovaru mi třebaz stojí odlité piváky, ideální k jednomu filmu na složení, jen trošku déle trvá formování obtisků na kastli.
Nějak těch Bai mám již hodně, takže budu kupovat již jen ty osvětlené. :lol: Jasněže zvládám osvětlit, jen již selektuji, nějak se jich sešlo hodně a to jsem v nich nerad jezdil...

Až na fotkách vidím, že jsem jaksi zapomněl vložit mříže do oken, když na mne teď na stole vykoukly, nedal jsem je tam. :lol: Hmm, dodám, bude vůz o kousek hezčí, ale fotky měnit teď již nebudu... A když do něj vlezu, má hezké koncové světla, tak mu osvětlim konce a možná i pošťáka Peta. 8)
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

M275

Příspěvekod RSC » úte 09 bře, 2021 7:49 pm

Obyčejně to takto nemám, že bych se hned pustil do úprav. Zde jsem zkoumal, jak vůz jízdně vylepšit, protože na mých nezapojených srdcovkách to nebylo jízdně ono. Dívám se na to tak, že když jsou nezapojené, má je takto dlouhý vůz projet naprosto neznatelně i tak.
Škoda že vůz jezdí takto rychle, řekl bych určitě dvakrát více, než by musel, takže jsem do něj musel hned strčit dekodér, abych neměl tryskomyš na úrovni BTTB. Chtělo to motor z menšími otáčkami a to jsem ten, který má rád, když to jede trošku rychleji, než má.
Takže jsem se podíval na hnaný podvozek a první, co mne zaujalo, že je hnaná první a druhá náprava a třetí ne. Stejně tak, že třetí náprava nemá sběr proudu.
Takže přidat sběrače rozhodnuto hned. Doporučuji podstatně tenším plíškem, než má MTB, aby to na prostřední nápravě pružilo, jako bez něj.
Následně jsem nebyl dokonale spokojen s klidností jízdy zejména v obloukových výhybkách, takže jsem dal bandážovou nápravu na první místo, což tento detail vyřešilo a navíc vůz v tomto řazení lépe sbírá proud. Neměřil jsem průměry kol zda bandážové a nebandážové jsou stejné, ale logicky lépe prostřední náprava takto klouže po kolejích bez bandáže na tomto místě. Nemám rád bandáž na prvním místě, občas na obloukových vyhybkách to není ono a je třeba srovnat rozchod nápravy.
Osvětlení ve voze mi neprosvítá přes kastli, do interieru přidám ještě jednu svítící diodu za dekodér, aby interiér byl osvětlen lépe, byť první okno je vyplněno zátěží.
Řešil jsem prosvítání čelních světel do předních skel.
Povrchová úprava je super. Neočekával jsem od vozu nějaké nadšení, ale líbí se mi víc, než jsem čekal, škoda jen té závodní rychlosti, ta mé nadšení trochu kazí. Nejsem znalec těchto motorů a nikdy jsem jimi nějak extra nadšen nebyl, obecně platí pro Ganz, na rozdíl o některým mých kamarádů, ale jsem za něj v TT rád. V TT u mne jezdí cokoliv. V H0 si ho naplánuji pořídit.
IMG_6860.jpg
A takto jsem rozšířil sběr proudu na třetí nápravu, přeci jen třínápravový podvozek to jízdně ocení. Víc již z toho nevymačkám. Kdyby byl motor s polivičními otáčkami, vyměnil bych ho.
IMG_6859.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: TT hrátky

Příspěvekod Myšpulín » stř 10 bře, 2021 1:27 pm

Jen takové obecné plácnutí k té rychlosti, neb tento model nemám a pořizovat si ho nebudu. Gützold kdysi do svých modelů dával dvouchodé šneky. Stačilo je vyměnit za klasické a rychlost klesla na polovinu.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Velikost

Příspěvekod RSC » sob 20 bře, 2021 10:25 am

Občas zápasím s velikostmi(měřítkem) staveb. Měřítka občas "neopovídají" a i já to občas netrefím v tom, co si vytvářím. Takže u mne se najdou stavby H0, TT, N a to co je mezi nimi. Občas se snažím dopídit z katalogů a informací, jak to asi bude velké a zda mi to bude vyhovovat. Navíc to, co je dál v pozadí, z hlediska určité "hloubky", mi vyhovuje spíše lehce menší.
Dnes jsem celkem rád, že když něco netrefím, co dělám sám, tak to snadno zmenším a laserem říznu, což je např. případem minidomečku u Troubelic, který se dočkal svého zmenšení, aby lépe zapadl, protože jsem se jej snažil srovnat z model KB model. Původní by vyhovoval spíše H0. Ještěže to nemusím dělat po staru, to by to trvalo podstatně déle.
A když už to zde mám, tak jsem sem dal N stavbu od Faller, která pohodlně uspokojí TT velikost, skoro si myslím, že více než N. Nějaké podobné stavby se na našem území vyskytují. Dá se i přestavět a upravit jinak, když se rozhodnete mít více než jednu stavbu tohoto "typu". Do mé části kolejiště Královehradecka a Liberecka se hodí, druhé část kolejiště jsou prvky z Hané¨, takže provozně hodně blízko u sebe. Kdybych kolejiště měl větší o další část, tak bych tam dal ještě Jižní Čechy, to bych musel zase odstranit stěnu do malé místnosti vedle, kde "bydlí" v regálech mašinky a vagóny, abych to realizoval. Nabídka staveb z této části ČR narůstá a mne občas svrbí prsty... 8)
IMG_6876.jpg
IMG_6877.jpg
IMG_6878.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Nádraží s nebo bez verandy?

Příspěvekod RSC » pát 09 dub, 2021 8:16 pm

... změnil jsem umístění nádražní budovy na jednokolejce. Původně měla být ve středu stanice, nakonec jsem ji umístil výrazně exentricky (asi to již nezměním) a to z důvodu, že bych se mohl rozhodnout zda ji tam dám doplněnou o verandou (zastřešení) nebo ne. A vážně nevím...?
Malinko jsem dotvořil terém, doplnil o vily. Až tam budou stromy, více se schovají a nebudou tak výrazně vidět. Dal jsem stanici i hrany nástupiště a nahruho je dotvořil. Celé proto jak to bude vypadat, zda mám nebo nemám dát nádražní budově verandu. A stále nevím. Polotovary a díly k zastřešení existují. Můžu to udělat i tak, že ji mohu udělat tak, aby bylo ji možné tam mít a nemít. Proto tištěnou dlažbu je možné vyjmou i s případnou verandou a dát tam dlažbu bez verandy. Jen přemýšlím, co by bylo vhodnější... Navíc, když se snažím mít kolejiště lehce univerzální napříč epochami, což popírá jeden ze základních principů tvorby kolejiětě, ale chci prohnat vozidla z více epoch, aby to nepůsobilo moc divně (na jednokolejce určitě budou jen mechanická návěstidla)...
IMG_7067.jpg

Když to tu u mne někdo čte, tak třeba i malá drobnost k užití za čas, probírání se mými výkřiky. :lol: Dávám k dispozici odkazy na tiskové soubory 3D hrany nástupiště. Tímto plastem lze celkem rychle a levně vytvořit to, co lze u mne vidět jak na ostrovních nástupištích v jiných částech mého vlákna (stačí nalepit na vhodnou dřevěnou lištu potřebných parametrů), tak i tvorbu dalších verzích, které jsou i na těchto mých obrázcích. Není to ještě zasypáno štěrkem. Třeba to někoho potěší a jsou celkem odolná na neštrné nehody. Stačí jen říci (pro ty, co to doma nemají a může jim tiskem vyhovět někdo jiný), vytiskněte mi to plastem a hlavně jemně/detailně - pochopí. Na dolním obrázku jsou vidět i nenalepené tisky válející se u nádražní budovy. Snížení a konce lze vzít z druhého souboru archivu. https://uloz.to/tamhle/sIJrKrniiphe
IMG_7068.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 520
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: TT hrátky

Příspěvekod Miloš_P » pát 09 dub, 2021 8:42 pm

Šel bych do verandy 8). To výměnové návěstidlo máš v jiném měřítku :D :D .
Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: TT hrátky

Příspěvekod milan008 » sob 10 dub, 2021 9:51 am

Já bych to nechal bez verandy. Postavil jsem Vrané nad Vltavou a také verandu, ale pak jsem ji oddělal, budova bez viditelných dveří se mi nelíbí.
milan008
 
Příspěvky: 168
Registrován: ned 01 led, 2017 2:06 pm
Bydliště: Olomouc/Skřípov

Re: Nádraží s nebo bez verandy?

Příspěvekod Kavka_ » pon 12 dub, 2021 9:02 am

RSC píše:... změnil jsem umístění nádražní budovy na jednokolejce. Původně měla být ve středu stanice, nakonec jsem ji umístil výrazně exentricky (asi to již nezměním) a to z důvodu, že bych se mohl rozhodnout zda ji tam dám doplněnou o verandou (zastřešení) nebo ne. A vážně nevím...?

Jen poznámku - není ta budova nádraží (Igra Jemnice) posazená obráceně? Zrovna jsem ji stavěl a mám za to, že čelem ke kolejím je třemi dveřmi...
nad36.jpg
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků