TT hrátky

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Modulovka

Příspěvekod RSC » ned 10 črc, 2016 3:25 am

RSC_3351.JPG
RSC_3350.JPG
RSC_3349.JPG
Naposledy upravil RSC dne ned 10 črc, 2016 4:12 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Americké N

Příspěvekod RSC » ned 10 črc, 2016 3:34 am

Tady něco pro N kaře. TTčkáři mají smůlu, MTB toho sem tolik nedodává... :wink:
Přílohy
RSC_3344.JPG
RSC_3339.JPG
RSC_3338.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Americké N

Příspěvekod RSC » ned 10 črc, 2016 3:55 am

RSC_3346.JPG
RSC_3343.JPG
RSC_3337.JPG

A to by dnes z Nashville hrátek stačilo, jdu spát...
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Mosty USA - Kolejiště a realita

Příspěvekod RSC » pát 05 srp, 2016 8:31 am

Nedalo mi to nepřidat sem pro dokreslení lepší pohled na mosty americké modulovky H0...
MostA.jpg

MostB.JPG

Pro srovnání podobná konstrukce v realitě. Tohle městečko mne bavilo, protože mělo ve znaku města tento železniční most, který je delší než je na záběru. Ono tam také nic jiného nebylo, tak co by si tam dali... :D . A polovina lidí v zastupitelstvu měla evidentně podle jména české kořeny. Také mne pobavilo, že tehdy při populaci cca. 3000 osob, kteří žili nejspíše po farmách jej najdeme na mapě USA, ale při stejném rozlišení Evropy tam nenajdeme ani Brno. :lol:
DSC_1943.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: TT hrátky

Příspěvekod milostt » pát 05 srp, 2016 2:21 pm

Když je to N .ko , proč je to v TT hrátkách?
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: TT hrátky

Příspěvekod RSC » pát 05 srp, 2016 10:18 pm

Odpověď je jednoduchá, protože to přeci nebudu dávat někomu jinému do vlákna, když ho to vůbec nemusí zajímat...
A nikdy jsem neřekl, že TT hrátky jsou jen o TT. Nemám nic proti jiným velikostem, sám bych se k této velikosti takto nikdy nevrátil, pokud by se výrazně nezlepšila kvalitou. Sám znám další, kteří mají doma i 4 rozměry. :) Takže hrátky v širší podobě s železnicí... :wink:
Přidám již také nějaké věci z oblasti TT, když něco přibylo... :idea:
Naposledy upravil RSC dne sob 06 srp, 2016 8:41 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Tři generace lokomotivy

Příspěvekod RSC » sob 06 srp, 2016 8:11 am

Neodolal jsem neobjednat si ve výprodeji provedení V200 s plastickým nápisem na bocích, už jsem ji měl jednou objednanou a došla zpráva od Tilligu, že je vyprodaná a výroba ukočena a po půl roce výprodej na ni, nevěřím vlastním očím a zkouším objednávku znovu a ona dorazila. :shock: . Sehrála v tom roli také BTTB nostalgie. Nový model je vyvedený a považuji jej za jednu z klasických lokomotiv zahraničních železničních správ zejména v tomto provedení, co můžu mít doma jen tak. Tak doufám, že TTčkový konzervativci se také občas uvolní, jak to běžně dělají H0káři.. :lol:
Pro malé srovnání obrázek 3 generací stroje, ikdyž ta nejnovější a její provedení úrovní mobilní fotografie splývá.
Přílohy
IMG_0159.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Strážní domky u dvoukolejky

Příspěvekod RSC » sob 06 srp, 2016 8:34 am

Protože jen tahám dráty a na tom nic zajímavého není, tak občas něco viditelného přidám...

Tak jsem si sedl a dodělal strážní domek a když jsem jej dodělal, udělal jsem hned druhý, když už byl onen grif, bylo to hned :D jen jsem jej udělal polozapuštěný, což tato stavebnice přímo neumožňuje, ale prostě mi to tam tak sedělo. Tento model od DS je vyvedený, kdo jej nemá, David Strupp jej prodává za sníženou cenu - já jej kupoval za plné. Mohu jen doporučit, vypadá hezky a lze si jej upravit dle potřeby. Já se také přesné podoby nedržel. Když se díly otočí nemusí mít stěny z cihlového zdiva, pokud se to někomu nelíbí, mohly být hned z výroby na druhé straně třeba žluté místo černé barvy.

Šikulové jsou u mne na prvním místě v kvalitě provedení staveb a přesnosti sestavitelnosti - bez urážek. Ikdyž by také občas mohli přemýšlet jak se bude díl vyřezávat, protože logické to je dávat tak, kde snadno vložíte žiletku, skalpel... a ne na nejkratší možné strany zejména tam kde je vypáleno hromady cihliček, aby jste si je museli hned dolepit. Takže je to trochu pro zlost, aby jste se tam fak nedostali. Třeba budou hoši z igry příště dokonalí i zde. A ty okapy..., nechápu čím to lepit k modelu, jeden z problematických materiálů na lepení a oni z toho udělají okapy :shock: , takže někdy tam dám něco, co tak může být, ale tohle ne, to se vážně nepovedlo. :roll:
IMG_0165.JPG


Zakomponování v trati, ten druhý v pozadí moc vidět není, ale je tam. Alespoň vzdálenost mezi nimi není krátká a vypadá to trošku jak ve skutečnosti... Ještě k nim doladím lépe terén a trošku jim přidám léta.
IMG_0161.JPG
IMG_0160.JPG
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: TT hrátky

Příspěvekod milostt » sob 06 srp, 2016 10:28 am

[quote="RSC"]Odpověď je jednoduchá, protože to přeci nebudu dávat někomu jinému do vlákna, když ho to vůbec nemusí zajímat...
A nikdy jsem neřekl, že TT hrátky jsou jen o TT.

Já taky nemám nic proti jiným velikostem , ale když bude N-kař , tak těžko budu hledat obrázky v TT Hrátkách a je škoda takové pěkné obrázky nevidět.
Proto jsem se ptal Stejně tak H0 nebude pátrat po fotkách v TT
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

USA

Příspěvekod RSC » sob 06 srp, 2016 11:12 am

milostt píše:
Já taky nemám nic proti jiným velikostem , ale když bude N-kař , tak těžko budu hledat obrázky v TT Hrátkách a je škoda takové pěkné obrázky nevidět.
Proto jsem se ptal Stejně tak H0 nebude pátrat po fotkách v TT


Já pročítám tady cokoliv, když mám čas a něco případně hledám, ale je pravdou, že mám raději také vlákna, kde jsou nějaké obrázky.... Nepřišlo mi žádné vlákno jinde suprvhodné z toho kde jsem byl, abych to tam dal. Nahrál bych to i jinde, i jiné obrázky, ale amerika asi není to, co by tady nějak kvetlo. Líbí se mi to jinakostí a podobným nadšením...
Klidně bych si koupil lokomotivu v TT např. současnou klasiku GE Dash 9-44CW jak je na předešlé fotografii na viaduktu, možná i jiné klasické severoamerické lokomotivy třeba ty několikadílné již jen proto, že jsem tam strávil docela hodně času - bohužel tady jen v H0 či N.
Takže to bylo jen pro letní oddych a ukázku těm, co sledují i jiné věci okolo pro zpestření....

SW1200.jpg

Takže takto u mne SW1200 v barvách dnes již neexistující společnosti Southern Pacific, kterou pohltila Union Pacific. Ještě se s touto barevnou mutací lze setkat, jen jsou doplněna přeznačením UP. Takže by na tom bylo jiné číslo místo 2284 v jiných barvách a obyčejně na žlutém podkladu...
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: TT hrátky

Příspěvekod knavi » pon 08 srp, 2016 5:20 am

K těm velikostem měřítek bych jen poznamenal, že pokud je mi známo, tak modelování je ve všech stejné, tedy když pominu zahradníky :roll: , takže kdo se soustředí jen na svoji velikost, tak se podstatně ochuzuje. Já si teď hraju s enkem, tété jsem od začátku neměl v lásce (nic proti nikomu, ale není to ani malé, ani velké, takové nic moc :wink: ) a přesto pečlivě sleduju všechna vlákna i této velikosti - je přece jedno jak velké to je, hlavní je JAK se to dělá, a to je vždycky stejné.
Uživatelský avatar
knavi
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15 pro, 2008 3:24 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: TT hrátky

Příspěvekod RSC » úte 09 srp, 2016 2:02 pm

knavi píše:... tété jsem od začátku neměl v lásce (nic proti nikomu, ale není to ani malé, ani velké, takové nic moc :wink: ) .


To je právě to, co je zajímavé, běžné tovární modely dokáží být dnes "srovnatelné" s H0, výběr našich vozidel se zlepšuje a dá se z toho postavit kolejiště z větším provozem, jen soudruzi měli vyrobit kolejnicové pruty zvlášt a ne používat H0 a dát si s tím větší práci. Přijde mi to podobné jako prodávat 40 let patrové vozy a tvářit se tak, ono se to vlastně stále kupuje.
Občas si říkám, zda jsem neměl zůstat u H0 z důvodu velikosti, zda za nějaké ty roky na to budu dobře vidět a budu schopen věci sám opravovat....
Měl jsem kdysi i NDRácké Nko, s malým kolejištěm, N mne nikdy netáhlo, ale je rozkošné..., zato H0 závidím tu možnost vozového parku, krásné drahé modely parních lokomotiv....

Ne, nemyslím si, že TT je špatná velikost na domácí použití, chtěl bych její větší rozšířenost, ale to se asi nepodaří... Chtěl bych, aby věci byly dotažené do konce, nebyly "šizené"... a to je jak pohádky o mašinkách. :D Proti tomu co bylo kdysi je to super, jak již jsem nejednou řekl, u TT bych nebyl, kdyby to smysl, úroveň a výběr nemělo.
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Úprava zhlaví

Příspěvekod RSC » úte 09 srp, 2016 2:14 pm

Neprezentoval jsem zde poslední zhlaví, protože jsem s nim nebyl úplně spokojen a předpokládal jsem úpravu..., hlavně mi v něm vadil angličák na hlavní koleji v tomto místě a následné uspořádání zhlaví. Ne, že by to nebylo možné... ale pocit dozrál. Takže před snesením, již je vidět namočení lepidla tak, aby jej bylo možné zhlaví částečně rozebrat. Již není... takže jen pro dokumetaci, jak bylo a co se občas přepracuje. Na řadu přijde elektrické a machanické zapojení, které již bylo vyhotoveno...
ZhlaviAngl.JPG

Následují možnosti, co s tím dále...
Naposledy upravil RSC dne úte 09 srp, 2016 2:43 pm, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Úprava zhlaví

Příspěvekod RSC » úte 09 srp, 2016 2:32 pm

Takže se jeví následující 3 varianty úprav, přičemž položena je vyhybka místo agličáku a na druhé koleji dvoukolejky oblouková vyhybka, která je také jasná... a teď kterou veriantu vybrat? 8)

1) klasické provedení
IMG_0183.JPG

2) přidání vyhybky do zhlaví a tím pádem další koleje manipulačního charakteru, což není úplně čisté, ale možné...
IMG_0182.JPG

3) přidání vyhybky do zhlaví otočené druhým směrem a tím pádem přidání další vlečky s přistupem k "polovině" kolejového rozvětvení, což vyhovuje. Kolej by následně pokračovala do posledního krátkého ukončovacího dílu, který protáhne kolejiště o cca. 40 cm, který jsem původně chtěl mít bez kolejí pro snadnější manipulaci a přístup z další strany do kolejiště, ale není to až takový problém, mít tam vlečku např. malé pískovny, betonárny, či jiného určení.
IMG_0181.JPG

Takže co by jste si vybrali a proč? Argumenty by mne zajímaly....

Angličák je asi k mání, kdy o něj měl někdo zájem, byl jen nalepen a zase bez poškození odlepen a neježděn.
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Úprava zhlaví

Příspěvekod michal_n_cz » úte 09 srp, 2016 2:53 pm

No 2) ale vythat ješty ty dvě další vexle a posunot je víc doprava tu 1. levou nahradit pravou - budou delší koleje :-)
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků