"TELGÁRTSKÁ SLUČKA" 2700 x 2100

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: "TELGÁRTSKÁ SLUČKA" 2700 x 2100

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 led, 2016 8:23 am

modeln píše:vopchas do Podbrezky i depo?

Nejen to,jedna kolej vede dokonce do železáren,ale areál bude jen naznačen,protože předávací kolejiště se šturci do jednotlivých provozů už se nevejdou.Kolegové,nechci nic slibovat,no vypadá to že "Telgártská slučka" bude asi skutečná perla v publikaci a u Aleše v pivnici.Po úpravách,například trať vedoucí na zastávku Telgárt penzión,kdy ve 2.variantě se stáčela doprava pod horní trať,tak teď se mírně stáčí doleva dolů.Prostor se zcela uvolnil pro zastávku i ten železniční most nad silnicí bude vypadat přirozeně.Mezi Podbrezovou a Telgártem jsem vložil horský hřeben,kde trať prochází tunelem.Jen bude muset Aleš vysvětlit cestujícím,jak to že přední část vlaku bude před zastávkou a zadní část za stanici Podbrezové :D .
Stanice Podbrezová prošla největší úpravou.Sice ještě má tvar "L",ale nepřipomíná podobu ve 2.variantě.Byly zrušeny obě obloukové výhybky.Zde jsou užitné délky staničních kolejí ve stanici od námezníku k námezníku,jelikož stanice nemá odjezdová návěstidla.
- 4 - neměřeno
- 2 - 1441 mm/846mm
- 1 - 1420 mm
- 3 - 1378 mm
- 5 - 1100 mm
- 7 - 947 mm
- 9,9a,11,11a,11b,13 - neměřeno
Opět po úpravách se uvolnil předstaniční prostor,je jen otázkou zda řeka Hron,skutečně bude široká těch 15,0 cm?Hron poteče okolo stanice,no bude se stáčet doleva ke vstupu místností nebo se stočí za skalnatý ostroh doprava,doprovázejíc trať do Bánské Bystrice?Je škoda,že staniční budovu se skladištěm jsem musel přeložit na opačnou stranu,taktéž i kolejiště než je v reálu.Silnice za řekou je zrušena.Stačí bohatě komunikace vedoucí podél nádraží.
Největším oříškem byla stanice Dobšinská Ľadová Jaskyňa,její umístění,solidní užitná délka dopravní koleje pro čtyřvozový rychlík,tvar oblouku a nějaká ta místa širé tratě před stanici z obou stran.Spirály byly z technických,servisních a přístupo-
vých míst přemístěny ke vchodu místnosti.Zde je pohodlný přístup na čištění kolejí,řešení případných havárií nebo oprav.
Brzo budete mít možnost posoudit,ale přednostní právo má Aleš :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: "TELGÁRTSKÁ SLUČKA" 2700 x 2100

Příspěvekod modeln » úte 12 led, 2016 12:39 pm

No i dvojku si spracoval perfektne,ale prosim posli i tento novy navrh,nech sa nan kuknem,aaaaaa potom sa uz definitivne rozhodnem.Tym co si napisal,si ma neskutocne namlsal,tak "davaj obrazscoky" najskôr na mail.Som dnes doma,tak popremyslam v klude pri vychladenom pivku. :P
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: "TELGÁRTSKÁ SLUČKA" 2700 x 2100

Příspěvekod igino » úte 12 led, 2016 1:52 pm

Výjazd z Telgártskej slučky... :)

slucka.jpg
igino
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: "TELGÁRTSKÁ SLUČKA" 2700 x 2100

Příspěvekod modeln » úte 12 led, 2016 2:41 pm

Igor,to je ten vysek ,co som u teba videl pred par rokmi?Ozaj,ty mas osobaky od Mintrixu,mas i Bds-ku?,posli mi na mail foto,hlavne z boku,chcem prerobit jeden rychlikac od Piko na sluzobak.Moj mail: modeln@azet.sk
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: "TELGÁRTSKÁ SLUČKA" 2700 x 2100

Příspěvekod igino » úte 12 led, 2016 2:49 pm

Tak tak, ide o výsek diorámy. Rýchlikáče od MINITRIXu mám, ale tuším len 1. a 2. triedu bez služobného vozňa.
igino
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 02 led, 2011 3:07 pm

Re: "TELGÁRTSKÁ SLUČKA" 2700 x 2100

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 led, 2016 4:52 pm

modeln píše:No i dvojku si spracoval perfektne,ale prosim posli i tento novy navrh,nech sa nan kuknem,aaaaaa potom sa uz definitivne rozhodnem.Tym co si napisal,si ma neskutocne namlsal,tak "davaj obrazscoky" najskôr na mail.Som dnes doma,tak popremyslam v klude pri vychladenom pivku. :P

Dnes ti nebudu posílat nic.Při čtyřce mám hotový jen komplet spodek.Pivo si klidně dej i za mě :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: "TELGÁRTSKÁ SLUČKA" 2700 x 2100

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 led, 2016 4:54 pm

igino píše:Výjazd z Telgártskej slučky... :)

Hezká fotka,budu ale skromnější s tímto pohledem. :wink:
Přílohy
obrazok_11_-_slucka_sa_uzatvara.jpg
obrazok_11_-_slucka_sa_uzatvara.jpg (69.47 KiB) Zobrazeno 6119 krát
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: "TELGÁRTSKÁ SLUČKA" 2700 x 2100

Příspěvekod modeln » úte 12 led, 2016 5:34 pm

milan ferdián píše:
modeln píše:No i dvojku si spracoval perfektne,ale prosim posli i tento novy navrh,nech sa nan kuknem,aaaaaa potom sa uz definitivne rozhodnem.Tym co si napisal,si ma neskutocne namlsal,tak "davaj obrazscoky" najskôr na mail.Som dnes doma,tak popremyslam v klude pri vychladenom pivku. :P

Dnes ti nebudu posílat nic.Při čtyřce mám hotový jen komplet spodek.Pivo si klidně dej i za mě :wink:

V pohode,uz si davam :lol:
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: "TELGÁRTSKÁ SLUČKA" 2700 x 2100

Příspěvekod milan ferdián » stř 13 led, 2016 12:11 pm

Bohužel jednu podmínku se mi nepodařilo splnit :? a to úhel mezi mostem a zastávkou.V reálu je 60°,já jsem úhloměrem tratě natlačil jen na 51°.Aleš,fakt jsem se snažil :wink: ani bílé,ani červené nepomohlo.A tak pro útěchu jsem si vypůjčil od vlaku.net foto,jak to bude vypadat v pivnici. :D
Jinak dnes by měla být prezentována 4.varianta,ale nejdříve Aleš :wink: .
Přílohy
026452.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: "TELGÁRTSKÁ SLUČKA" 2700 x 2100

Příspěvekod milan ferdián » stř 13 led, 2016 7:24 pm

Tak nestíhám :D .Aleš aspoň už studuje studii,tak též můžete studovat.Snažil jsem se skloubit okolí a převést do modelu.
Můžu Vám říct,že jsem při sklence bílého přes dvě hodiny koukal na výtisk z mapy.cz a hluboce dumal,co s tím.Podbrezo-
vou mám vyřešenou,ale neustále jsem měl v podvědomí Alešovo přání s Telgártem,protože jsem nebyl stále spokojen s výsledky.No a vypadlo toto.Tratě svírají úhel 51°.Délky,jak zastávky,dolního železničního mostu,tak i obloukového via-
duktu jsou v reálu.Ikdyž hlavní silnice nevede v reálu pod chmarošský obloukový viadukt,pokračuje tím směrem.
Stanice D.Ľ.Jaskyňa je dle přání v oblouku s délkou pro zastavení čtyřvozového rychlíku.Napravo,jak mizí trať v tunelu ze stanice D.Ľ.J.,jsou soustředěny všechny spirály v jednom tubuse.Jejich 7+1/2.
Přílohy
Studia V4 DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: "TELGÁRTSKÁ SLUČKA" 2700 x 2100

Příspěvekod modeln » stř 13 led, 2016 10:11 pm

Ahoj,ospravedlnujem sa,ze reagujem az teraz,ale musim chodit i do prace/4 zmeny/,pisal som ti na mail.No napisem i to tu:ak sa ti chce,spracuj aspon vrsok tejto varianty,spodok si uz nejak viem predstavit,a potom sa rozhodnem,tato varianta sa mi paci z toho dovodu,ze tu budu supravy viac na ociach ako v dvojke,a netrap sa uhlami +-fuga nehra rolu,viem ze na tom priestore sa vsetko neda znazornit i ked budem stavat v N-ku.Chcem len aby to bolo priblizne,hlavne sa chcem zamerat na samotny Telgartsky viadukt-beriem ho ako vyzvu,tak skus urobit vrsok a rozhodnem sa/a viac variant uz nekreslit-prikaz/ :lol: :lol: :lol:
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: "TELGÁRTSKÁ SLUČKA" 2700 x 2100

Příspěvekod milan ferdián » čtv 14 led, 2016 7:46 am

modeln píše:hlavne sa chcem zamerat na samotny Telgartsky viadukt-beriem ho ako vyzvu,tak skus urobit vrsok a rozhodnem sa/a viac variant uz nekreslit-prikaz/ :lol: :lol: :lol:

Tak jsi rozhodl,vyhrává 4.varianta,protože ve dvojce svírají tratě úhel jen 15°.A už jsem si představil i ten pohled na ten kout modelového kolejiště."Horehroniec" projíždí od Podbrezove zastávkou Telgárt,mizí v tunelu,přes skryté spirály se dostává na potřebnou výšku a najednou se nám vynoří z tunelu a zahoukáním nás zdraví z telgártského mostu,projíždí obloukem v zářezu,Chmarošský viadukt,vrcholový tunel,prosviští stanici D.Ľ.Jaskyňou a klesá do Margecan.

Nedejte se zmást pohledem na studii,že trasa k zastávce vede opačným směrem.Ani náhodou,tak jak je směr v reálu,tak je i na modelu.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: "TELGÁRTSKÁ SLUČKA" 2700 x 2100

Příspěvekod modeln » čtv 14 led, 2016 7:58 am

Ok.Tak to spracuj do final verzie.Dnes sa tu ukazem este doobeda,a neskor az pred polnocou,budem v praci,
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: "TELGÁRTSKÁ SLUČKA" 2700 x 2100

Příspěvekod milan ferdián » čtv 14 led, 2016 1:07 pm

Beru na vědomí a klidně běž po šichtě spát. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: "TELGÁRTSKÁ SLUČKA" 2700 x 2100

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 15 led, 2016 10:55 am

Myšpulín píše:
milan ferdián píše:Bohužel jednu podmínku se mi nepodařilo splnit :? a to úhel mezi mostem a zastávkou.V reálu je 60°,já jsem úhloměrem tratě natlačil jen na 51°...

Milane, měřil si ten úhel přesně? Je to opravdu 60°? :roll: :D :D :D

Ne, je tam 58° :D :D
Přílohy
telgart.png
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků