Faller car vozy

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod richard0404 » úte 02 úno, 2010 6:43 pm

1. Jirko když auto najede na rolu tak se zastaví okamžitě?

2. Může el .magnet v základní části rola ( šachta otočen )

Pokud ti nebude fungovat ani po otočení magnetu zkus další magnet z další šachty.

Jinak pošli mi foto na email.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Rola

Příspěvekod JirkaK » úte 02 úno, 2010 7:57 pm

To richard 0404: díky za podněty, fotky zkoušek ti na email pošlu nejdříve zítra večer, kdy se dostanu na své PC.
JirkaK
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 19 bře, 2009 10:02 pm

Příspěvekod richard0404 » úte 02 úno, 2010 10:01 pm

"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

rola

Příspěvekod JirkaK » stř 03 úno, 2010 8:13 pm

To richard0404: máš na emailu slíbené snímky a text.
JirkaK
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 19 bře, 2009 10:02 pm

Příspěvekod Peo » čtv 04 úno, 2010 9:46 pm

Moja stavba pokracuje, ale narazil som na zavazny problem...plastove kolesa.Prosim nevie mi niekto poradit kde by sa dali tu na Slovensku zohnat gumove ale nie tak aby som na ne musel cakat pol roka?Alebo poradit nejaky material z coho by sa dali odliat alebo inak vyrobit???Dakujem
Peo
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 08 dub, 2008 6:44 pm
Bydliště: Trenčín

Příspěvekod Ferda » čtv 04 úno, 2010 10:28 pm

Gumy:

1) ostrým nožem upíchnout z měkké gumové hadice => nebudou mít vzorek, ale s tím se dá žít.
2) vyrobit kovovou formu a upéct ze syrové gumy => profi řešení, jen ta forma je dost pracná, ale jestli máš trpělivost, tak výsledek je parádní a další gumy za hubičku.
3) koupit např. u výše zmíněných poláků => jsou k vidění na mém Matesu a dodávají i dvojmontáž na zadní nápravu. Prodávají přední a zadní pár samostatně i s disky. Zboží tak do 14ti dnů po zaplacení.

Druhou možnost asi použiju na kola k traktoru Zetor, jestli neseženu komerční.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Peo » čtv 04 úno, 2010 10:44 pm

Dakujem za rady...skusim to na sustruhu a ak sa budem velmi nudit tak skusim aj tu kovovu formu...stacila by z olova?Tak ma napadlo ze urobim jeden kus zo sadry a odlejem olovenu formu...bude to vhodne?A ak mozem poradit tak na traktor by sa dali pouzit gumy z modelov SIKU http://www.siku.de/en/sikumodelle/1/cla ... n-850.html Robia v mierke 1:87 a vsetky modely maju gumene kolesa. :)
Peo
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 08 dub, 2008 6:44 pm
Bydliště: Trenčín

Příspěvekod richard0404 » čtv 04 úno, 2010 10:48 pm

"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Ferda » čtv 04 úno, 2010 11:03 pm

Teplotu (max 150 st. Celsia) by asi olovo vydrželo, ale mám obavy z pěchování gumy. Tu formu musíš před pečením tou gumou dobře nacpat, jinak ti v tom zůstanou /bubliny, trhliny/ nebo jak to nazvat. Prostě něco jako nedolitý resin. natrháš to na kousky, nacpeš to tam jak do fajfky a pak to musíš zavřít jak kufr před dovolenou. Prostě tam toho dát víc než se tam vejde. Pak se forna stáhne (svěrkou, drátem, šroubem) a dáš to do vyhřáté trouby tak na 5 - 10 minut. U větších věcí (kola na Tatru 815 v měřítku 1:12) jsme pekli i 1/2 hodiny na trochu nižší teplotu (i pod 100 stupňů). Po vychladnutí je z toho docela normální guma, která nelepí, drží tvar a má docela normální životnost.
Když je kvalitní forma, tak výsledek je jako z fabriky.

Na ty SIKU modely se podívám, ale koupit model jen kvůli kolům se mi zdá trochu mimo realitu. Tyhle stroje nejsou ani české ani III epocha :cry: .
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Peo » čtv 04 úno, 2010 11:20 pm

Prave som dopozeral video( http://www.youtube.com/watch?v=BUMZq4Sg ... re=related ) cas 4:18 kde pouzivaju zaujimavu metodu.Do formy na pneu postupne nanasaju vrstvy tekuteho latexu.Nemate s tym niekto skusenosti?
Peo
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 08 dub, 2008 6:44 pm
Bydliště: Trenčín

Příspěvekod Ferda » pát 05 úno, 2010 7:35 am

Vypadá to velmi nadějně.
V SEXshopu jsem byl jen jednou. Po otevření hranic se svým 70tiletým otcem v rámci návštěvy Vídně. Bratr mezitím zasvěceně diskutoval s mámou o módě v blízkém obchoďáku :D . Zdá se, že modelář by se neměl vyhýbat ničemu, co život přináší.
I v sexshopu se dá najít zajímavá inspirace :lol: .

Ta metoda vypadá jednoduše a patrně i docela levně. Přitom výsledek by mohl být velice dobrý.

Proto končím s datlováním tohoto příspěvku a běžím hledat nejbližší sexshop :!: :lol: :lol: :lol:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Peo » pát 05 úno, 2010 8:38 pm

Tak to dufam ze sa vysledok pokusu s tekutym latexom objavi aj tu.Pytal som sa nan v obchodoch ale fakt sa bude dat zohnat asi len sexshope :? Dnes sa mi zbierka rozrastla o http://www.siku.de/de/sikumodelle/1/tanksattelzug.html takze bude co prerabat.Finisujem s formou pre odlievanie voznov Eanos a zajtra sa pustim do formy na kolesa tak drzte palce :lol: :lol: :lol: Este maly detail...pre niekoho kto ovlada nemcinu...neviete z coho robili ti kolesa tu? http://www.wintermayr.de/cms/index.php?id=68 este nieco je o tom aj v clanku z aprila.Dakujem
Peo
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 08 dub, 2008 6:44 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Faller car vozy

Příspěvekod yurax » čtv 15 črc, 2010 2:31 pm

To jsou sama moderni vozidla, ale ze by vyrobili parni sentinel a podobne exemplare II. epochy, to je ani nenapadne :D
yurax
 
Příspěvky: 112
Registrován: úte 02 úno, 2010 8:56 am

Re: Faller car vozy

Příspěvekod Vladimír_B » pát 16 črc, 2010 2:37 pm

yurax: můžeš být první, kdo postaví jezdící sentinel.

Peo: píšou z PU, tedy PolyUretan. Když tak tady: http://translate.google.com/translate?j ... l=de&tl=cs aspoň šílený strojový překlad
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Faller car vozy

Příspěvekod kuTTil » sob 08 pro, 2012 12:04 am

zdravím lidi, trošku to tu oživím, potřeboval bych se zbavit start setu který jsem koupil před 4 roky a pořádně jsem ho nepoužíl, něják nedošlo na ty plány co jsem s tím setem měl.Vím že, to patří do vlákna koupím, prodám ,ale patří to i trochu sem ,kluci z Ostravy viděli co mám za autobus a dokonce předělaný od Radka MENDE,JE TO ZE SETU FORD TRANZIT V HO, KASTLI MÁM TAKY .DOUFÁM ŽE BY SE NĚKOMU HODIL KOMPLET START SET S AUTOBUSEM +MODUL NA BLINKRY v TT,je tam všechno komplet akorát je potřeba nová baterie ,protože za tu dobu co mi to jenom leželo tak, tá baterie Ztratila nějak kapacitu a hned ze začátku ,jak jsem neměl Zkušenosti tak, jsem zničil jedno kolečko ,jsou to minimální vady a kdo se tomu věnuje ,tak ví kde ho sehnat, nevím jakou to má dneska hodnotu ale vyšlo mně to na asi 2500 kč,takže pokud bude mít někdo zájem, tak dodám fotky a domluvíme se přes SZ JINAK JE O MNĚ nějaká debata na straně 8. NICK Lukáš Himmer KLIDNĚ TO VYMĚNÍM ZA NĚJAKOU LOKO TŘEBA V 100 tiling start kuttil
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků