Malá kolejiště v měřítku H0

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Malá kolejiště v měřítku H0

Příspěvekod hopeter » pát 18 pro, 2015 1:42 pm

Já taky ujíždím na malinká kolejiště... :wink: Zkusil jsem jedno a dám se do dalšího... Mám spoustu odřezků překližky z koncového se smyčkou , takže materiál na kostru je připravený. Nějaké zbytky kolejí se taky najdou. Zatím sleduji milanovo kouzlení a střádám nápady. Tohle poslední pro H0 mám chuť zkusit v TT.
Nejkrásnější na těch mikro je ,že když mě omrzí jeden námět hodím ho ke stropu ( nebo kamkoliv jinam ) a vezmu jiné. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Malá kolejiště v měřítku H0

Příspěvekod Rocky_MK » pát 18 pro, 2015 1:45 pm

Kolik těch kolejišť chceš ještě stavět? :D Než dělat X samostatných, raději bych udělal jedno segmentové.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Malá kolejiště v měřítku H0

Příspěvekod milan ferdián » pát 18 pro, 2015 3:48 pm

Rocky_MK píše:Já bych měl připomínku - co takhle koncipovat budoucí kolejiště do takového tvaru, aby byl přístupný dobře i ze dvou stran, například? Tj. max. hloubka 90-100 cm, pro TT a N ještě méně. Raději bych přidal na délce a ubral na šířce, než naopak.

Toto řešení se u vás modelářů neujalo.Dost se nelíbilo nutnost dvojmužné obsazení stanic.Příklad kolejiště "VINOHRADY".

hopeter píše:Nejkrásnější na těch mikro je ,že když mě omrzí jeden námět hodím ho ke stropu ( nebo kamkoliv jinam ) a vezmu jiné. :wink:

Tak to se uhážeš :D .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Malá kolejiště v měřítku H0

Příspěvekod Rocky_MK » pát 18 pro, 2015 4:07 pm

milan ferdián píše:
Rocky_MK píše:Já bych měl připomínku - co takhle koncipovat budoucí kolejiště do takového tvaru, aby byl přístupný dobře i ze dvou stran, například? Tj. max. hloubka 90-100 cm, pro TT a N ještě méně. Raději bych přidal na délce a ubral na šířce, než naopak.

Toto řešení se u vás modelářů neujalo.Dost se nelíbilo nutnost dvojmužné obsazení stanic.Příklad kolejiště "VINOHRADY".
Vůbec nerozumím - jak, dvojmužné? Jako že to musí ovládat 2 chlapi? :D To mi nedává smysl. A Vinohrady nemůžu nikde nalézt. Knihy nemám.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Malá kolejiště v měřítku H0

Příspěvekod milan ferdián » pát 18 pro, 2015 4:27 pm

Rocky_MK píše:Vůbec nerozumím - jak, dvojmužné? Jako že to musí ovládat 2 chlapi? :D To mi nedává smysl. A Vinohrady nemůžu nikde nalézt. Knihy nemám.

Ano dva lidé musí kolejiště obsluhovat a kolejiště "VINOHRADY" jsou ve II.díle.A dále,v případě,že se nabízí tato možnost,
tak ta se využívá jinak.Za další,drtivá většina modelářů má přístup ke svým kolejištím jen zepředu,maximálně volný jeden bok(levý/pravý),málokdo už ze tří stran a úplně nakonec,ti co mají přístup buď z obou delších stran nebo ze všech stran,tak těch jak šafránu. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Malá kolejiště v měřítku H0

Příspěvekod Rocky_MK » pát 18 pro, 2015 4:42 pm

milan ferdián píše:Za další,drtivá většina modelářů má přístup ke svým kolejištím jen zepředu,maximálně volný jeden bok(levý/pravý),málokdo už ze tří stran a úplně nakonec,ti co mají přístup buď z obou delších stran nebo ze všech stran,tak těch jak šafránu. :wink:

...a proto jsem právě navrhoval tu snížit hloubku.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Malá kolejiště v měřítku H0

Příspěvekod milan ferdián » pát 18 pro, 2015 4:48 pm

Rocky_MK píše:...a proto jsem právě navrhoval tu snížit hloubku.

Hloubka je daná minimálním poloměrem oblouku,kraji,počtu kolejí ve stanici,jestli se jedná o stacionární kolejiště.Jak to myslíš?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Malá kolejiště v měřítku H0

Příspěvekod Rocky_MK » pát 18 pro, 2015 5:13 pm

Já vím :) celý smysl toho, že jsem navrhoval snížení hloubky kolejišť, je právě přístup. Prostě např. místo 130x130 cm bych se (samozřejmě pokud to jde při zachování tématu a z hlediska poloměrů) snažil dostat to třeba na 160x100, 170x90 apod.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Malá kolejiště v měřítku H0

Příspěvekod milan ferdián » pát 18 pro, 2015 5:20 pm

Rocky_MK píše:Já vím :) celý smysl toho, že jsem navrhoval snížení hloubky kolejišť, je právě přístup. Prostě např. místo 130x130 cm bych se (samozřejmě pokud to jde při zachování tématu a z hlediska poloměrů) snažil dostat to třeba na 160x100, 170x90 apod.

U H0 už nemyslitené,ještě by snesla těch 100,0 :shock: .Snad jedině u TT kde jsou příznivé poloměry,ale TT-ečkaři těch malých už mají ze všech nejvíc :) .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Malá kolejiště v měřítku H0

Příspěvekod hopeter » pát 18 pro, 2015 5:34 pm

Kolik kolejišť ještě postavím nevím... :D Moduly mě nelákají. Segmentové kolejiště jsem taky uvažoval ale umožněné místo mě na to nestačí. Zatím se mě nejvíc líbí přenosné kolejiště. Bez velkého stěhování ho vezmu a odložím když potřebuju místo na něco jiného. A hlavně pohodlíčko při stavbě a opravách. No a přístup kamkoliv ze všech stran. Rozhodně si neumím představit ,že bych zastavěl celou místnost kolejištěm i kdybych tu možnost měl. Teď třeba když si chci pojezdit sundám rozestavěné kolejiště ze stolu a položím tam to druhé pojízdné a naopak. Nejhorší je spěchat se stavbou abych už jezdil ... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Malá kolejiště v měřítku H0

Příspěvekod milan ferdián » pát 18 pro, 2015 6:47 pm

Během hloubání nad vašimi příspěvky,mě v mysli napadl a uzrál další plánek kolejiště,samozřejmě pro H0,na plochu s rozměry 1500 x 1300.Tak až pánové dokreslím dětské kolejiště Chrpov,tak přijde hned na paškál.Kolega modeln se mi zatím někde ztratil,tak využiji tuto pauzu :D .Asi má už předvánoční honičku :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Malá kolejiště v měřítku H0

Příspěvekod modeln » sob 19 pro, 2015 10:19 am

milan ferdián píše:Během hloubání nad vašimi příspěvky,mě v mysli napadl a uzrál další plánek kolejiště,samozřejmě pro H0,na plochu s rozměry 1500 x 1300.Tak až pánové dokreslím dětské kolejiště Chrpov,tak přijde hned na paškál.Kolega modeln se mi zatím někde ztratil,tak využiji tuto pauzu :D .Asi má už předvánoční honičku :wink: .

Milan,nestratil som sa,len mam viac starosti s predajom veci,a v pondelok ti posielam inspiraciu na pokracovanie planovania môjho kolajiska :wink: -ty vies o com hovorim,inak kludne pokracuj,ako som napisal,v pondelok ti pride inspiracia :lol:
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: Malá kolejiště v měřítku H0

Příspěvekod workous » sob 19 pro, 2015 2:45 pm

Milane tato souprava by mohla vyrazit na Zaháj - velikostně ideál :) už mi to vrtá v hlavě :)
Přílohy
Trix moto.jpg
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Malá kolejiště v měřítku H0

Příspěvekod milan ferdián » sob 19 pro, 2015 6:35 pm

workous píše:Milane tato souprava by mohla vyrazit na Zaháj - velikostně ideál :) už mi to vrtá v hlavě :)

Ta by se do Zaháje v pohodě vešla,jenom aby kolegové z Německa nepodali diplomatickou nótu :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Malá kolejiště v měřítku H0

Příspěvekod workous » sob 19 pro, 2015 6:57 pm

v záloze mám rozdělaného Hurvínka a když tak na ně pošlu Míru nebo Barbuchu ty jsou s nima jedna kolej :D :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: mako65 a 24 návštevníků