TT 1 x 1 metr

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT 1 x 1 metr

Příspěvekod hopeter » úte 21 úno, 2017 3:19 pm

Jeden můj známý to má udělané taky z nahrávky skutečné lokomotivy. Ovládá to ručně dvěma tlačítky. Jedno tlačítko spouští zvuk dieselu a druhé tlačítko spouští páru. Tím jak to má nahrané z jednoho místa to hezky navozuje příjezd , projetí a odjezd vlaku pryč... Pro potěšení a zpestření to docela vyhovuje. Dávat další cenu lokomotivy za její ozvučení mě taky připadá jako přepych. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT 1 x 1 metr

Příspěvekod MiG » úte 21 úno, 2017 3:21 pm

Kvůli vzdálenostem a dynamice zvuku.
Budete si podle mého muset celkem dost vyhrát s úpravou vzorku zvuku (změna hlasitosti v průběhu nahrávky) a najít správnou rychlost, při které ten průjezd modelu bude vypadat trochu přirozeně.
Například, když se loko "schová" do tunelu, měla by silně poklesnout intenzita zvuku motoru, ale vagony ešče lomozijó... (a dělaj dumdaj dumdaj dumdaj ...)
Podobně i výjezd z tunelu.
Budete muset pro nahrávky k tunelu. :-)
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: TT 1 x 1 metr

Příspěvekod boy.rough » úte 21 úno, 2017 3:33 pm

Jo, tak teď už chápu, ale nemyslím si, že bych to měl hrotit až do takových detailů. Je to jenom hračka :) , kde utrácím něco "málo" peněz a spoustu času :mrgreen: .
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: TT 1 x 1 metr

Příspěvekod Sandy » úte 21 úno, 2017 4:22 pm

Před nějakými deseti lety jsem měl zapůjčen nejlevnější zvukový modul v EU!
Byl to polský přívěšek na klíče v podobě parní lokomotivy v ceně asi 20.- Kč. Když se kleplo na komín, tak to vydávalo po dobu asi 20 vteřin celkem věrný zvuk rozjíždějící se parní lokomotivy. Při předvádění to mělo poměrně velký úspěch. Pár zástupkyň něžného pohlaví se následně přiznalo k lehké inkontinenci.... :oops: :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: TT 1 x 1 metr

Příspěvekod fulda » úte 21 úno, 2017 7:16 pm

A nestojí za úvahu použít analogový zvukáč určený pro vláčky??
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: TT 1 x 1 metr

Příspěvekod boy.rough » úte 21 úno, 2017 8:01 pm

Teď jsem skončil s dnešním modelováním a ježděním (dívám se na fotbal :D ). Měřil jsem čas potřebný k ozvučení a zjistil jsem, že zvukový modul od Conrada mi nestačí. Potřeboval bych minimálně 30 sekund. Zvučit lokomotivy nechci, stačí mi ozvučit kolejiště. Ale nechám to ještě chvíli u ledu.
O.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: TT 1 x 1 metr

Příspěvekod fulda » čtv 23 úno, 2017 10:11 am

Hele, narazil jsem na TOHLE. Je to sice z Géčka, ale to asi moc neva. Každopádně se to snaží reagovat na rychlost a dá se to nacpat do lokomotivy.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: TT 1 x 1 metr

Příspěvekod boy.rough » čtv 23 úno, 2017 3:50 pm

fulda píše:Hele, narazil jsem na TOHLE. Je to sice z Géčka, ale to asi moc neva. Každopádně se to snaží reagovat na rychlost a dá se to nacpat do lokomotivy.


Do lokomotivy nechci nic cpát, protože bych určitě napáchal veliké škody. Díky za tip, ale nechám to být tak jak to je.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: TT 1 x 1 metr

Příspěvekod boy.rough » pon 12 čer, 2017 2:12 pm

Ahoj,
tak pomaloučku, po lehoučku opatrně našlapuji okolo zeleně a trávy.
Pokrok??? No, nevím, nevím.
O.
Naposledy upravil boy.rough dne úte 08 úno, 2022 8:59 pm, celkově upraveno 1
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: TT 1 x 1 metr

Příspěvekod boy.rough » pát 23 čer, 2017 4:10 pm

Ahoj všem.
Mám otázku spíše na historiky :D . Jak vypadaly železniční přejezdy v 80- tých letech minulého století? Bývala u přejezdu vždy nějaká budka s elektrikou?
Olda.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: TT 1 x 1 metr

Příspěvekod hank » pát 23 čer, 2017 7:44 pm

boy.rough píše:Ahoj všem.
Mám otázku spíše na historiky :D . Jak vypadaly železniční přejezdy v 80- tých letech minulého století? Bývala u přejezdu vždy nějaká budka s elektrikou?
Olda.


Který typ přejezdů? Světelné se závorami, světelné bez závor, mechanické ovládané místně, mechanické ovládané dálkově...?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: TT 1 x 1 metr

Příspěvekod boy.rough » pát 23 čer, 2017 8:14 pm

Eh, zapomněl jsem upřesnit :oops: . Jedná se mi o světelný přejezd bez závor.
Na mém kolejišti je to toto místo
Naposledy upravil boy.rough dne úte 08 úno, 2022 9:00 pm, celkově upraveno 1
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: TT 1 x 1 metr

Příspěvekod hank » sob 24 čer, 2017 4:51 am

Jestli to není ovládáno/napájeno z přilehlé stanice nebo jiného (obvykle trvale obsazeného) služebního stanoviště připojeného k elektrické síti a zabezpečovacímu zařízení, tak by tam ta "budka" měla být. Ale jak přesně vypadala v 80. letech, to bych raději nechal odborníkům.

Edit: Trochu jsem se poučil. Jmenuje se to reléová skříň nebo reléový domek (podle toho, jak to je velké a co v tom všechno je) a pokud má paměť sahá až tak daleko, tak tehdy se používal např. tento typ (viz obr. 4 v odkazu):
http://kds.vsb.cz/ord/prejezdy-cetnost.htm#o4

Rozměrové náčrtky dnešních typů jsou třeba tady:
https://publi.cz/books/147/13.html
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: TT 1 x 1 metr

Příspěvekod boy.rough » sob 24 čer, 2017 6:10 am

Hanku, děkuji.
Je úžasné kolik toho víš.
A mám ještě další otázku :oops: . Telegrafní sloupy (pokud tedy byly okolo tratě) byly umístěny uvnitř oblouku, nebo venku z oblouku?
O.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: TT 1 x 1 metr

Příspěvekod hank » sob 24 čer, 2017 8:10 am

boy.rough píše:Telegrafní sloupy (pokud tedy byly okolo tratě) byly umístěny uvnitř oblouku, nebo venku z oblouku?


Tak i tak, záleželo na terénní situaci.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: DDDominik a 2 návštevníků