Nové kolejiště H0/TT

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Nové kolejiště H0/TT

Příspěvekod Radek Strnad » úte 03 lis, 2015 7:48 am

Takto bych to SN tedy neřešil. K čemu je možnost dostat se z každé koleje na každou, když SN slouží primárně jen pro odstavení vlaků a ty pokud budeš mít pravostranný provoz, tak vlastně to, co po pravé koleji do SN vjede, z ní také vpravo vyjede. Snad jedině pokud bys už dopředu předpokládal jízdu po nesprávné koleji. Je tam hromada drahých výhybek, které ani nakonec nevyužiješ a jen si za své peníze vytváříš zdroj možných problémů(vykolejení vlaku, zastavení hnacího vozidla).Začal bych, být tebou, smyčkou na obou koncích, abys mohl soupravy otočit. Tím, že budeš mít smyčky dvě, budou ti stačit třeba na každé straně tři odstavné koleje. Pokud budeš mít vratnou soupravu(loko nebo motoráky na obou stranách),nepotřebuješ ji honit celou smyčkou, ale stačí kusá kolej. Zaústěním kolejí hned za výhybkou do tunelu, když hned nenásleduje SN je okrádání se o prostor, kde můžeš ještě pozorovat jedoucí vlak. Takto je vlastně i zbytečné tam mít dvojkolejku, když je kromě stanice celá ukrytá. Já být tebou, tak bych si prošel témata zde na DF a pročetl dostupnou literaturu a pak bych teprve řešil kolejový plán. Máš teď plnou hlavu hromady informací a je potřeba, aby se to usadilo a pak to vše půjde podstatně lépe. 8)
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Nové kolejiště H0/TT

Příspěvekod milan ferdián » úte 03 lis, 2015 8:00 am

Já jen doplním Radka,na levé straně vkládaš výhybky EW1 a na pravé EW2.Je třeba soustředit buď na jeden typ výhybek a jen v případě nouze použít EW1.Dále jde vidět že nemáš omakanou geometrii kolejiva,viz.ty oblouky napravo.Ta kolejová spojka uprostřed,no dejme tomu,že by byly zcela náhodou obsazeny všechny koleje,tak ten vlak musí jen projet,né zastavit.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nové kolejiště H0/TT

Příspěvekod Makate » úte 03 lis, 2015 8:11 am

Skoro máš pravdu,ale 12 až 15 vozový Mezinárodní rychlík si tam opravdu nedovedu představit a EM 488.0 jako třívozovou jednotku taky ne,určitě ne za doby Soudruha!!!To jezdily většinou pětivozové,poslední Mohykánové u nás v Holomoco denes jezdí jako čtyřvozové jednotky.
Max.nějakej regional rychlík,bud nějakej motorák M 286.0,296.0 nebo T 748.1,748.3 a pár Baiek s hytlákem víc ani prd.
Jo a ještě ten ukrutnej oblouk za mostem!
Majkl
Makate
 
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07 zář, 2015 6:51 am

Re: Nové kolejiště H0/TT

Příspěvekod milan ferdián » úte 03 lis, 2015 8:22 am

A další věc stanice Česká Lípa mi nepřipadá dost mezinárodně :wink: .Zde bych se už soustředil tedy na samotnou stanici,
protože ve starém původním kabátě je velmi zajímavá.Za prvé se zde potkávají dvě souběžné tratě.jedna nám pokračovala do Benešova nad Ploučnici a trochu dál z tratě na Jedlovou odbočovala lokálka do Kamenického Šenova.Dále je tu vyhlášené lokomotivní depo.Trať směrem na Litoměřice nadjíždí trať do Bakova.Staniční budova tvoří ostrov mezi kolejišti.Už jen toto téma zpracovat by stálo za to,když tak máš rád to šibování.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nové kolejiště H0/TT

Příspěvekod milan ferdián » úte 03 lis, 2015 8:33 am

Jestli dovolíš,použijí tvůj rám na námět do publikace,tak jak rám kolejiště od pietra. :wink: S tou Českou Lípou jsi mi nasadil brouka do hlavy :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nové kolejiště H0/TT

Příspěvekod Makate » úte 03 lis, 2015 8:35 am

To by bylo opravdu famozní ztvárnit Českou Lípu v originále jak na kolejišti tak na modulech,na kolejišti si to nedokážu představit,v modulu by to bylo reálnější ale i tak ta délka?
Chtěli jsme s klukama dělat na modulech Žst.Postřelmov(před rekonstrukcí,protože to máme z Mohelnice kousek) ale vyšlo nám to na nějakých 6 metrů a to je obyč.lokálková stanice,tak jsme se na to vyprdli.
Chtěli bychm zamakat na Žst.Petrov nad Desnou,abychm měli na moduly odbočnou stanici.
Takže si dokážu představit,kolik by měřila na délku taková Česká Lípa!
Majkl
Makate
 
Příspěvky: 89
Registrován: pon 07 zář, 2015 6:51 am

Re: Nové kolejiště H0/TT

Příspěvekod milan ferdián » úte 03 lis, 2015 8:53 am

Makate píše:Chtěli bychm zamakat na Žst.Petrov nad Desnou,abychm měli na moduly odbočnou stanici.

Hm,až na to že podklady jsou nedostupné,protože patří soukromému dopravci :( .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nové kolejiště H0/TT

Příspěvekod hank » úte 03 lis, 2015 9:02 am

Petrov nad Desnou - podklady: Archiv ČD Červenka, kartóny 33/1, 47/1,2. Mám se tam podívat? Akorát že nevím, kdy se tam příště dostanu.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nové kolejiště H0/TT

Příspěvekod milan ferdián » úte 03 lis, 2015 9:07 am

hank píše:Petrov nad Desnou - podklady: Archiv ČD Červenka, kartóny 33/1, 47/1,2. Mám se tam podívat? Akorát že nevím, kdy se tam příště dostanu.

Já bych ti byl vděčen a klidně přiber i drážní stavby,protože staniční budova je sama o sobě zajímavá.Až jak ti to vyjde,počkalo to do teď,tak to ještě chvíli počká a předem velký dík :wink: .

P.S.A kdyby jsi měl i chvilku v Července,takový Sobotín :D ,taky by se šikl.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nové kolejiště H0/TT

Příspěvekod Střelec » úte 03 lis, 2015 1:15 pm

Chtěli jste Českou Lípu, tak tu máte stav prezentovanej přímo na nádraží cca před třema lety...
Přílohy
nádraží Lípa - schéma.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Nové kolejiště H0/TT

Příspěvekod Jebediah » úte 03 lis, 2015 8:54 pm

Ty brďo pánové, teď jste mě totálně dostali. Udělat Českou Lípu v kolejišti chci celou dobu (dle prostorových možností) včetně depa (v lípě je první vyrobený brejlovec v ČSFR). Depo mám nafocené a proběhnuté, lítal jsem tam jako capart. Pokud by Milan Ferdián udělal přímo plánek kolejiště na mém rámu. Budu jedině rád a strašně mi to moc pomůže. Samo, že souhlas je udělen! Tímto by se mi splnil sen z mládí.. co z mládí, z dětství !! Miluji tento kraj, přilehlé železnice (Kryštofovo Údolí - po téhle trati s párou ve předu jezdili moji rodiče do Liberce do školy) a celkově prostě. Mám rád historii. Ale také jste mě tak dostali, že vůbec nevím co dělat. Začít od znova? Počkat na plánek od pana Milana? Až bude publikace k prodeji? Jinak pokud chcete, zde máte schéma ČL hlavního nádraží co jsem sehnal na netu:
Kód: Vybrat vše
http://uloz.to/xJMNQ7oZ/ceska-lipa-xls

Pokud tím porušuji pravidla smažte to prosím. Dal bych sem i stránku, kde jsem to našel, ale nevím zda je to možné. Toto schéma jsem nedělal já.
Jebediah
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned 25 říj, 2015 9:43 pm

Re: Nové kolejiště H0/TT

Příspěvekod milan ferdián » stř 04 lis, 2015 7:28 am

Musím opětovně upozornit,že mě se jedná o původní Českou Lípu hl.n.,tj.bez výhybny Žíznikov,kdy koleje za budovou pokračovaly přes stanici Česká Lípa - město do Zákup.Tuto verzi mám v hlavě.Samozřejmě musím jít do TT-ečka,ikdyž určitě někteří podotknou,že by pro realizaci ani Z-etko nepostačovalo.Samozřejmě určitá redukce délek staničních kolejí pro domácí účely bude,jde o to zachovat tu hlavní kolejovou figuru.Ještě jedna záležitost,původní rámy budu potřebovat jen část,budu muset dotvořit i nové.

edit:Doufám že je rámy nemáš už hotové?A zcela vážně,jestli o realizaci uvažuješ napiš mi přes SZ,protože se budeme muset nějak i domluvit. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nové kolejiště H0/TT

Příspěvekod hank » stř 04 lis, 2015 5:59 pm

Měl bych tu taky něco k té České Lípě...

cl_jizni_zhlavi_mensi.jpg


uzel_cl_mensi.jpeg


Je to z knihy Zdeňka Šindlauera Severočeská transverzálka a tak zájemce o podrobnější info odkazuji přímo na něj, Spojení se dá dohledat na k-reportu i želpage, kam autor občas chodí.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Nové kolejiště H0/TT

Příspěvekod milan ferdián » stř 04 lis, 2015 6:20 pm

No to se pěkně zapotím.Díky Hanku.Všimli jste si,že obě kolejiště jsou propojeny jedinou kolejovou spojkou :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nové kolejiště H0/TT

Příspěvekod Jebediah » stř 04 lis, 2015 7:14 pm

Milane máme stejnou ideu. Zase to napíšu. Pamatuji si, jak lokomotivy jezdili do stanice ČL město. Teď od mlékáren tam vede cyklostezka do Dobranova (na traťovém základu). Budu jedině rád, pokud se nám to povede dát dohromady a zrealizovat. A ano, myslím to s tou stavbou vážně. Rámy nemám. Teprve se chystám dokončit 3D model prvního segmentu. Neboť díky SN to musím předělat. Takže počkám na Vás jak se domluvíme.
Jebediah
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned 25 říj, 2015 9:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků