Domácí kolejiště TT

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

TT Koncová stanice pro rychlík

Příspěvekod pietr » sob 11 lis, 2017 9:30 pm

Zdravím chtěl bych ukázat nový návrh inspirovaným od Milana žst.Židenice hl.n.
Obrázek

Všechny obrázky atd. http://www.rajce.net/a14653446

Moc se mi návrh líbí provozně. Mám takovou vizi, že bych ty dvě smyčky s automatizoval, takže by se střídali tři soupravy (nákladní vlaky) pořád dokola. A po druhé trati bych mohl jezdit s osobáky, rychlíky a kochat se jak se míjí vlaky na falešné dvojkolejce :)
Co si o tom myslíte? Má toto kolejiště hlavu a patu?

Původně jsem měl v plánu stavět tento návrh :?
http://www.rajce.net/f1233583050
Ty skryté stanice už mám postaveny teď se stačí konečně rozhodnout co budu dále stavět :D
TT epocha IV.
pietr
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 20 říj, 2015 8:26 am
Bydliště: Znojmo

Re: TT Koncová stanice pro rychlík

Příspěvekod Rocky_MK » sob 11 lis, 2017 9:52 pm

pietr píše:Co si o tom myslíte? Má toto kolejiště hlavu a patu?

Jako hračkové jo, jezdit sem tam. Ale jinak je taková smyčka těžký nesmysl...
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Domácí kolejiště TT

Příspěvekod hopeter » ned 12 lis, 2017 8:38 am

Vrátil bych se na stranu 3 a 1/2 čtvrté ... Milan a Lablt ti předložili myslím hezké návrhy.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Domácí kolejiště TT

Příspěvekod sukovf » ned 12 lis, 2017 12:16 pm

Z nějakého důvodu jsem v tom poznal Židenice dříve, než jsem si přečetl popisek nad obrázkem :D. Ta velká smyčka v tomto případě opravdu nemá žádný smysl. Všimni si v původním návrhu, že ta jednokolejná spojka propojuje dvě oddělené tratě, ale ty jen spojuješ jednu a tu samou kolej samu se sebou. V původním návrhu ta spojka možná také nedává smysl, nicméně byla to jediná možnost, jak na kolejiště dostat alespoň nějaký nákladní provoz, který jinak v koncovém osobním nádraží nemá co dělat.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Koncová stanice pro rychlík

Příspěvekod pietr » ned 12 lis, 2017 3:50 pm

K původním návrhům se vracet nebudu, protože ty plány byly uzpůsobeny že byl přístup z obou stran. Teď po rekonstrukci obýváku je přístup jen z jedné strany.
Proto jsem překopával návrh na jednu koncovou stanici kvůli lepšímu přístupu. Odbočka Emín http://www.rajce.net/a13394193

Abych se vrátil původnímu návrhu. Ta viditelná smyčka je obrovský nesmysl jak spousta jiných věcí na kolejištích o menších rozměrech. Ale jak bylo psáno je tam kvůli nákladnímu provozu. A s tou automatizací jízdy ze smyčky do smyčky je jeden příklad provozu, ale ta smyčka je tam právě od toho aby se nákladní vlak mohl dostat z jedné trati na druhou.
Od začátku se mi námět žst.Židenice hl.n. moc líbil. Že Milan do takového prostoru vměstnal takový typ kolejiště.

Obrázek
TT epocha IV.
pietr
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 20 říj, 2015 8:26 am
Bydliště: Znojmo

Re: Domácí kolejiště TT

Příspěvekod sukovf » ned 12 lis, 2017 4:15 pm

Teď už tomu rozumím - není to dvojkolejná trať, co vchází do nádraží, ale dvě jednokolejné tratě :). Přesto však ona smyčka působí tak nějak nepatřičně. Snad kdyby po mostě přecházela nad tratěmi a ke druhé se připojovala z druhé strany...
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Re: Domácí kolejiště TT

Příspěvekod pietr » ned 12 lis, 2017 4:23 pm

To jsem odpočátku taky chtěl, ale nepovedlo se mi to tam nacpat. Hned by to vypadalo přece líp. Tak jsem aspoň takhle improvizoval :roll:
TT epocha IV.
pietr
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 20 říj, 2015 8:26 am
Bydliště: Znojmo

Re: Domácí kolejiště TT

Příspěvekod jirmicz » pon 13 lis, 2017 7:32 am

Rozumín tomu jak to myslíš, ale jestli chceš jezdit s náklady ze smyčky do smyčky. Tak vlak vyjede z tunelu objede nádraží a zase zajede zpět do stejného tunelu. U Židenic co nakreslil Milan je to jinak. Vlak vyjede z tunelu objede nádraží a zajede do jiného tunelu než vyjel. U tebe bohužel se vratí stejného. Což je vlastně nesmysl. Zkus ještě popřemýšlet jestli to nejde udělat jinak.
jirmicz
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: Domácí kolejiště TT

Příspěvekod D » pon 13 lis, 2017 1:36 pm

pietr:
Snažil bych se u tohoto plánku na viditelném patře opticky rozbít výše zmíněnou smyčku. Třeba tím, že odbočka se spojkou budou v tunelu. Oblouk vlevo i tunelové portály by kromě vracející se nákladní smyčkové koleje byly dvoukolejné. Návěstidla se dávají před tunel, ne těsně za něj.

Naopak skryťák bych uvažoval jen jeden, ten se smyčkou. Jedna kolej smyčky pro osobní vlaky a druhá pro náklady. Vjezd do smyčky dvoukolejný, spojku před smyčkou bych ani neuvažoval. Vlastně by šlo o falešnou dvoukolejku s připojenou koncovou stanicí přes obě koleje. Kvůli nedostatku prostoru na více kolejí by vlaky vjížděly a odjížděly ze skryťáku ve stejném pořadí. Možná by se dal ještě doplnit o spojku dovnitř smyčky na kusé koleje.
Přílohy
pietr-provoz.jpg
pietr-provoz.jpg (9.71 KiB) Zobrazeno 6741 krát
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Domácí kolejiště TT

Příspěvekod milan ferdián » pon 13 lis, 2017 3:56 pm

Jen skica.Není propočítaná geometrie kolejiva a stoupání/klesání.Kdyby šlo rozšířit panel z 80,0 cm na 85,0 cm,trochu by ti to pomohlo.Milan
Přílohy
pietr DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11824
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Domácí kolejiště TT

Příspěvekod pietr » pon 13 lis, 2017 5:10 pm

Schovat tu kolejovou spojku do tunelu mě taky dnes napadlo, berete mi myšlenky :) Dobrý nápad. Zkusím to navrhnout do wintracku a uvidíme jak to dopadne.

Milane teď jste mě dostal. Ono je tam problém v tom že já ty skryťáky mám už hotový a nerad bych je boural. No uvidíme :) a ta dvojkolejka by stačila jen jedna. S těmi prostory na kolejišti by se dalo ještě něco dělat.

Obrázek Současný stav

Obrázek nebo Obrázek

Předem moc děkuji za pomoc.
TT epocha IV.
pietr
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 20 říj, 2015 8:26 am
Bydliště: Znojmo

Re: Domácí kolejiště TT

Příspěvekod milan ferdián » pon 13 lis, 2017 5:30 pm

pietr píše:Milane teď jste mě dostal. Ono je tam problém v tom že já ty skryťáky mám už hotový a nerad bych je boural.


V pohodě,tento detail mi unikl :wink: .Jak už jsi tak daleko se stavbou,tak pokračuj dále.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11824
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Koncová stanice pro rychlík

Příspěvekod pietr » úte 21 lis, 2017 12:21 pm

Zkoušel jsem navrhovat tu Milanovu verzi aby mi to pasovalo na ty moje hotové skryťáky, ale to se mi nedařilo. Tak jsem upravil ten původní návrh a nechal si poradit od D. Skrytou smyčku bych upravil do dvojkolejky a do skrytého nádraží by se jezdilo odbočkou. Výhybka od smyčky by se schovala do tunelu. I Stanici jsem trochu upravil a zbavil se křižovatkové výhybky. Tak po navrhování mi s toho vyšlo nejlépe tento plánek. Je to lepší?

Obrázek Obrázek

Obrázek
TT epocha IV.
pietr
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 20 říj, 2015 8:26 am
Bydliště: Znojmo

Re: Domácí kolejiště TT

Příspěvekod sukovf » pát 01 pro, 2017 4:17 pm

Najednou je to mnohem lepší. Sice nemohu říci, jestli je to "správně" a jestli to z hlediska provozu není nesmysl, ale je to sympatické a dobře se na to kouká a to je nakonec na domácím kolejišti to nejdůležitější.
sukovf
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 17 črc, 2013 9:25 am

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků