NeKoncové TT 2600 x 900 bez smyčky

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hank » sob 02 zář, 2017 7:36 am

Jen drobné upřesnění: Vzdálenost mezi hlavním návěstidlem a předvěstí je dána zábrzdnou vzdáleností, nikoli délkou vlaku. Zábrzdná vzdálenost závisí na traťové rychlosti, do 60 km/h je to 400 m, do 100 km/h 700 m, do 160 km/h 1000 m. V modelu samozřejmě vzdálenosti redukujeme. A protože dopravní koleje mohou být klidně delší než je zábrzdná vzdálenost, i vlaky mohou být delší. (Vlaky mohou být dokonce i delší než dopravní koleje. O příslušných předpisových opatřeních v dopravě a návěstění v takových případech nechť pojedná lepší odborník než já - třeba lajblt :wink: )
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Morris Zapp » ned 03 zář, 2017 9:29 am

Ano, vyčkávací návěstidla se tak dlouho nově nezřizovala, až jich v 90. letech najednou vyrašil celý lesík :D Dokonce v Bečvárech v "luxusním provedení" s bílými světly pro návěst "Posunujte". Je v tom samozřejmě ekonomika: štangle s kusem plechu nahradí ranžírku (ke které se musí vykopat kabel a zavázat do zabzař) a v době vysílaček už nevadí, že se pokyn strojvedoucímu nepřenáší přímo z toho návěstidla (neplatí pro ty Bečváry).
Uzávěry koleje: ano, sidlo správně píše, že ve funkci "pomocníka odjezdového návěstidla" (echt český ekvivalent je vložené návěstidlo) se vyskytovaly pouze na tratích, které za války provozovala DR. Ale jinak byly masově rozšířeny po celé síti ve funkci návěstidel u výkolejek, na šturcech, na točnách... V Lysé nad Labem stožárová uzávěra dělala cestové návěstidlo: půlila dopravní kolej. Tyhle "ČSD-uzávěry" se od těch "DR-uzávěr" lišily nápadně velikostí: ty DR byly veliké basy, kdežto ty ČSD byly spíš takové nenápadné...
Dvojramenné návěstidlo bych na vjezd do koncové stanice lokálky určitě nedával: i když se to možná někde v reálu mohlo vyskytnout, tak ale takovou věc považuji za zabezpečováckou zhůvěřilost a rozhodně bych ji nemodeloval :wink:
Totéž v bleděmodrém je to žluté rameno: strojvedoucí není blbej a má seznání, takže něco tuší o tom, že koncovou stanicí nejspíš projíždět nebude. Ostatně formálně je to i špatně, protože v takové stanici není co předvěstit, žádné cestové návěstidlo, ukončující vlakovou cestu, tam samozřejmě není - takže ta Výstraha na vjezdu je blbost.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Morris Zapp » stř 06 zář, 2017 7:10 am

lajblt píše:...tak to bylo třeba ve stanici Mladějov v Čechách, (...) dneska je to D3 dopravna prakticky bez provozu
Jé, to by bylo krásný, kdyby to byla pravda - dneska je Mladějov dopravní peklo... :twisted:
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » ned 10 zář, 2017 4:28 pm

Trošku jsem pokročil s hlavní stanicí. Z každé budovy je alespoň část abych mohl upravovat terén. Sypaná nástupiště , prostory kolem skladiště a výpravní budovy už mají základní tvar. Zbývá dokončit plac v depu.
Jenom mě trošku vázne dokončení budov ale to se snad během delších večerů zlepší... :oops:

nádraží1.jpg


Ještě pořád nemám vymyšlený námět druhé vlečky. Na přístavku bude nákladiště dřeva tak tady by mohla být pila na jeho zpracování. Nebo taky něco úplně jiného ... :?
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Rocky_MK » ned 10 zář, 2017 5:34 pm

Hezky to prokouklo. Až dostávám chuť zase pokračovat na tom svém mini :)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hank61 » pon 11 zář, 2017 4:37 pm

hopeter píše:Trošku jsem pokročil s hlavní stanicí. Z každé budovy je alespoň část abych mohl upravovat terén. Sypaná nástupiště , prostory kolem skladiště a výpravní budovy už mají základní tvar. Zbývá dokončit plac v depu.
Jenom mě trošku vázne dokončení budov ale to se snad během delších večerů zlepší... :oops:

nádraží1.jpg


Ještě pořád nemám vymyšlený námět druhé vlečky. Na přístavku bude nákladiště dřeva tak tady by mohla být pila na jeho zpracování. Nebo taky něco úplně jiného ... :?


Co třeba taková sýpka od Šikulů? :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod amirinda » pon 11 zář, 2017 5:09 pm

fakt pěkný, líbí se mi to :wink:
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » pon 11 zář, 2017 5:16 pm

Honzo o sýpce jsem taky uvažoval ale do mé krajiny by asi moc nepasovala účelem. Snažím se modelovat podkrkonoší což je takový bramborářský kraj. Obilí je až dále v kraji. Pokud tedy bude rok kolem 1970 , dnes už je tady všude zasr... píp řepka a kukuřice. :?
Kromě lehkého průmyslu tady ještě byl textil a papírny ( dnes prázdno nebo montovny ) Na hadry a papír je potřeba voda a tu nemám. Zatím mě pořád nejlépe pasuje zpracování dřeva , takže asi kýč kolejišť - pila... :oops:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod JanoH0e » pon 11 zář, 2017 6:30 pm

hopeter píše:Honzo o sýpce jsem taky uvažoval ale do mé krajiny by asi moc nepasovala účelem. Snažím se modelovat podkrkonoší což je takový bramborářský kraj. , :oops:


Tak urob liehovar, škrobáreň, čipsárnu, hranolkáreň, mlyn na zemiaky ...... Sýpka môže byť súčasťou ako sklad, len je potreba upraviť "vzduchotechniku".
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod TheJaro » pon 11 zář, 2017 6:48 pm

Máš to pekné Hopeter 8)
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod workous » pon 11 zář, 2017 7:23 pm

Honzo, pěkně ty :) pěkný kolejiště to bude...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » úte 12 zář, 2017 2:16 pm

Díky všem za chválu i náměty. Do krásy tomu ještě hodně chybí... :oops:
Ještě jsem si vzpoměl , že se tady těžilo uhlí... Dokonce bych ani nemusel stavět těžní věž. Do dolu Ida v Malých Svatoňovicích se fáralo štolou a teprve v zemi byl těžní stroj.
Ještě musím promyslet jestli se mě na ten plácek vejde pořádný kopec s dírou a nějaká budova coby představovala třídírnu se šupnama a dopravníkem. Z podzemí by mohlo být kus zetkové koleje a pár huntů. Kdyby někdo našel potřebné obrázky tak budu vděčný... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Edys » úte 12 zář, 2017 3:44 pm

hopeter píše:Díky všem za chválu i náměty. Do krásy tomu ještě hodně chybí... :oops:
Ještě jsem si vzpoměl , že se tady těžilo uhlí... Dokonce bych ani nemusel stavět těžní věž. Do dolu Ida v Malých Svatoňovicích se fáralo štolou a teprve v zemi byl těžní stroj.
Ještě musím promyslet jestli se mě na ten plácek vejde pořádný kopec s dírou a nějaká budova coby představovala třídírnu se šupnama a dopravníkem. Z podzemí by mohlo být kus zetkové koleje a pár huntů. Kdyby někdo našel potřebné obrázky tak budu vděčný... :wink:


https://www.google.cz/search?q=d%C5%AFl ... 0&bih=1094
:)

http://www.zdarbuh.cz/reviry/vud/hornic ... dkrkonosi/
Stavím pro zábavu ne pro 100% věrohodnost. Zábava je to oč tu běží.
http://www.moje-vlacky.cz
Uživatelský avatar
Edys
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob 05 lis, 2016 9:24 pm
Bydliště: Slaný, práce Praha

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Jarda H. » úte 12 zář, 2017 4:36 pm

hopeter píše:Honzo o sýpce jsem taky uvažoval ale do mé krajiny by asi moc nepasovala účelem. Snažím se modelovat podkrkonoší což je takový bramborářský kraj. Obilí je až dále v kraji. Pokud tedy bude rok kolem 1970 , dnes už je tady všude zasr... píp řepka a kukuřice. :?
Kromě lehkého průmyslu tady ještě byl textil a papírny ( dnes prázdno nebo montovny ) Na hadry a papír je potřeba voda a tu nemám. Zatím mě pořád nejlépe pasuje zpracování dřeva , takže asi kýč kolejišť - pila... :oops:


No možná bude stačit třeba jenom naznačit část fabriky, její kotelnu a skládku uhlí, nebo expediční prostor pro výrobky na vagonech nebo ....
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Fox » stř 13 zář, 2017 6:13 am

Prosím Tě, co to je za stavebnici fabriky na té fotce úplně vpravo (ta červená)? O něčem takovém uvažuju i do svého kolejiště (viz označeno šipkou), už je taky čas na doladění a zaboha nemůžu na něco rozumného přijít... Udělat něco "svého" od nuly, na to zatím fakt nemám :lol:
Layout_det1.jpg
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1307
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků