NeKoncové TT 2600 x 900 bez smyčky

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » ned 12 úno, 2017 6:47 pm

Však hádej kde jsem se inspiroval... :D Jenom nemám ty plastové tabulky tak jsem to zpachtil z překližky , modelářských nosníků a imitace od Malé železnice. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod workous » ned 12 úno, 2017 6:53 pm

Ale pěkné ....
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Rocky_MK » ned 12 úno, 2017 7:18 pm

hopeter píše:Však hádej kde jsem se inspiroval... :D Jenom nemám ty plastové tabulky tak jsem to zpachtil z překližky , modelářských nosníků a imitace od Malé železnice. :wink:

Taky tak. Balza a zed od MaZel :-)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » pon 13 úno, 2017 6:16 pm

propustek1.jpg

Nemůžu najít propustek... :? A ještě pořád to roste , hrnečku dost...
A to má být nízkoexpanzní pěna. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Rocky_MK » pon 13 úno, 2017 6:24 pm

...proto používám materiály, které mi nepřerostou přes hlavu :D
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » ned 26 úno, 2017 6:13 pm

Původně jsem chtěl ukázat tohle zákoutí až hotové. Když ale vidím jak všichni makáte a ještě přibývají další nové projekty tak se hold musím alespoň malinko taky ukázat... :oops:
rokle.jpg

Pěna už mě přes hlavu nepřerůstá - důkladně jsem ji seřezal. Tunel s propustkem je zaštěrkován aby mě to zase nenapadlo předělávat a k tomu jsem ještě přidal opěrnou zedˇ. Skála čeká na dokončení mezer sádrou a nátěr. Zbytek směrem nahoru k nádraží už je nakašírovaný a připravený na hnědý nátěr.
Když mě jaro dá ještě drobet času tak bych mohl mít tohle kolejiště ve stejném stavu jako vloni na jaře ale bohatší o rozestavěný přístavek... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » ned 26 bře, 2017 5:57 pm

Jaro je tady a nezbýbá než se věnovat jiné práci než kolejišti...
Myslím , že za loňskou zimu mám splněno. Základní díl je po kompletní rekonstrukci a ve stavu jako na podzim. :oops:
Něco ještě po chvilkách přibude ale teď musím hlavně připravit budovy a domyslet co bude na té samostatné vlečce. Ta do "Y" je továrna.
Vzadu se krčí nedokončený přístavek.

koleje2.jpg
Snad už konečná podoba kolejí...

courák.jpg
Jedna kochací momentka...


Pokračování zase asi až na podzim... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » pát 09 čer, 2017 5:37 pm

Podzim alespoň podle kalendáře ještě není ale malé pokračování v době dřevěné jsem si dovolil ... :wink:
Servisní otvory už mají konečnou podobu a pláň továrny je připravena k zastavění.
Čištění skryté části vrchem bude podstatně lepší než původní záměr jen zdola. :)

šachty1.jpg


šachty2.jpg
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » ned 11 čer, 2017 4:34 pm

Trošku jsem si hrál... Kopec jsem musel zkrátit pomocí skály abych tam našlapal budovy. :wink:

nádraží.jpg


Staniční budovu od Auhagenu trochu upravím a snad bude o něco češtější než je originál...
Tak zase na podzim... :D
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » ned 18 čer, 2017 5:02 pm

Až se zima zeptá tak odpovím , že zauhlování už mám... :D
Samozřejmě to chce trošku ušpinit atd. Uhlí je tam opravdu uhlí jen trošku prosvítá nezaschlé lepidlo

zauhlování1.jpg

V pozadí první krok počeštění staniční budovy - ze svinibrodské růžové žlutá fasáda.


zauhlování2.jpg


Ještě stavědla ( budky pro výhybkáře ) a budou staniční budovy všechny. Tedy až je dolepím... :wink:
Tak zase na podzim... :P
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » pát 30 čer, 2017 5:16 pm

Pokroky jen nepatrné na úpravě kopců ale větší polovina je už připravena na štěrkování a zelenění. Budovy přibývají taky jen po kouskách jelikož večery jsou teď nějak krátké. :wink:
Musím se však podělit o radost z osobní dopravy. Měl jsem štěstí na posledního Hurvínka ve Všestarech a postupně jsem poskládal soupravu ze zástěrkových vozů BA. :)
Tak ještě nějakou hezkou českou páru do čela... ovšem až se zahojí po té ráně šrajtofle. :roll:

rychlík.jpg
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hank61 » pát 30 čer, 2017 5:31 pm

Honzo. Máš to pěkné. Já se dnes vrátil po týdnu z V. Tater, a už se těším, jak zítra budu také pokračovat s krajinou na segmentu s otočkou. :-)
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » sob 01 črc, 2017 6:25 pm

Jak jsem si pochvaloval stavebnici "nové" továrny od Auhagenu tak s tou letitou továrnou 12228 mě tedy strýček Auhagen moc zklamal. Díly křivé , všude přetoky a posunuté přechody. Myslím , že formy už mají nejlepší léta za sebou a německá preciznost se kamsi vytratila. Každý díl musím pracně ladit aby pasoval jak má. :(
Pokud na tu hrůzu ještě nešlápnu tak by to mělo vyplnit průmyslový aerál a spolu s druhou budovou představovat továrnu na textilní stroje.

fabrika.jpg
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod martin-tt » sob 01 črc, 2017 7:50 pm

hopeter píše: mě tedy strýček Auhagen moc zklamal. Díly křivé , všude přetoky a posunuté přechody.
fabrika.jpg

Na e-mailovou adresu Auhagenu, napiš číslo stavebnice a číslo dílu který není v pořádku. Zdarma ti zašlou nový díl. Musíš to napsat v němčině a nezapomeň na tvou adresu doručení. Pokud ale napíšeš 90% dílů stavebnice jako vadných, tak ti asi nepošlou nic. :lol:
martin-tt
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř 26 led, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » ned 02 črc, 2017 11:31 am

To nejhorší už mám opravené a dopasované.Taky stavba nebude dopuntíku podle plánu. Jako modelář si samozřejmě poradím ale štvě mě ta fušeřina za kterou chtějí zrovna nemalé peníze... :?
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků