NeKoncové TT 2600 x 900 bez smyčky

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » ned 15 led, 2017 5:35 pm

V rámci terapie vzteku z kuehnových výhybek jsem si hrál s papírem a připravil podklad pro montážní pěnu , ze které chci vytvořit tvar terénu.
Výhybka na přístavku je v pořádku tak není důvod práce zastavovat.
Se základní částí to bude horší. S polovičatou funkčností výhybek se nehodlám smířit a bude se bourat . Do skryťáku udělám několik revizních otvorů k výhybkám a trošku ho i při tom upravím aby mě na něj stačily ty funkční ( a případně opravené ) výhybky. Stejný osud postihne i viditelnou část. :?

papír.jpg
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hank61 » ned 15 led, 2017 5:41 pm

Honzo. Na rovinu. To je přímo k nasr...í. Jak to tady čtu, tak to ani nebudu testovat a rovnou k srdcovkam a kridlovým kolejim opatrne pripajim duplicitni vodice.
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » ned 15 led, 2017 6:06 pm

Honzo , kdybych už neměl v takovém stadiu přístavbu tak jsem včera oloupal koleje rozřezal rám a začal úplně od začátku něco jiného... :wink:
Dnes už jsem trochu vychladl a koumám co s tím , přece jen už je v tom hodně práce a peněz...
Pokud ti jezdí mašiny bez problémů tak bych ty výhybky nechal jak jsou , na vršku se to dá vždycky celkem snadno opravit nebo i vykuchat výhybku. V podzemí si to ale nerisknu. Krajina je zatím jen na hnědo tak si můžu udělat montážní díru kdekoliv. :) I tak to bude gynekologické cvičení... :P
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Rocky_MK » ned 15 led, 2017 9:44 pm

Asi to moc hrotíš. Já ve skryťáku nemám napájené srdcovky vůbec - na co taky, vždyť tam nepotřebuju jezdit modelovou rychlostí 5 km/h. A s Rosňou ani s 810 tam nemám sebemenší problém.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » pon 16 led, 2017 2:23 pm

Ano hrotím dokud se to nechá rozumně opravit. Kuehna jsem kupoval pro napájené srdcovky a tak tam budou... :evil:
No a montážní díry se hodí i do budoucna. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Myšpulín » úte 17 led, 2017 4:12 pm

Máš to v skryťáku, tak můžeš podle rady hanka61 připájet z boku drátky a napájet jimi. Vzhled řešit netřeba.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » úte 17 led, 2017 7:23 pm

Už jsem začal bořit SN. Se skřípěním zubů jsem objednal jednu obloukovku Kuehn a v rámci oprav výhybek SN trochu předělám.
Způsob opravy výhybky jsem popsal v sekci TT. Není to tak složité ale znám lepší hobby. :wink:
Koncové se smyčkou_6.2_SN.JPG

Zruším tu dvoukolejku a manipulační část bude jen vpředu. Dozadu není ani pořádně vidět a délka kolejí bohatě stačí pro plánovaný provoz...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Rocky_MK » úte 17 led, 2017 7:48 pm

Krok zpátky, myslím...tím, že jsi udělal z koncové stanice mezilehlou, jsi se skoro zavázal bohatšímu provozu. Na té "dvoukolejce" jsi mohl odstavovat i soupravy za sebe.
Při těch investovaných penězích a relativně hodně velkém kolejišti je škoda mít tak chudý skryťák, když už ses do toho pustil tak z gruntu :)

EDIT: Chtěl jsi nákladní vlak s Brejlákem, ne? Na takovéto koleje se ti za něj moc vozů nevejde :)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » úte 17 led, 2017 8:17 pm

Tenhle projekt se mě rozsejpá pod rukama... :( To velké podzemí byl velký omyl , dnes chci vlaky vidět a né bzučet v podzemí. Proto ta přístavba.
Délka kolejí je úměrná těm nahoře , kde je hlavní dění... Provoz budou jen krátké vlaky. Proč by brejlák nemohl táhnout i krátký vlak , zvláště když je to hodně kopcovitý terén?
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Rocky_MK » úte 17 led, 2017 8:28 pm

Bez SN by tě to brzo omrzelo :) a neříkám, že brejlák nemůže táhnout krátký vlak, ale přece jen by se sem už hodil nějaký ten Pn/Vn, co na tom, že se nevejde do stanice?
S přístavbou ti rozumím. A myslím, že jsi zručný a šikovný řemeslník, tak by bylo škoda mít chudý skryťák. Vždyť na jeho místě už novou širou trať neuděláš a teď s tou přístavbou jí už máš habaděj. A pro sledování vlaků se bude bohatší SN náramně hodit, aspoň 3 průjezdné koleje :) takhle třeba:
hopeter sn.png
hopeter sn.png (13.57 KiB) Zobrazeno 5821 krát
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod workous » stř 18 led, 2017 9:33 am

Ahoj, taky si myslím, že bez rozšířeného SN to nebude ono...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » stř 18 led, 2017 9:54 am

Martine díky za námět. V podstatě jsi nakreslil tak jak to bude , jenom já nechám průjezdné jen dvě koleje. K nim bude v rohu šturc pro motoráček nebo záložní lokomotivu. Ta delší kusá je už teď na konci do oblouku a vejde se na ní nejdelší vlak stejně jako ve stanici. Na tu nejzadnější kolej bych stejně nedošáhnul aniž bych nevykolejil vlaky vpředu... Na a taky jsem omezený spodní plochou a přepážkama rámu...
Dále bude pokračování na krajině. Tunel zkrátím a kopec zbourám. Krajinu upravím a nadělám servisní deklíky abych se co nejvíce dostal do podzemí kvůli čištění.
V levém předním rohu bude továrna s vlečkovým aerálem tak pestrosti a posunu bude habaděj a bez štrachání v podzemí. K tomu je další vlečka na přístavku. No a když mě omrzí posun můžu nechat jezdit vlaky po krajině , ve smyčce si je otáčet a ještě si zvolit ze které strany přijedou do stanice.
Už jsem nad tímhle projektem lámal hůl ale vono to ještě nakonec nebude taková katastrofa... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » stř 18 led, 2017 4:56 pm

R E S T A R T :o

restart.jpg
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » stř 18 led, 2017 7:34 pm

Nová podoba SN.
Koncové se smyčkou_7SN.iam.jpg

Oblouková výhybka dnes dorazila a srdcovka je funkční , tak budeme doufat, že ten problém je pouze na přímých. Půl kopce je pryč a koleje ve skryťáku z větší části sneseny.
Teď bude zase znovu doba dřevěná než udělám servisní poklopy a trochu upravím horní desku.
Když jsem do toho říznul a jsou dostupné obloukové výhybky zkusím trochu upravit i horní nádraží... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » čtv 19 led, 2017 9:07 pm

Bourám a plánuju... :wink:
Koncové se smyčkou_7.idw.jpg


Podařilo se mě úpravou levého zhlaví prodloužit staniční koleje. Hlavní dopravní kolej má teď cca 60 cm užitné délky ( přidáno cca 8 cm )
Přidal jsem další vlečku pro kovošrot , ZZN apod. Ta dvojitá je do aerálu továrny.
Zatím je to nástřel , třeba se najde někdo s nějakým nápadem nebo připomínkou... Dopravní koleje ( 2 a 3 od budovy ) a manipulační k remíze musí zůstat jak jsou , zbytek se nechá měnit. :oops:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků