NeKoncové TT 2600 x 900 bez smyčky

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » ned 04 říj, 2020 7:18 am

Uvažoval jsem i možnost s Y kabelem. Vzhledem k tomu , že patnáctá výhybka je úplně stranou na přístavku tak ji asi pořeším samostatně. Je to ta u zastávky k nákladišti .Bude třeba řešit i návěstidla tak to třeba nakonec bude s nima v DCC nebo taky ručně mechanicky. :wink:
V podstatě se mě zachtělo prohnat spoustu vozidel v krabičkách co se na mini nehodí. :D
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Trixt » ned 04 říj, 2020 7:31 am

Já bych naopak využil závislosti dvou výhybek a označené výhybky bych napojil na jeden výstup dekodéru a tu na samostatném panelu bych připojil na uvolněný výstup. Takto jsem to řešil já. Ani RocRail ani TrainControler s tím problém nemají.

vyhybky.jpg
vyhybky.jpg (38.28 KiB) Zobrazeno 4635 krát
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » ned 04 říj, 2020 9:34 am

Trixi díky za návrh. Vzhledem k uspořádání kolejiště , což je základ+přístavba a základ se dá provozovat samostatně chci řešit jako samostatnou tu výhybku na přístavbě. Navíc je ta výhybka hodně daleko od "hnízda" ostatních a musel by být dlouhý přívod od modulu k servu a ještě přes konektor.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Trixt » ned 04 říj, 2020 10:00 am

hopeter píše:Trixi díky za návrh. Vzhledem k uspořádání kolejiště , což je základ+přístavba a základ se dá provozovat samostatně chci řešit jako samostatnou tu výhybku na přístavbě. Navíc je ta výhybka hodně daleko od "hnízda" ostatních a musel by být dlouhý přívod od modulu k servu a ještě přes konektor.

A zdá se ti to daleko z důvodů rušení? Já musel k jedné výhybce táhnout k MP-1 velmi dlouhý kabel a nemám s tím problém. Možná by to za pokus stálo a konektor navíc by tomu již neuškodil. Ušetříš na dekodéru, neřešíš jak ji přehazovat a klidně můžeš mít vše nakonfigurované v ovládacím software včetně toho, že odnímací část kolejiště není k dispozici. Ale byla to jen myšlenka jak bych se to pokusil řešit sám.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod vojtas » ned 04 říj, 2020 10:56 am

Souhlasím s návrhem trixe. Pak budeš chtít mít vlak na trati a přehodíš si výhybku ve stanici a vlak projede zarážedlem v nakladišti? Závislost výhybek zní zdaleka nejlíp.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » ned 04 říj, 2020 5:34 pm

Pánové my si asi nerozumíme. Já neřeším vlečku co je napojena na manipulační kolej ve stanici ale tu výhybku úplně vlevo na přístavbě. O řízení počítačem neuvažuji vůbec , proto jsem zvolil ovládání výhybek v analogu. Pokud tu výhybku na přístavku osadím dekodérem tak to bude jen ta jediná a řídit se bude na ruku multimausem při posunu do nákladiště. Zatím uvažuji o řešení vlastním přepínačem na přístavku.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Trixt » ned 04 říj, 2020 5:45 pm

hopeter píše:Pánové my si asi nerozumíme. Já neřeším vlečku co je napojena na manipulační kolej ve stanici ale tu výhybku úplně vlevo na přístavbě. O řízení počítačem neuvažuji vůbec , proto jsem zvolil ovládání výhybek v analogu. Pokud tu výhybku na přístavku osadím dekodérem tak to bude jen ta jediná a řídit se bude na ruku multimausem při posunu do nákladiště. Zatím uvažuji o řešení vlastním přepínačem na přístavku.

No, já myslím, že teď jsi jen neporozuměl Vojtasovi, on jen souhlasil s tím, že závislost zakroužkovaných výhybek nevadí a tím by se ti uvolnila pozice pozice v dekodéru pro výhybku na přístavbě. Ale pokud nechceš mít celé kolejiště v DCC a již vůbec neuvažuješ o řízení pomocí PC, pak je opravdu jedno, jak danou výhybku budeš ovládat. Koneckonců i mechanické ovládání pomocí bowdenu vyvedené na kraj přídavného panelu je v pohodě. Za svůj návrh se omlouvám, ale člověk k věcem nejčastěji přistupuje tak, jak by je řešil on sám. ;)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » pon 05 říj, 2020 5:08 am

Trixi v pohodě netřeba se omlouvat. Řízení PC je určitě zajímavé ale mě nechytlo. Samozřejmě jsem uvažoval i možnost dvou serv na jeden výstup ale "Y" kabel a dlouhé přívody k servům nejsou u toho modulu doporučovány. Každopádně díky i za tvoje řešení.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hank61 » pon 05 říj, 2020 8:15 am

hopeter píše:Trixi v pohodě netřeba se omlouvat. Řízení PC je určitě zajímavé ale mě nechytlo. Samozřejmě jsem uvažoval i možnost dvou serv na jeden výstup ale "Y" kabel a dlouhé přívody k servům nejsou u toho modulu doporučovány. Každopádně díky i za tvoje řešení.


Honzo. Já jsem před časem konzultoval s výrobcem možnost připojení 2 serv na jeden výstup a bylo mi řečeno, že pokud to nebudou nějaká větší serva s vyšším proudovým odběrem, tak by neměl být problém. U svého kolejiště mám nejdelší přívod k servu cca 1,6m a všechno funguje OK. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » pon 05 říj, 2020 9:05 am

Tak to je dobrá zpráva. Zatím můžu přemýšlet. Možná dojde i na druhý modul, kterým bych mohl ovládat serva mechanických návěstidel. Tím bych měl vyřešeno vše a případně bych mohl udělat závislost výhybek na návěstidlech pomocí naprogramování cest. Ještě mě chvíli zabere výroba přestavníků a montáž k výhybkám pak nastanou pokusy to nějak smysluplně nastavit.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hank61 » pon 05 říj, 2020 11:01 am

hopeter píše:Tak to je dobrá zpráva. Zatím můžu přemýšlet. Možná dojde i na druhý modul, kterým bych mohl ovládat serva mechanických návěstidel. Tím bych měl vyřešeno vše a případně bych mohl udělat závislost výhybek na návěstidlech pomocí naprogramování cest. Ještě mě chvíli zabere výroba přestavníků a montáž k výhybkám pak nastanou pokusy to nějak smysluplně nastavit.


Jo. To by poté nebyl žádný problém. Já ten režim nastavení vlakové cesty jedním tlačítkem využívám v lokálkovém provozu už na několikátém kolejišti k naprosté spokojenosti :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » ned 01 lis, 2020 6:00 pm

Nedá mě to abych se nepochlubil , že dneškem jsem dokončil instalaci servopřestavníků a jejich zapojení k modulu p.Zajíce. Tím je hotová eletroinstalace kromě osvětlení budov a ovládacího pultu. Tím jsem si splnil předsevzetí na letošní podzim a pokračováním bude dokončení budov... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hank61 » ned 01 lis, 2020 6:58 pm

S tím modulem od p. Zajíce budeš spokojený. Já jej patrně objednám i na minikolejiště Hankovice. Sice tam bude jen 5 vekslí, ale cena vč. servopřestavníků vyjde podobná, jako kdybych koupil 5 ks přestavníků MP1. I když jsem dostal informaci, že problematické MP1 byly pouze v té první sérii, tak stále zvažuji....
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » pon 02 lis, 2020 11:42 am

S MP1 já mám jasno - nebrat. :wink:
Myslím , že na Čertův mlýn taky koupím ten modul od p.Zajíce. Cena rozumná , montáž jednoduchá a nastavení serv snadné. Na zbytek výstupů můžu dát nějaká udělátka apod. Navíc to stavění cest je taky hezká vychytávka. Za mě - na analog nic lepšího není. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Radek Strnad » pon 02 lis, 2020 3:55 pm

MP1 mám na kolejišti 40ks, mám je asi 6 let na výhybkách a mech. návěstidlech a zatím nelehnul ani jeden.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků