NeKoncové TT 2600 x 900 bez smyčky

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » úte 10 říj, 2017 6:43 pm

Tak zase chvilku na hlavní panel... Ve stanici dokončena sypaná nástupiště , zásyp štěrku u strojní koleje a remízy a zkouška rozmístění stožárů osvětlení. Dva mě chybí... :?
Motiv vlečky už je rozhodnutý. Za výtopnou a zauhlováním vyroste kopec , do něho z druhé strany štola. U vlečky bude budova třídírny uhlí ( Auhagen plynárna TT/HO). Z třídírny pásový dopravník do šupen nad vlečkou. Odvoz hlušiny rohem za vlečkou na smyšlenou haldu mimo panel. Zatím zůstává otevřena otázka důlní železnice , asi to odbudu maketama huntů a kolejnicema z drátů. Snad to tam všechno nějak našlapu... :oops:
nádraží3.jpg
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Rocky_MK » úte 10 říj, 2017 7:49 pm

Vypadá to výborně!
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Fox » stř 11 říj, 2017 8:40 am

výborně i za mne. :D . Prosím, teď mně bude čekat brzy na kolejišti to samé u horního nádraží proto mne zajímá Tvůj postup. Jen pro jistotu k sypaným nástupištím: dáš nejprve podložku (cca do výše hlavy kolejí) se zaoblenými hranami, potřeš lepidlem a nasypeš jemný písek? A po zaschnutí dosypeš a prokapeš lepidlem? Můžeš případně popsat? Díky.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1307
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Dusan » stř 11 říj, 2017 12:29 pm

Dostává to správný rozměr, pěkný. Kolejnice nebudou rezavý nebo to řešíš až nakonec?
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » stř 11 říj, 2017 3:51 pm

Pro Dušana. Kolejnice zatím vyčkávám. Barvení mě nějak odradilo na hurvínkově kde jsem si barvou zalepil a zaizoloval výhybky. Možná časem neodolám a orezatím... :wink:
Nástupiště jsem dělal takhle.
Z balzového prkénka tl.3 mm jsem vyříznul pásek o trošku uzčí ( cca 2 mm na každé straně ) než je mezera mezi sousedníma kolejnicema. Potom jsem tyto latě z vrchní strany zhobloval a zbrousil do oblouku a na koncích trochu zúžil a snížil náběhy. Dále jsem tyto polotovary nalepil dispercolem na místo. Spodek sedí na koncích pražců takže vrchol je cca 1 mm nad temeno kolejnice. Následovalo klasické zaštěrkování pražců. Další bylo natření polotovarů na šedou barvu aby tolik neprosvítalo světlé dřevo. Pak napatlat disperkolem a zasypat prachem od Poláka. Odstín jsem namíchal asi ze tří druhů až to mělo barvu písku. Po zaschnutí podle potřeby oprava nezakrytých míst. Nakonec malou "lopatičkou" z plechové planžety a měkkým štetcem jsem vytvaroval konečný tvar a zakapal ředěným dispercolem s přídavkem saponátu. Konečný tvar je až ke kolejnicím utopený asi o 0,5 mm pod temeno kolejnice. Můžeš to udělat podle norem skutečné železnice. Já jsem to vzal od oka podle toho jak jsem to okoukal na nádraží v Hronově. U nás už jsou všude zvýšená nástupiště z obrubáků. Nic na tom není jen to dlouho trvá ale nás nikdo nehoní... :)
nástupiště.jpg
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Fox » stř 11 říj, 2017 4:00 pm

Jo, díky za postup. Myslel jsem si to může tak nějak být. Místo balzy vezmu 4mm depron (ten mám v šuplíku) .
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1307
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » stř 11 říj, 2017 5:31 pm

Zkontroluj si výšku ke stupačkám vagonů aby ti pak o nástupiště neškrtali. 4 mm + vrstva písku by mohlo být moc... Potřebné rozměry najdeš i v NEM normě na průjezdný profil. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Rocky_MK » stř 11 říj, 2017 6:24 pm

Taky díky za postup. Té rzi na kolejích je škoda, teď už to bude větší drbačka, pokud to budeš dodělávat.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Dusan » stř 11 říj, 2017 7:50 pm

K té rzi, jestli máš pistoli, tak to půjde v pohodě ještě, u nástupišť menší rozprach na škodu nebude, i ve skutečnosti to bývá orezlé i kolem kolejnice. Já to dělám tak, že si vždy do vyhýbky "přivřu" kousek papírku, stříknu to z obou stran a je to. U štětce se to dá dělat naprosto stejně. I kdyby se ti dostala barva mezi jazyk a kolejnici, tak to lehce šeškrábneš nebo setřeš uchošťourem. Nebál bych se toho :)
pro Rockyho - nástupiště, uřízni si v jeho délce pásek, který bude o kousek širší než máš rozteč pražců sousedních kolejí, ideálně z milimetrové plast.. destičky(nebude na ni mít vliv lepidlo), drží tvar a vlož je mezi. Tím, že je to širší, samo se to vyduje a máš tvar sypaného nastupiště jak vyšitý :mrgreen: Pokus můžeš zkusit třeba s nějakou vizitkou, jak na fotce. Mimochodem toto je 1,4mm profil u TT máš víc místa :-)
Před samotným štěrkem to chce ale na okrajích přilepit, aby ti to při sypání nebrnklo ven. To položený prkýnko je v tom nástupišti vidět.
Přílohy
SAM_6351.jpg
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod HonzaM » čtv 12 říj, 2017 6:28 am

hopeter píše:Zkontroluj si výšku ke stupačkám vagonů aby ti pak o nástupiště neškrtali. 4 mm + vrstva písku by mohlo být moc... Potřebné rozměry najdeš i v NEM normě na průjezdný profil. :wink:

Je užitečné udělat si šablonu podle normy NEM a tou všechny koleje zkontrolovat, užitečná je i šablona šířky pro oblouky.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4073
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Morris Zapp » čtv 12 říj, 2017 7:55 am

A pak ještě zkontrolovat s vozy, co tam budou (nebo i nebudou, ale hypoteticky by někdy mohly) jezdit. Taková Kühnova modrá patra jsou dobrý etalon; a kvůli moderním dlouhým rakvím na obiloviny už se bouralo nejedno nástupiště...
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 837
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Rocky_MK » čtv 12 říj, 2017 8:42 am

Dusane, diky za tip! Takova, zdalo by se, kravina, ale na minulem kolejisti jsem to resil balsou a pak byl problem se zvlnenim. Ted to udelam podle tebe a pouziju plastovy lenoch (co se pouziva na ZS pri psani do nelinkovaneho sesitu).
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Dusan » čtv 12 říj, 2017 9:05 am

Už to tu nechci plevelit, lenoch je OK, ale napřed ho smirkem zdrsni nebo použij něco co nemá lesklou úpravu, aby ti ta disperze potom nestíkala. Nebo stříkni nějakým matným základem, záleží na možnostech a co máš doma. Balza bude taky OK, ale m musíš před pískováním napustit, normálně lakem, pak na to zvlhčení při štěrkování nebude mít vliv. Děláš letadla, tak víš, že před potahováním modelspanem se dřív taky balsové křídlo přelakovávalo :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » čtv 12 říj, 2017 3:59 pm

Časem tu rez udělám ale zatím se mě do toho nechce... :wink:
S kroucením balzy problém nemám. Snad proto,že ji před štěrkováním natírám. :)
Ten prohnutý plast je šikovná finta jen bych měl obavy ,že se bude ta "kůra" z posypu při nechtěném zatlačení nebo vrtání děr pro lampy apod. drolit...
Prkno je prkno... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » stř 18 říj, 2017 5:51 pm

Zase kousek zeleně... Ještě ale chybí nějaké to roští a část bude zalesněna. Zahrádka je jen polotovar. Stavba je od Awepe.
Tam co se ztrácí nahoře oblouk bude mechanické vjezdové návěstidlo.
vechtrovna.jpg

Za vechrovnu jsem postavil hliníkový kufr abych nedopadl jako Workous... :P
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Marek55 a 20 návštevníků