NeKoncové TT 2600 x 900 bez smyčky

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: NeKoncové TT 2600 x 900 bez smyčky

Příspěvekod Jirka1984 » pon 27 úno, 2023 8:41 pm

Ahoj,já u RR dlouho neseděl(rozšiřuje nadrazi) tak nevím jak je to přesně psaný v RR ale u mojich pokusu sem vůbec reset z horní listy nedával ale nějaký reset či zrušení úlohy loko z nabídky kliknutím mysitkem na blok. A nikdy se mi nestalo aby jela naopak než šipka.
Stalo se to jen při sundání loko z koleji nebo resetem z horní listy.
Jirka
Jirka1984
 
Příspěvky: 547
Registrován: ned 26 led, 2020 11:01 am
Bydliště: Sebuzín

Re: NeKoncové TT 2600 x 900 bez smyčky

Příspěvekod hopeter » úte 28 úno, 2023 5:21 am

A jak tedy řešíš reset úlohy po nějaké chybě ? Zkoušel jsem rušit úkoly lokomotiv z bloků ale muselo ještě následovat to samé na výhybkách a nakonec jsem to stejně "vyčistil" resetem z lišty. Když už musím sundat mašinu z kolejí ( třeba po vykolejení ) tak ji mám označenou abych jich položil zpět stejně jak byla. Po resetu přetáhnu myší mašiny do výchozích bloků a přiřadím jim jízdní řády. Šipky bloků ukazují správně a náhodně se někdy stane , že se nějaká mašina rozjede opačně. V nastavení lokomotivy mám nastaven pendlující vlak a jízdu dle jízdního řádu ( pro možnost sunutí ). Zatím marně hledám jak vyloučit to náhodné chování RR.
Ještě mě napadá zrušit volbu pendlující vlak ale pořád tím nevyřeším motorák co by jezdil tam a zpět...
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: NeKoncové TT 2600 x 900 bez smyčky

Příspěvekod Jirka1984 » úte 28 úno, 2023 6:39 am

Popravdě ještě neřeším, zatím sem jenom zkoušel pendlovat mezi bloky pomoci automatu. Teď sem se zasekl s přestavbou tak RR jde stranou. Já ještě ani neumím dělat jízdní řád.
Jirka1984
 
Příspěvky: 547
Registrován: ned 26 led, 2020 11:01 am
Bydliště: Sebuzín

Re: NeKoncové TT 2600 x 900 bez smyčky

Příspěvekod michal_d » úte 28 úno, 2023 7:45 am

hopeter píše:A jak tedy řešíš reset úlohy po nějaké chybě ?
...
Ještě mě napadá zrušit volbu pendlující vlak ale pořád tím nevyřeším motorák co by jezdil tam a zpět...


Osobně jsem se s tou chybou také nikdy nesetkal. Lokomotivy dávám jedním směrem a jezdí dle předpokladů. Vlastnost pendlující vlak / commuter train u lokomotiv nastavenou nemám. Jezdím-li s motoráky dle dle jízdního řádu / schedule, tak v příslušném místě v jízdním řádu, kde se má vlak otočit mám zašktrnuté "Swap placing" Když jsem zkoušel automat bez jízdních řádů, tak jsem pro ten účel měl vykopírované trasy pouze pro automatický režim, kde jsem měl rověž "Swap placing point" na konec trasy.
michal_d
 
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 13 bře, 2008 10:13 pm
Bydliště: Plzeň

Re: NeKoncové TT 2600 x 900 bez smyčky

Příspěvekod hopeter » úte 28 úno, 2023 8:43 am

Michale myslím , že to zkusím jak to máš. Pokud budu mít nastavené správně odjezdové strany bloků v jízdním řádu a lokomotivy bez pendlování tak by to mohlo fungovat alespoň tak , že vlak zůstane stát a nerozjede se opačně. Ověření této myšlenky ale musím zatím odložit , protože momentálně řeším zakrytování proti prachu na letní pauzu.
Jirko , jízdní řády jsou celkem snadné. Hlavně vlaky jezdí kam je naprogramuješ a ne kam je napadne.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: NeKoncové TT 2600x900 bez smyčky

Příspěvekod HonzaM » úte 04 dub, 2023 6:35 am

hopeter píše:Nadešel čas na přejmenování vlákna. Kolejiště už nemá koncovou stanici , dále je o metr delší a smyčka už taky není...

Původní "stará část" tak jak jsem ji před léty opustil ale SN je přestavěno.
IMG_20230120_191004.jpg

Myslím , že přístavba byla dobrá volba jak se k tomuto kolejišti vrátit...
IMG_20230120_190720.jpg

IMG_20230118_173039.jpg

Stále je možnost jednomužné manipulace pro přístup k elektroinstalaci. Také je zachována možnost provozu jen na základní části a to mezi viditelnou stanicí a SN , ze kterých se po odmontování přístavku stávají koncové.
Ovládání je komplet DCC v Rocrailu s možností použít tablet se Z21 nebo Multimaus. Centrála je napevno zastavěna do kolejiště a pro provoz stačí připojit zdroj centrály a UTP kabel pokud se jezdí na počítač či tablet.
Teď už "jenom" dokončit stavby a krajinu... :)

Ty na tom fakt nebudeš pokračovat? Není to škoda kdaz jak píšeš je to provozuschopné a můžeš si cvičit RocRail?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: NeKoncové TT 2600 x 900 bez smyčky

Příspěvekod hopeter » úte 04 dub, 2023 9:01 am

Nevím kde vznikla "dezinformace", že bych neměl s tímto projektem pokračovat... :o
Naopak po delší době pauzy jsem na tom letošní zimu docela zapracoval. Dokončil jsem fóliáže na přístavbě , předělal podzemí a zprovoznil detekce na Rocrail. Poslední co jsem dořešil je ochrana proti prachu , ale tu jsem zatím neprezentoval.
Pokud bude letos nějaké léto tak se moje aktivita přesune ven na Géčko a TTéčko počká na další zimu.
Takže, Nekoncová alias "nekonečná" žije a na podzim pokud zdraví dovolí bude pokračovat doladění Rocrailu a snad i budovy a krajina.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků