NeKoncové TT 2600 x 900 bez smyčky

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Dusan » ned 19 lis, 2017 8:02 pm

Do prava, na druhou stranu mezi cestu a vyhýbku ... ?
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » pon 20 lis, 2017 8:06 pm

No s tou lampou jsem si taky lámal hlavu. Záměrně jsem dal nedávno fotku s lampama jen nasazenýma a nikdo neprotestoval... Teď už je ovšem zalepeno a párat se mě to nechce. Když ji přesunu k silnici tak bude blbě vypadat poblíž silnice. Když ji dám k výhybce na vlečku tak zase neosvítí zhlaví jak by měl být její účel. Uvidíme jak bude vypadat vlečka. Třeba nakonec ji k té vlečkové výhybce přesunu a jednu přidám za stavědlo mezi první a druhou výhybku.
Zatím je to zapojeno tak , že dvě lampy kolem výpravní budovy svítí společně s pouličním osvětlením ( žlutá dvoulampa ) a zbytek lamp se rozsvěcí jen při provozu nádraží - posun , zbrojení , větší provoz vlaků atd. Když se nic neděje nebo přijede jen hurvajz pro odpolední šichtu tak se svítí jen u výpravní budovy.
Ještě bude asi šest lamp v továrně ale až nastřádám. Nějak ta elektrika leze do peněz... :oops:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod workous » úte 21 lis, 2017 9:50 am

Ještě bude asi šest lamp v továrně ale až nastřádám. Nějak ta elektrika leze do peněz... :oops:[/quote]
Mně povídej :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Rocky_MK » úte 21 lis, 2017 5:05 pm

Taky tak. Já tentokrát zatoužil po lampách JM Detail (Deltax jsem měl na původním kolejišti). Pár lamp a tisícovka fuč :oops: a to mám ještě kupovat dekodér pro M152.
Ale nestěžuju si, to není moc na místě. Každý koníček něco stojí a modelářství zvlášť. Výdaje lze krotit vlastní výrobou lecčeho, pokud není čas, je nutno brát polotovary či hotové výrobky. Pořád se můžeme radovat, že žijeme ve spotřebitelském ráji a téměř všechno lze koupit - jen to stojí ty peníze. Dřív jsem nechápal, jak je možné, že někdo nasype 10 tisíc do kolejiště o jednom čtverečním metru. Teď už tuším.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » úte 21 lis, 2017 7:43 pm

Když se přisypává po kouskách tak to jde. Občas se hold musí přisypat více ale zas bude chvíli co dělat... A hlavně nesčítat nebo vyjde strašné číslo, které nemusí bližní znát... :oops:
Naštěstí už mám skoro všechno na kupě a zbývá ta práce. :D
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod HonzaM » stř 22 lis, 2017 8:55 am

Osvětlení kolejiště hodně oživí, včetně osvětlení staveb. S tím je dobré počítat už při jejich stavbě a LED tam nainstalovat, stojí pár korun. A nemusí se třeba ani hned připojit. Já jsem to u některých starších neudělal a odlepování a rozebírání je dost problematické a pracné. Lampy používám Dominik, nádražní, uliční i parkové. U těch co tam máš Ty se mi zdá že vytvářejí dost výraznou osvětlenou plochu jen přímo pod lampou. Možná ale jen klame obrázek. Také se vyplatí do budov dát vnitřní vybavení a obyvatele - u TT a ještě spíš u H0 to není velký problém, ale jak je vidět na jednom obrázku, dá se to udělat i u N. Osvětlení Jednotlivých pater lze zapínat samostatně.
Omlouvám se za kvalitu obrázků, je to foceno mobilem. Budovy ani lampy nejsou tak zkreslené a nakřivo a některé objekty vypadají přesvětlené.
Přílohy
IMG_3467.JPG
IMG_3480.JPG
IMG_3465.JPG
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4070
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » stř 22 lis, 2017 3:05 pm

Honzo máš pravdu. Světýlka udělají vždy dobrý dojem. Já stavby nelepím a když tak jen čtyři kapky na rohy abych mohl v budoucnu stavbu bez problémů sundat. Lampy mám všechny ze Všestar. Jsou za dobrou cenu a docela dobře vypadají. Ty kruhy jsou sice patrné ale hodně to zvýraznil foťák.
Martine udělal jsem opatření abych tě tou lampou nedráždil... :wink: Myslím ,že teď už to vypadá jako na nádraží. Je tam o lampu víc ale určitě to stálo za tu malou prácičku. Ještě jen dopilovat díry , zalepit a zapojit... :) No a upravit pěšinu aby se posunovači a výhybkáři nemlátili do sloupů. :oops:
lampy1.jpg
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Rocky_MK » stř 22 lis, 2017 4:13 pm

No vida. Ted se mi to libi mnohem vic :) Jak mas zhruba sirokou tu silnici? Tak 6-7 cm? Ja jsem narazil pri stavbe Kamenicek na problem s mistem a musel jsem trochu upravit breh potoka, aby se mezi nej a vypravni budovu vlezla silnicka. Pocital jsem ale se sirkou zhruba 3-3,5 cm, coz mi na TT prijde dostacujici (vzdyt je to 3,6-4,2 metru) v pripade odbocky z ,,hlavni'' silnice (mimo model) do male koncove v zapadakove, kde silnicka konci na nadrazi u skladiste a pojede tam maximalne skrinova avie...
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod hopeter » stř 22 lis, 2017 4:40 pm

Silnice je cca 5,5 cm. Lampy už se lepí. Na řadu přijde chvíli přístavek na dokončení mostu abych mohl projet celou trať. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod workous » stř 22 lis, 2017 6:58 pm

hopeter píše:Honzo máš pravdu. Světýlka udělají vždy dobrý dojem. Já stavby nelepím a když tak jen čtyři kapky na rohy abych mohl v budoucnu stavbu bez problémů sundat. Lampy mám všechny ze Všestar. Jsou za dobrou cenu a docela dobře vypadají. Ty kruhy jsou sice patrné ale hodně to zvýraznil foťák.
Martine udělal jsem opatření abych tě tou lampou nedráždil... :wink: Myslím ,že teď už to vypadá jako na nádraží. Je tam o lampu víc ale určitě to stálo za tu malou prácičku. Ještě jen dopilovat díry , zalepit a zapojit... :) No a upravit pěšinu aby se posunovači a výhybkáři nemlátili do sloupů. :oops:
lampy1.jpg


Honzo je vidět, že s flokovačkou ti to jde pěkně ...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Dusan » stř 22 lis, 2017 7:28 pm

S tou lampou jsi to vymyslel dobře :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Fox » čtv 23 lis, 2017 6:50 am

jen poznámka: myskím si, že právě detaily dělají každé kolejiště hezké a jedinečné. Je dobře, že se k tomu vede někdy i dlouhá diskuze. Doufám, že budu úspěšný i na tom svém. :D A hned otázečka: z čeho jsou ty patníky? (každá inspirace dobrá...)
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1306
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Kulsud » čtv 23 lis, 2017 7:25 am

Moc se mi to líbí a mám jen drobný dotaz, jehož odpověď by mi usnadnila práci na mém projektu. Máš popelovou jámu hned vedle skladu uhlí - to je takto v pořádku nebo ne? Reálně to tak být může? Mám pocit, že spíš ne. Takže jde o to, jak moc si jenom hraješ, nebo jak moc chceš vytvořit reálnou situaci. Protože řeším prostor-stojím před podobným problémem, nebo spíš kompromisem.
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Dusan » čtv 23 lis, 2017 8:09 am

to: Kulsud - na tohle téma je spousta variant, v případě ztvárnění na kolejišti je to více o místu, takže pokud máš to strojovou kolej delší, bude lepší to dát od sebe. Tady třeba je to vidět na fotce zbrojení ve Skalici nad Svitavou, najdeš tam i uspořádání depa od p. Zusky.
http://vytopna.hekttor.biz/view.php?cis ... 2009070002
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Koncové TT 1600x900 se smyčkou

Příspěvekod Kulsud » čtv 23 lis, 2017 8:18 am

Dusan píše:to: Kulsud - na tohle téma je spousta variant, v případě ztvárnění na kolejišti je to více o místu, takže pokud máš to strojovou kolej delší, bude lepší to dát od sebe. Tady třeba je to vidět na fotce zbrojení ve Skalici nad Svitavou, najdeš tam i uspořádání depa od p. Zusky.
http://vytopna.hekttor.biz/view.php?cis ... 2009070002


Tak to by se mi líbila ta jednoduchá remíza se zásobovací kolejí. Prostě místa není moc, tak by se mi to líbilo stejně, jako to má právě Hopeter. Souběžně bych byl rád, kdyby to bylo alespoň trochu reálné. Takže jaký zvolit kompromis?
Kulsud
 
Příspěvky: 422
Registrován: stř 23 říj, 2013 7:52 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků