Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod fulda » čtv 31 pro, 2015 8:29 am

MirekTT píše:Příklad: Kablík od přepínače výhybky č.16 umístěného v ovládacím pultu
Obrázek

OT: máš parádně naformátované vodiče, nechceš se zastavit a "uklidit" v mojem panelu? Ten není tak hezky uklizenej.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod MirekTT » čtv 31 pro, 2015 8:40 am

Síla zvyku Fuldo, jeden čas jsem vyráběl rozváděče pro průmyslové technologie.

Co se sádry týče, tato moje konkrétní praktická zkušenost je taková, že jsem odlitky skal sušil na radiátoru. Výsledná lehkost sušených dílků mne překvapila tak, že mi to dokonce připadalo, že dílek je lehčí, nežli hmotnost suché práškové sádry na něj použité. Jen jsem neměl odvahu to napsat.

Velký dík patří tobě Milane. Možná ani ty sám netušíš, kolik stavitelům šetříš práce a starostí.

Jinak jsem opoměl zmínit jednu potíž, a sice štěrk. Z důvodu časové tísně jsem Lukášovi zaštěrkoval pouze výhybky a jejich blízké okolí. Lukáš sice měl nakoupen náš štěrk,jenže k tomu přikoupil ještě tmavě hnědý štěrk od Auhagenu. Já vůl jsem to do směsi přimíchal a jal se zasypané koleje standardně prolít lepidlem. Dokonce tím origo od Poláka.
DSC00699.jpg

Jenže Auhagen k mému úžasu štěrk barví. A ta barva pustila a zcela znehodnotila výsledný mix. Zjistit to jde až po zalití lepidlem. Jak to napravit jsou dvě možnosti. Buď to se Lukáš smíří s touto hrůzou, nebo štěrk vydlabe a smíchaný mix v zásobě vypere od barvy a nechá znovu důkladně vyschnout. Vše ale závisí na odstínu odbarvené frakce Auhagen. Pokud to bude nějaký oranžový granulát, bude to v pytli.
Doporučuji se tmavě hnědému šterku od Auhagenu vyhnout, ono to při zalití vsakuje a přebarvuje své okolí, nejen ten štěrk.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod akcilhej » čtv 31 pro, 2015 10:10 am

Moc pěkný. Jen bacha na to spárování sádrových odlitků jinou sádrou, než z jaké jsou samotné odlitky. To komplikuje povrchovou úpravu pomocí řídkých olejovek ( např. http://houmrovyvlaky.bluehost.cz/Galeri ... g00174.htm), protože to každé jinak saje a spáry jsou vidět. Vlastní zkušenost.
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod MirekTT » čtv 31 pro, 2015 10:48 am

Ano, s rozdílnou savostí je počítáno. Bude tomu předcházet penetrace sportakrylem. Barvení skal tak bude možno v případě použití temper nebo vodovek opakovat.
Každopádně předpokládám, že si vše Lukáš odzkouší na externích odlitcích, než se pustí do skal na kolejišti.
Každopádně by měl nyní dotvarovat terén. Tedy ještě předtím sehnat, postavit a nainstalovat objekt drtiče v kamenolomu. Protože teprve od toho se bude odvíjet položení těžebních kolejí a vjezdů do hory. Po dokončení terénu by se měly dolepit opěrné zdi a k nim dodělat skály. Pak bych vše napustil penetrací, nabarvil zdivo, skály a zahlinil spolu s doštěrkováním a hliněním nádraží a vlečky, kde je to ale zase vázáno na instalované budovy.
Postupy jsme s Lukášem probírali. Sem to opakuju proto, aby to měl Lukáš po ruce a pro ostatní, co máme zhruba v plánu při dalších postupech.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod akcilhej » čtv 31 pro, 2015 11:53 am

Tak to jo.
Hodně zdaru v roce 2016 nejen na kolejišti Sluníčko....
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod lukin1 » pon 04 led, 2016 9:25 am

Jen pro info. probíhají zkušební jízdy a ladění a hlavně seznamování se s ovládáním... přestavník Conrad je opravdu jeden z nejlevnějších, ale zatím přestavují (na kolejišti 18ks) spolehlivě až na jeden vadný kus (doobjednán)...zatím se nastalo že by zůstal viset nebo nedojel, ale na nějaké závěry je ještě brzy-čas je prověří:-)))...další věc na kterou mě Mirek upozorňoval už před stavbou ( a já nedbal..) byly vyhýbky ew1 a ibw musím mu dát za pravdu vyplatí se přidat a koupit už modelovější ew2 popř.3 zase na druhou stranu fungují a dokonce jak zde psal Mirek že tilligovu rosničku nebrat tak až na malé vyjímky projíždí :D je vidět že Mirek odvedl práci na velice profesionální úrovni za kterou mu patří VELIKÁ POKLONA!!!!!!!!!!!! 8)...zatím vše :D
lukin1
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 12 lis, 2014 5:05 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod MirekTT » pon 04 led, 2016 7:19 pm

Lukáši, vklidu to řekněme otevřeně, jen jsem seskládal koleje dle Milanova dost dobrého plánku a tys mi za to zaplatil. To já jen aby bylo jasno i na venek.
Akorát pozor na to názvosloví výhybek od Tilliga. Oni EW1 a IBW jsou jedna geometrická kategorie, a EW 2 a 3 zase jiná. Z EW2/3 by Sluníčko vyšlo větší než z EW1/IBW. A předělávat EW1 na kovové srdcovky - no, dělá se to - ale já bych do toho nešel. To bych raději prodal rosňu. Říkám to bez ohledu na to, kolik v prsabijců sem napíše, jak je jednoduché tyto hračkové výhybky přestavět na kovovou srdcovku.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod pantany » úte 12 led, 2016 8:35 pm

strk auhagen by som nepouzival vobec, farby kazdy jeden ci to je brown, ci cierna pri uhli, alebo siva, je to jeden shit, polak je polak.
pantany
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 25 úno, 2010 12:00 pm

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod Brejla » úte 12 led, 2016 8:40 pm

pantany píše:strk auhagen by som nepouzival vobec, farby kazdy jeden ci to je brown, ci cierna pri uhli, alebo siva, je to jeden shit, polak je polak.

Kvalita Poláka se v poslední době dost přiblížila kritizovanému Ahagenu. Ono všeobecně ti výrobci se z nás při minimálních nákladech snaží dostat co nejvíce peněz. :?
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod lukin1 » ned 17 led, 2016 6:47 pm

Ahoj je tu menší aktualizace stavby. Fotky hodím večer na rajče a sem odkaz protože nejsem nějak zdatný v systému vkládání fotek přímo sem...co uvidíte?
No snažil sem dodělat štěrkování na širých tratích a taky něco vleček taky dodělat jeden propustek , ale ten budu muset předělat to vyseknutí díry se nějak nezdařilo a je to takový odrbaný.. :D Jinak se u nás hlavně zatím jezdí sice pod dozorem, ale už sem rád že synátor(5) pochopil ovládání vyhýbek a úseků :D
Tak to zatím toliko
lukin1
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 12 lis, 2014 5:05 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod lukin1 » ned 17 led, 2016 7:31 pm

tak jen do mě...prosím berte na zřetel že sem začátečník a ve focení to platí 2x :mrgreen: :mrgreen:
http://lukin-1.rajce.idnes.cz/Slunicko
lukin1
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 12 lis, 2014 5:05 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod MirekTT » ned 17 led, 2016 8:57 pm

Důležité je, že se hýbeš, ne jako já s moduly. :oops:
Pozor, zaštěrkoval sis okraj zastávky nahoře na estakádě. Tam je počítán zbytek betonového okraje nástupiště. Část štěrku budeš muset trochu oddlabat, abys tam položil kvádry nástupištní hrany.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod lukin1 » ned 17 led, 2016 9:39 pm

Mirku to sem si taky myslel, ale snad to vyjde a pokud ne tak to odlabu jak píšeš... :wink: ..No bejt na takový úrovni a tak daleko tak už asi nic nedělám a jen se kochám jízdou... :D hlavně na modulu s mostem!!!! :shock: :shock:
lukin1
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 12 lis, 2014 5:05 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod workous » pon 18 led, 2016 10:31 am

Lukine bacha ježdění je nebezpečný :D :D :D :D pak se nic nedělá :D :D :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 18 led, 2016 11:00 am

Jsem asi nějakej divnej, :? mě spíš baví něco dělat,než jezdit.Ale ono to bude možná tím,že mi teď uprostřed nádraží trůní vyjímatelný díl s městěčkem a nechce se mi uklízet ten bordel,takže mašinky na mě smutně koukají,kdy že se zase projedeme a já dělám mrtvého brouka. :lol: Nicméně s tím budu muset něco udělat,protže má přijet na návštěvu vnouček a ten se samozřejmě bude okamžitě cpát do pokojíčku. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků