Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod lukin1 » úte 09 čer, 2015 7:10 am

lukin1 je investor kibic :mrgreen: :mrgreen:.... MirekTT je stavitel a učitel... :D
lukin1
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 12 lis, 2014 5:05 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod HonzaM » úte 09 čer, 2015 7:23 am

Pŕipadá mi to nějak celé na přeskáčku - v dubnu jsou na začátku tohoto vlákna fotografie hotového kolejiště, ale v červnu se teprve staví.
Naposledy upravil HonzaM dne úte 09 čer, 2015 8:36 am, celkově upraveno 1
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod workous » úte 09 čer, 2015 8:03 am

No nevím Honzo já to vidím normálně od vytištění plánku po stavbu krok po kroku.Kde jsi viděl hotové kolejiště ??
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod MirekTT » úte 09 čer, 2015 8:12 am

Třeba to Honza myslel žertem v souvislosti s vizualizacemi od Fruafru.
Každopádně stavba pokračuje. Na ten kopec jsem už vyjel:
DSC02156 (Small).JPG

Zatím ale ne jízdou. Zde se mi setkávají koleje ze spodu a shora. A tyto úseky dodělám až po položení všech kolejí nakonec ze zbytků. Tedy ne z malinkých odřezků, ale ze zbytků rovinek použitých na vlečkách.
DSC02157 (Small).JPG

Výškově je to s mostem takto, takže podkládat se bude muset, ale ne moc, ikdyž to tak nevypadá:
DSC02159 (Small).JPG
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod MirekTT » úte 09 čer, 2015 8:15 am

Avšak pokračovat půjde až po oplácání boků kolejiště překližkou. Sám jsem zvědav, jak se konstrukce polystyrenového plata s polu s vyztuženými boky osvědčí. Každopádně se to nezdá, ale ten polystyren moc nechce. Překližku mám koupenou truhlářskou břízu, takže jdu řezat a lepit.
DSC02160 (Small).JPG
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod HonzaM » úte 09 čer, 2015 8:27 am

workous píše:No nevím Honzo já to vidím normálně od vytištění plánku po stavbu krok po kroku.Kde jsi viděl hotové kolejiště ??

aha, omlouvám se, nevšiml jsem si poznámky, že jde o 3D vizualizaci, (autor lukin1. 25.dubna 2015, 23:02.23, odkaz na http://lukin-1.rajce.idnes.cz/Slunicko).
Na té vizualizaci jsou velmi pěkně provedené detaily, působí to naprosto reálně. Kolejiště je bohužel poplatné faktu, že je to TT a zřejmě byly omezené prostorové možnosti, takže je to obvyklý "vlakodrom" s jediným viditelným nádražím v popředí s relativně krátkými kolejemi, do nějž se nevejde vlak reálné délky. Kladně hodnotím, že je "skryťák" volně přístupný, mnoho takovýchto domácích kolejišť má "skryťák" skutečně skrytý, umístěný pod neodnímatelnou části - nedovedu si představit, jak se takové nádraží čistí a co se stane když tam dojde k vykolejení.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 09 čer, 2015 8:50 am

SN bývá zpravidla přístupné zezadu nebo má odnímatelnou část.V obou případech se snadno dostaneš kam potřebuješ a koleje vyčistíš,takže žádný problém nevidím. :idea:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod fulda » úte 09 čer, 2015 8:57 am

HonzaM píše:Pŕipadá mi to nějak celé na přeskáčku - v dubnu jsou na začátku tohoto vlákna fotografie hotového kolejiště, ale v červnu se teprve staví.

To je jasné, to je jako víno z loněk (kdo neví co jsou to loňky, tak si nastuduje Terryho Prachetta knihu Mort), on mu určitě se stavbou pomáhá pan Lezek.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod workous » úte 09 čer, 2015 9:29 am

No já bych se nebál Mirek na mne působí jako velký profík a určitě bude možno se všude dostat a vyčistit :D.Vlakodrom to možná je, ale pokud to chlapi domazlí dle Fruafru bude to radost pohledět a bude svému majiteli dělat radost.Dle rychlosti tu bude druhý Hank61 :D :D Tento projekt svou velikostí má šanci na dokončení což tu není tak často vidět - nebudu se tu vykecávat sorry, že plevelím Mirku a Lukine držím palce a těším se na další aktualizaci.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod HonzaM » úte 09 čer, 2015 9:38 am

miroslav lengyel píše:SN bývá zpravidla přístupné zezadu nebo má odnímatelnou část.V obou případech se snadno dostaneš kam potřebuješ a koleje vyčistíš,takže žádný problém nevidím. :idea:

Ano, to ovšem znamená mít kolejiště trvale přístupné i ze zadní strany a musí tedy stát dál od stěny, nebo musí být snadno přemístitelné a to i s vlaky na kolejích. Odnímatelná část, má-li splnit účel, tedy možnost odejmutí při běžném provozu, například při vykolejení nebo jiné havárii ve SN nemůže na sobě mít víc než třeba jednu průjezdnou kolej, těžko si představit odnímání dílu s výhybkami, v každém případě je zde problém s nutností odpojitelného přívodu. Já proto na svém domácím kolejišti SN nemám.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 09 čer, 2015 12:03 pm

To jsou jen výmluvy :D ,proč neudělat SN,ale je na každém jak se rozhodne. :idea: Jinak není problém odtáhnout od zdi kolejiště 3.6 m dlouhé včetně vlaků na kolejích. :mrgreen:
Obrázek
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod HonzaM » úte 09 čer, 2015 1:39 pm

Samozřejmě je na každém jak se rozhodne a záleží i na konstrukci. U segmentového kolejiště (což je můj případ) nepřichází v úvahu vysunout některý segment a posunout celé kolejiště nelze (při délce jedné větve kolejiště do L 4 m a druhé větve 4,4 m).
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod MirekTT » stř 10 čer, 2015 5:29 pm

Čekáte na fotky kolejiště s oplácanými bočnicemi překližkou? Tak čekejte, nařezanou už ji mám, ale zaboha nemůžu najít pistol s pěnou. Nevíte kam jsem ji dal? :lol:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod FrantaHO » stř 10 čer, 2015 5:35 pm

MirekTT píše:Nevíte kam jsem ji dal? :lol:


Tady je! :wink:
Uživatelský avatar
FrantaHO
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 07 úno, 2015 2:59 pm

Re: Kolejiště Sluníčko od M.Ferdiána

Příspěvekod mlha » stř 10 čer, 2015 6:18 pm

Mirku nepij tolik červeného....
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků