H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 11 srp, 2016 6:50 am

Vít Doležal píše: Jen poznámka k té povodňové oblasti. Jak přístav tak nádraží a vše ostatní bude minimálně 4 m nad hladinou což je normální i v reálu byl přístavy i nádrží zatopené, to není nic neobvyklého.


Ano, při víc jak stoletý vodě to skutečně nic neobvyklého nejni :lol: . Nicméně plocha nádraží a nádražní koleje jsou vždy umístěny výš než koleje přístavní vlečky. Zkus mi najít český nádraží s dvoukolejkou a vedle situovaným přístavem, kde tomu je jinak...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm

Příspěvekod sidlo » čtv 11 srp, 2016 8:42 am

Petr Zatrepalek píše:Ano, při víc jak stoletý vodě to skutečně nic neobvyklého nejni :lol: . Nicméně plocha nádraží a nádražní koleje jsou vždy umístěny výš než koleje přístavní vlečky. Zkus mi najít český nádraží s dvoukolejkou a vedle situovaným přístavem, kde tomu je jinak...


Petr Zatrepalek má pravdu. Všechny přístavy jsou asi o 10 m níže než nejbližší stanice. Na modelu to určitě 10 m nebude, ale alespoň nějaké klesání vlečky ze stanice do překladiště být musí, jinak to bude vypadat hodně blbě.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3599
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm

Příspěvekod milan ferdián » čtv 11 srp, 2016 11:01 am

Ahoj,
jen nesmělý pokus a jen jedna čtvrtina kolejiště. :!: Zbytek si dokreslete :P .
Milan
Přílohy
009VD – DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm

Příspěvekod mlha » pát 12 srp, 2016 5:31 am

vítej zpátky Milane....
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm

Příspěvekod milan ferdián » pát 12 srp, 2016 6:09 am

mlha píše:vítej zpátky Milane....

Ahoj Milane,
jsou to první nesmělé krůčky a díky :P .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm

Příspěvekod IvanK » pát 12 srp, 2016 4:06 pm

Ahoj:) paráda,já už se bál,že už nikdy Tvoje další plánky neuvidím.dalo by se říct,že díky Tvým plánkum sem se vrátil k zábavě z dětsví když sem jedny z Tvých asi prvních viděl kdysi tu.a to sem to rozklik náhodou při krácení dlouhé chvíle:)zaujaly me natolik,že sem klikal dál a dál a jen žasl:)
IvanK
 
Příspěvky: 74
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:44 am
Bydliště: Drásov

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm

Příspěvekod milan ferdián » sob 13 srp, 2016 5:13 am

IvanK píše:Ahoj:) paráda,já už se bál,že už nikdy Tvoje další plánky neuvidím.dalo by se říct,že díky Tvým plánkum sem se vrátil k zábavě z dětsví když sem jedny z Tvých asi prvních viděl kdysi tu.a to sem to rozklik náhodou při krácení dlouhé chvíle:)zaujaly me natolik,že sem klikal dál a dál a jen žasl:)

Ahoj Ivane,
děkuji za uznání a jsem rád že tě moje kresbičky :wink: nakopli zpět k modelařině :P .Bude třeba ještě hodně trpělivosti než budou vůbec kompletní výkresy.Snad po novém roce :oops: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm

Příspěvekod IvanK » sob 13 srp, 2016 7:18 am

Milane,je jedno kdy budou,v tomto případě trpělivost přináší hodně rozkvetlý ruže :wink:
IvanK
 
Příspěvky: 74
Registrován: pát 24 zář, 2010 9:44 am
Bydliště: Drásov

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm

Příspěvekod Vít Doležal » ned 14 srp, 2016 8:59 pm

Tak po návštěvě u Petra jsem trochu popřemýšlel a něco si snad vzal i k srdci. Předně jsem prodloužil nádraží a umístil ho výše nad vodu. Z hlavního nádraží odbočuje vedlejší lokální trať a klesá do malého nádraží, které bude sloužit hlavně jako pomocné pro přístav, který je umístěn dál na trati. Levá část rámu je zúžená na 100cm tak, aby se dalo dosáhnout na kraj. Z tohoto rámu bude pokračovat vedlejší i hlavní dvojkolejná trať přes segment pod oknem, kde bude skryté nádraží a následně vratná smyčka. Hlavní trať a nádraží je kreslené v tillig elite a zbytek Peco. Chce to ještě celé trochu učesat, ale jako hrubý koncept to není úplně špatné ne?
Přílohy
poslední verse.jpg
Uživatelský avatar
Vít Doležal
 
Příspěvky: 93
Registrován: čtv 26 bře, 2015 9:04 pm
Bydliště: Mnichovice

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 15 srp, 2016 8:41 am

Předpokládám, že původní umysl mít to "U"čko odsazený od zadní a pravé strany místnosti zůstává. Takže několik postřehů
1) rozhodně vyhod tu malou stanici na té vedlejší trati. Nech tam jen jednokolejku co by vlečku do továrního areálu a přístavu, případně vedlejší trat. Dvě stanice nad sebou jak to máš v tomto návrhu je pitomost. Naopak si udělej malou zastávku s plechovou boudu na vedlejší trati přímo u toho přístavu a vedlejší trat můžeš dole v místnosti ukončit malou koncovou stanicí nad vratnou smyčkou dvoukolejky, nebo stanicí umístěnou ve vratné smyčce vedlejší tratě. Bude to určitě vypadat líp
2) na té už zmíněné vedlejší trati/vlečce si zkontroluj tu flexi kolej za zhlavím hlavní stanice, myslím na jejím konci máš na tom přechodu do krátké rovné koleje moc velký zlom
3) až budeš s dvoukolejkou a vedlejší tratí pokračovat dolů, nech tu vedlejší trat podjet pod dvoukolejkou, at to nemáš takto paralelně moc dlouho, vypadalo by to divně...
4) rozhodně si vyzkoušej, zda na tom novém 1m širokém panelu dosáhneš na všechny koleje. Jak už jsem ti říkal, 90cm je optimum kam rukou v pohodě dosáhneš. Další postřeh - dvoukolejku si chtěl mít stejně jako nádraží zatrolejovaný, pokud tam budeš mít draty , dost tě ty dráty omezí pokud jde o přístup ke kolejím v případě panelu hloubky 1m.
5) O starých rámech platí co jsem ti říkal - dolní výstuhy ti budou vadit aby ses dostal pod kolejiště, pokud je upravíš i pro umístění skrytáku jak jsem ti navrhoval, máš ideální místo na dlouhý skryták na celé délce rámů podél levé stěny místnosti.
6) ještě jedna věc, jak vysoko bude ten most na vedlejší trati vycházet nad hladinou?
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm

Příspěvekod vmucha » pon 15 srp, 2016 9:21 am

Souhlas s Petrem Z., že stanice pod mostem moc smysl nedává, spíše zda ten prostor vpravo nemodelovat jako městskou zástavbu s vlečkou která by obsluhovala nějaký malý podnik a zpestřila provoz.
Přílohy
Přístav_VM.jpg
Přístav_VM.jpg (121.53 KiB) Zobrazeno 5092 krát
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm

Příspěvekod Vladimír_B » pon 15 srp, 2016 8:10 pm

Ahoj, vlečku do přístavu bych napojil z té skryté 2 kolejky a kolej by se zjevila jako by za kulisou/činžákem. Přístav bych udělal na břehu u nádraží - viz. Labe, žádný přístav resp. vlečka do něj není přes řeku, protože by to bylo prostě drahé. Vaňov je třeba zajímavý, i s vlečkou do elektrárny. A na tom pravém přístavku můžeš udělat vlečku.
Nebo přístav nech tam, kde ho máš a jen ho úvraťově připoj na dvoukolejku nad ním. Podobně jako mají N Zababov...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm

Příspěvekod Polabský » pon 15 srp, 2016 8:54 pm

Vladimír_B píše:Ahoj, vlečku do přístavu bych napojil z té skryté 2 kolejky a kolej by se zjevila jako by za kulisou/činžákem. Přístav bych udělal na břehu u nádraží - viz. Labe, žádný přístav resp. vlečka do něj není přes řeku, protože by to bylo prostě drahé. Vaňov je třeba zajímavý, i s vlečkou do elektrárny. A na tom pravém přístavku můžeš udělat vlečku.
Nebo přístav nech tam, kde ho máš a jen ho úvraťově připoj na dvoukolejku nad ním. Podobně jako mají N Zababov...


Hezký večer,
nějak mi nevychází výškově ta " lokálka" s ohledem na hladinu řeky a mosty. Současně se to výškově pere i s tím jednokolejným šturcovým cancourkem a dvou kolejí vlevo z nádraží. Ta lokálka není lokálka ale obyčejná vlečka.
Tak nevím, zdravím.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm

Příspěvekod RadekH0 » pon 15 srp, 2016 9:20 pm

Mě se osobně to podjíždění kolejí hlavní stanice taky moc nezdá. Ovšem líbí se mi, že autor kolejiště se stále snaží plán nějak vylepšovat.
Jako dobrý základ pro pěkný plán budoucího kolejiště máš o pár příspěvků výše od Milana Ferdiána. Zhlaví stanice je uděláno logicky a je zde již i to napojení vlečky přístavu z jednokolejné tratě. Pro druhé zhlaví stanice se můžeš inspirovat v tématu Plany kolejišť. Z plánků nemusíš použít celé zhlaví ale třeba jenom část. Z druhého zhlaví by dvoukolejka vedla stejně jako na tvém posledním plánku.

Ať se dílo daří.
Radek
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 16 srp, 2016 8:31 am

Jenže prioritou číslo jedna je pohled na zdymadlo - a aby byly jeho komory a vrata vidět čelně, musí být situováno tak jak to má Víťa nakreslený. To co navrhnul Milan je nápad dobrý, ale bohužel pro Víťu s ohledem na výše uvedené nepoužitelný... Rámy nechce vyhodit ale v maximální možný míře využít. V místnosti bude i další nábytek, a nemá být uplně celá zaplněná kolejištěm. Proto taky nejde to kolejiště koncipovat po celém obvodu místnosti.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků