H0 podkrovní kolejiště s přístavem 450 x 300 cm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 130x600 cm

Příspěvekod mizl » ned 29 bře, 2015 5:05 pm

Vít Doležal píše:... Tím také asi začnu, postavím samostatné nádraží, na které mám teď doma místo a po dokončení domu(s podkrovím) ho umístím do budoucího kolejiště. Takže mám teď hromadu času utřídit si myšlenky.


Pokud nemáš celkový plán, tak bych ti doporučil zatím nestavět. Jelikož by jsi poté mohl mít problém napasovat do kolejiště zdymadlo s přístavem. Já bych na to šel spíš obráceně. Nejprv vymyslet a učesat zdymadlo s přístavem a poté mu uzpůsobit nádraží. Poté bych se zaměřil na lokálkovou trať a případný viadukt. Proč právě začít s přístavem ??? jelikož to bude dominanta kolejiště :wink: .

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 130x600 cm

Příspěvekod Vít Doležal » ned 29 bře, 2015 5:16 pm

Na tom něco je, tak já budu ještě nějakou dobu kreslit a šoupat to sem :D
Uživatelský avatar
Vít Doležal
 
Příspěvky: 93
Registrován: čtv 26 bře, 2015 9:04 pm
Bydliště: Mnichovice

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 130x600 cm

Příspěvekod hank » ned 29 bře, 2015 5:23 pm

Zajímavé téma by mohlo být i zásobování elektrárny Chvaletice uhlím po Labi, do té slavné kruté zimy 1978/9 tam neměli na vykládku uhlí ani upravenou železniční vlečku... Když pak Labe v lednu 1979 na dva měsíce zamrzlo (místy až do dna...) a vodní cestu neprorazil ani ze Saska narychlo povolaný ledoborec (dokonce, jestli si dobře pamatuju, tak tehdy na Labi zamrzl i on...), elektrárnu, která některé dny měla zásobu uhlí na méně než 24 hodin, zásobovaly uhelné vlaky vykládané na vlečce elektrárny v Opatovicích nad Labem, odkud se uhlí do Chvaletic vozilo kolonami sklápěček po silnici. Tehdy se na tom podílelo doslova všechno, co mělo ve východních Čechách kola a sklopnou korbu, od Tater 815 se sklápěcími návěsy tehdejšího státního podniku ČSAD, jejichž řidiči na ty přepravy přešli bez odpočinku rovnou z řepné kampaně, přes ušmudlané vejtřasky podniku Uhelné sklady až po traktory se sklápěcími přívěsy ze všech okolních JZD. Tehdy to byl politický úkol nejvyšší priority, ale elektrárna těch šest týdnů, kdy teplota ani jednou nevystoupila nad nulu, projela bez odstávky.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6118
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 130x600 cm

Příspěvekod buddha.ms » ned 29 bře, 2015 5:39 pm

Já jsem nechtěl mluvit o něčem, o čem jsem si nebyl jistý, že existuje. Tušil jsem, že něco takového v Ústí a v Děčíně je, ale nikde žádná zmínka, fotografie, dokládající existenci. Doufám, že to chápete. :roll: :( Prach a špína na kolejích dokáže své. Na Bambiriádu 2015 jsme měli vzít kolejiště, ale jelikož bylo vedro, bylo to na vyprahlé suché louce, kde se za půl dne vyšoupala hlína a šíleně se prášilo, za 3 dny by bylo kolejiště šedé a nefunkční.
PS: mé tvrzení pramenilo z nejistoty o existenci.
buddha.ms
 
Příspěvky: 102
Registrován: pát 20 úno, 2015 4:23 pm

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 130x600 cm

Příspěvekod milan ferdián » ned 29 bře, 2015 5:50 pm

buddha.ms píše: Tušil jsem, že něco takového v Ústí a v Děčíně je, ale nikde žádná zmínka, fotografie, dokládající existenci. Doufám, že to chápete. :roll:

Ne,nechápeme :evil: http://markvartice-unas.cz/decinsko-his ... ednice.php
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 130x600 cm

Příspěvekod vmucha » ned 29 bře, 2015 7:43 pm

V Ústí jsou zdymadla pod hradem a na jejich konci je veřejný přístav s vlečkou zaústěnou do koridorové trati 090 ve “fiktivní stanici“ Ústí nad Labem Jih. Mini vlečka vede i do zdymadel. Takže reálný námět tu je. Z druhé strany zdymadel, je pro úplnost, také dvojkolejná trať.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 130x600 cm

Příspěvekod jafobe » ned 29 bře, 2015 8:56 pm

sic tam nejsou zdymadla, ale na téma přístavu jsem ti trochu zakoketoval v jiném vláknu, tak třeba se to bude hodit pro inspiraci ... nísto zde skryté stanice (za kulisou či pod terénem) nechat viditelnou průjezdnou na kterou by byl přístav napojený jako vlečkový areál, a nějak zakomponovat zbytek požadavků
http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=1&t=7183&p=116512&hilit=mo%C5%99ina#p116512
Obrázek
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 130x600 cm

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 30 bře, 2015 1:39 pm

Ahoj,
Zkus si do kolejiště (plánku ve wintracku) doplnit výšky a uvidíš, že s tou tratí vpravo se nemůžeš rozumně dostat z pod řeky na viadukt. Co tu trať nechat jen jako odbočnou a v tunelu udělat smyčku (případně s odstavnou kolejí) pro obracení souprav.
Mimochodem to podjíždění je zdymadla je taky divočina. nemáš hned za stanicií most přes řeku?Jinak je ímavý námět, který si nezaslouží zatratit, bude chtít doladit (SN) možná mírně redukovat (jednu trať?). Námět s přístavní vlečkou včetně zdymadla bych klidně nechal, akorád bych řeku vedl u kraje kolejiště, protože tam nebude muset být celá a nebudou ji koleje křížit.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 130x600 cm

Příspěvekod Vít Doležal » úte 31 bře, 2015 2:34 pm

Ahoj, ano já už vím , že s tím podjezdem je to blbost výškově to prostě nemůže vyjít. Už přemýšlím jak to udělat jinak. Ale řeku jen kouskem po kraji vést nemohu protože zdymadlo je dost široké. Dnes se pokusím něco nakreslit a dám to sem. :D
Uživatelský avatar
Vít Doležal
 
Příspěvky: 93
Registrován: čtv 26 bře, 2015 9:04 pm
Bydliště: Mnichovice

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 130x600 cm

Příspěvekod mizl » úte 31 bře, 2015 4:56 pm

Jen takový nápad ...

A co udělat zdymadlo jen kousek, v řezu.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 130x600 cm

Příspěvekod Radek » úte 31 bře, 2015 6:37 pm

Vít Doležal píše:pro- buddha.ms... Děkuji za krásný a poučný článek..
Tak myslím, že to poděkování asi mělo patřit Hankovi :wink: . Ale jestli se pletu, tak se omlouvám :oops:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 130x600 cm

Příspěvekod Vít Doležal » úte 31 bře, 2015 8:11 pm

Ano omlouvám se, ještě vás neznám a přehlédl jsem se. Poděkování patřilo Hankovi Díky!! :wink:
Uživatelský avatar
Vít Doležal
 
Příspěvky: 93
Registrován: čtv 26 bře, 2015 9:04 pm
Bydliště: Mnichovice

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 130x600 cm

Příspěvekod Vít Doležal » úte 31 bře, 2015 8:13 pm

to: mizl
To by byla škoda udělat ho jen část bude celé, tedy myslím na šířku :-)
Uživatelský avatar
Vít Doležal
 
Příspěvky: 93
Registrován: čtv 26 bře, 2015 9:04 pm
Bydliště: Mnichovice

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 130x600 cm

Příspěvekod Vít Doležal » úte 31 bře, 2015 8:19 pm

No uznejte sami, není to krásná stavba :D
Přílohy
zdymadlo.jpg
Uživatelský avatar
Vít Doležal
 
Příspěvky: 93
Registrován: čtv 26 bře, 2015 9:04 pm
Bydliště: Mnichovice

Re: H0 podkrovní kolejiště s přístavem 130x600 cm

Příspěvekod Rocky_MK » úte 31 bře, 2015 9:25 pm

V rámci prokrastinace jsem si dovolil něco navrhnout...takhle by to výškově mohlo vycházet i pod to zdymadlo. Všechny tunely vedou do SN. Šlo by pěkně modelovat, jak vlečkový vlak naveze vozy z vlečky do nádraží, kde se předají Pn a Mn. Stanicí prochází hlavní jednokolejka a odbočuje z ní krátká lokálka (z které vede vlečka do přístavu) do skryté koncové stanice.
vit_dolezal.jpg
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: mako65 a 40 návštevníků